Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

No, no Arturze! Ale się napracowałeś ;:138 Fajnie to wszystko wyszło! Jak się roślinki rozrosną to super będzie. Kamienie bardzo dobrze wyglądają na brzegach formy! Nawet możesz pomiędzy kamienie coś posadzić np. te kosaćce jak dostaniesz. W maju będzie większy wybór roślin w sklepach... Trawki są git! Sprawdziłeś jak się nazywa ta trawa, co ostatnio kupiłeś? Z przodu posadziłeś trzmieliny, tak?
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

bozunia pisze:No, no Arturze! Ale się napracowałeś ;:138 Fajnie to wszystko wyszło! Jak się roślinki rozrosną to super będzie. Kamienie bardzo dobrze wyglądają na brzegach formy! Nawet możesz pomiędzy kamienie coś posadzić np. te kosaćce jak dostaniesz. W maju będzie większy wybór roślin w sklepach... Trawki są git! Sprawdziłeś jak się nazywa ta trawa, co ostatnio kupiłeś? Z przodu posadziłeś trzmieliny, tak?
Dziękuję bozunia :), trawki nazwe dziś jak pojadę na działkę to z etykiety spisze i podam , ,tak sobie pomyślałem e et większe kamienie które zwiozłem dam na tył oczka a te które zostały z poprzedniego na przód i tak tez się stało. Chcę dokupić jeszcze z jakiś jeden, dwea rodzaje trawki , rozsadziłem tą trawkę która jest od strony blachy posadzona bo była duża kępa a po co moim zdaniem wydawać po dwójnie lub poczwórnie pieniążki jak można poprzez podział bryły korzeniiowej rozmnożyć sobie i mieć tak jak w moim przypadku 3 większe i jedną mniejszą roślinkę :) . Między kamieniami posadziłem małe bylinki tylko że pojedyńcze sadzonki jak będą między kamieniami rozrastać sięto mysle tak samo jak Ty że da to ładny efekt. Z przodu posadzona jest trzmielina, zgadza się :)

Zastanawiam sięco z tymi trawkami na zimę ściąć będzie trzeba te wyschnięte "kłosy" i okryć ją czy nie trzeba okrywać ich ?? :)

Dziś kolejne jakieś zdjcia będą, choć pogoda jest do niczego ale na działeczkę oczywiści eudam się ,bo jak powiada mój sąsiad " pogoda na działkę jest zawsze " i zgadzam się z nim w całej rozciągłości :):)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

O ile to nie jest jakaś wyjątkowo grymaśna i ciepłolubna trawa, to nie ma potrzeby okrywania na zimę. Nawet lepiej zostawić takie suche "wiechy", okraszone przymrozkiem są ozdobą w zimowych miesiącach, kiedy ogrody straszą pustkami.
Dobrze by było, gdybyś podał odmianę, nie zapomnij spisać przy najbliżej okazji.

A z podejściem do pracy na działce - tak trzymać! ;:215
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witajcie :)

Oto etykiety traw o,które prosiłyście :-D oraz zdjęcia samych traw i nie tylko

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moje lilie . Dziś sąsiad uraczył mnie kolejną ( doniczka po lewej ) więc mam już dwie myśle że w lato sam będę mógł te które mam już rozmnożyć :)
Obrazek

i całościowa obsada roślinek w oczku :)
Obrazek

a w miejsce szmagliczek które zmarzły na skalniaku zagościły głodki oraz jakiś kwiatek od mojej byłej lubej
Obrazek Obrazek

Wreszcie moje najładniejsze trzmielinki budzą się po zimie podobnie jak posadzony przy płocie winobluszcz :)
Obrazek Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

No to wszystko jasne, jesteś dumnym posiadaczem turzycy japońskiej i trzcinnika ostrokwiatowego - obie roślinki lubią wilgotne stanowiska, więc nad oczkiem będą miały jak w raju :D Fajny zestaw. Z trawami i turzycami dobrze się polubić, bo naprawdę robią dla nas wiele dobrego, szczególnie docenić to można, kiedy kwiatki już nie mają siły kwitnąć, a one dalej DAJĄ RADĘ ;:215
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

A ja się cieszę, że dałeś się namówić na trawy :wink: Jak się rozrosną, stworzą fajny klimat nad oczkiem.
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Oby się rozrosły bo końcówki liści coś czarnieją . nie wiem czy to normalne że odchorowywują czy jak .

Zaczynam czuć brak nowości u mnie wśród bylin ,zwolniło mi się trochę miejsc na skalniakach bo nie wiem czemu ale szmagliczki nie wytrzymały i piękna lemonka tez nie :( więc zagości w ich miejscu coś innego - nowego.

Chciałem wpuścić gupiki do oczka wodnego ,bo mierzyłem wczoraj temperaturę wody było 17,5C ale dziś z rana było tylko 8C więc poczekam jeszczę z tydzień,dwa.
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witajcie

Dziś pogoda nie rozpieszcza, byłem rano na działeczce , po robiłem parę fotek dla Was więc dodaję fotorelację :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

A cóż to za piękna, rozrośnięta zielona poducha skalniakowa?
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

anabanana pisze:A cóż to za piękna, rozrośnięta zielona poducha skalniakowa?
Chodzi Ci o to żółte co rośnie u podnóża skalniaka ?? :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

dokładnie ;:108
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Ale się ładnie rozrasta wszystko! Mam też takiego pierwiosnka jak na pierwszym zdjęciu, jest nie do zdarcia! A ta trawka jak fajnie kwitnie!
Ta żółta roślinka ma skalniaku to rozchodnik ostry, z tego co widzę z daleka :wink: Bardzo szybko się rozrasta i ma piękny kolor.
Ja swojego oczka nawet jeszcze nie wyczyściłam... a mam takie małe... Ciągle zimno i nie chce się na zimnie w wodzie paplać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”