Wiosna w ogrodzie Doroty

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

U mnie wegetacja ruszyła, ale robota stanęła :;230 Pada od soboty (z przerwami :wink:) i zaczęte prace leżą odłogiem. Jakoś nic mi się nie chce, tylko spać :roll:
Piękna szachownica, moja dopiero ma pąki, ale przy tym przyspieszeniu...
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Ech... szachownice :D
Moje też już kwitną - ani ich mniej ani więcej i mam nadzieję, że przywiążą się do mojego piasku. Dla zmyłki posypałam im gliny... Chyba się nabrały :wink:
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4275
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Dorotko co :roll: to takie żółtawe na skalniaku?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Może uda mi sie wykraść troche czasu pracodawcy :lol: :lol:
Aniu, to tawuła, niestety nazwa odmiany gdzieś mi uleciała. Maleńka, dorasta maks do 30 cm. Tną ja co roku na wiosnę niziutko, ślicznie odrasta i tworzy złote plamki.

Izka, jak szachownice poczuja wilgoć pod stopami to sie rozszaleją. U mnie, przesadzane w zeszłym roku juz utworzyły sporą kępkę a w starym miejscu cały łan a nawet dwa sie szykują :)

Ewunia u nas tez pogoda w kratkę, przelewa i niewiele da sie zrobić. Ale za to rośliny szaleją. Nareszcie ruszyły moje dosiewki trawnikowe ;:138 Pierisa koniecznie przesadź do cienia. Zimonielonym mniej szkodzi mróz, najgorsze jest zimowe, wysuszające słońce. Moje rododenrony po tej zimie wyglądają bardzo źle :( Właśnie przez słońce.
Planuję sobie na długi weekend lenistwo ogrodowe. Leżaczek, słoneczko, książka. Relaks!

Asiu, wiosna dopiero teraz buchnęła. Odpowiednia dawka wody, słońca i wszystko rwie się do kwitnienia. Lada moment zaczną owocowe, będzie pięknie.
Szkoda tylko, że sąsiad wyciął cały sad za moim płotem. W maja miałam piękne tło dla moich roślin.

Ewo, u mnie w zasadzie wszystkie juś pokazały kły, jedne mniejsze inne już rozwijają liście. Bardzo lubię ten moment. Niestety ślimaki też ;:124

Dorotko i jak? kupiłaś? Mój juz ma wymyślone miejsce, tylko czeka na wkopanie. Powinno mu tam być dobrze.
Obrazek

Gosia, hosty w cieniu będą się czuły doskonale a takie miejsca są ciężkie do zagospodarowania.

Walentyno, u ciebie w ogrodzie taka wisienka zaginęłaby w ogromie zieleni. Za to ja niestety nie mam miejsca na takie różane krzaczory jak rosna u ciebie. A chciałabym kilka takich ;:108

Żurawki po zimowym przemarznięciu powoli zaczynają jakoś wyglądać. Ale i tak straciłam trzy odmiany. I znów potwierdził sie zły wpływ ostrego zimowego słońca :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na ogród z mojego nowego miejsca pod rózami
Obrazek
I widok na to miejsce. Krata, ławka i pergola do przemalowania
Obrazek
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Wiedziałam, że mogę spodziewać się nowych zdjęć i się nie zawiodłam :)
Dorotko, foty fantastyczne, a Twoje żurawki wyglądają jakby całą zimę w szklarni stały... moje dopiero od ziemi wypuszczają nowe listki...
Miejsce z ławeczką bardzo relaksujące, niech no tylko pergola obrosnie...
Miłego popołudnia! (nie mogę się doczekać weekendu :))
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Dorotko pięknie wyglądają te rabatki, nie kwitnie jeszcze zbyt wiele roślinek, ale te kamienie i żwirek i iglaczki sprawiają, ze cały czas jest pięknie. Już sobie wyobrażam jak te kraty i pergolki pokryją się kwieciem ;:138
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Rzeczywiście ogród wygląda już pięknie. Jak to ładnie ujęłaś, wiosną buchnęła na całego.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Witaj Dorotko! Jak ja lubię ten Twój ogród..! Kącik z ławką świetnie zaaranżowany! Na jaki kolor przemalujesz konstrukcje?
Zdjęcia cebulowych doskonałe. Czy Twoje hiacynty są wiekowe czy sadzisz co roku nowe?
Wzdycham na widok Twoich kwitnących pierisów... O takich marzyłam! Dlaczego moje nie kwitną..?!
Owijam je włókniną, a odnosze wrażenie,że jednak przemarzają. Jaki masz na nie sposób?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

dodad pisze: Planuję sobie na długi weekend lenistwo ogrodowe. Leżaczek, słoneczko, książka. Relaks!

Noooo. chciałabym to zobaczyć :;230 :;230 :;230
Nie, no ja rozumiem, że to PLANY są... a realizacja może być zgoła inna :uszy

Pięknie się zapowiada to miejsce z ławeczką. Ale i tak mam największy sentyment do tego z hustawką...

Pytałaś kiedys o rozmnażanie się tulipanów botanicznych - otóż doczytałam w jakimś poradniku, że one słabo "przyrastają", po prostu taka ich uroda, wiec trzeba je dosadzać, jak chce się mieć wiecej.
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Piękny kącik z ławeczką ;:138

Niestety nie pojechałam do Jasła po tego pierisa :( bo dopadła mnie straszna alergia. Siedzę w domu i kicham , a do ogródka wyskakuję tylko na chwilkę bo na dłużej nie dam rady :( :( :(
Jutro mam mieć robione testy
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Agunia, to tylko niektóre żurawki. Inne lichutkie :(
Mam nadzieje, że pergola szybko sie zazieleni. Powojniki rosna już jak szalone, dwa mają nawet pąki. Róze na razie tak sobie, ale mam nadzieję, że jak ruszą to już z impetem.

Agnieszko, rzeczywiście na nowej rabacie łysawo, ale tam głównie róże (nowe) lilie i piwonie. Za to jak juz się zacznie....
Na hostowisku za to zaczęły kwitnąć tulipany. jak ja lubie takie widoki 8-)
Obrazek

Obrazek
dziwi mnie tylko ilość czerwonych odcieni. Z pewnością w zeszłym roku było mniej a czerwonych na pewno nie dokupowałam :?

Oliwko, uwielbiam maj. Czekam na azalie choć po dzisiejszym obchodzie obawiam się coraz bardziej :( część pąków przemrożona, niestety. Tylko japońskie wszystkie zakwitną.

Izo, dziękuję ;:196 Troszkę obawiałam się tej wysokości, na której stoi ławka, ale mam nadzieję, ze w gęstwinie kwiecia jakoś się zagubi.
Konstrukcja już przemalowana - ciemny brąz, ławka w takim samym kolorze jak huśtawka, ciemny orzech, został do pomalowania łuk, to juz jutro. Zrobię potem zdjęcie.
Hiacynty mam pierwszy rok. Nie będę wykopywać, zobaczę w jakim tempie będą się wyradzać, jak zmarnieją kupie nowe. W końcu cebule nie są takie drogie. Teraz sie nimi zachwycam :)
Obrazek
Niektóre odmiany pierisów nie kwitną, ich ozdoba są wiosenne przyrosty. Może masz właśnie takie.
Zawiązują jesienią pąki? Jeśli tak to rzeczywiście przyczyna jest w przemarzaniu. Mojemu w tym roku przemarzła 1/3 pąków i kilka gałązek.
Specjalnych sposobów nie mam, owijam włókniną, podlewam mocno jesienią, zasilam nawozami dla kwasolubów. Dosadziłam mu w tym roku do towarzystwa jeszcze dwa, mam nadzieje, ze razem będzie im jeszcze lepiej.

Ewunia, patrząc po tym jak udało mi się spędzić dzisiejszy dzień jest duża szansa na leżenie :;230 :;230
Drugi dzień urlopu, pogoda wprost lipcowa, świetna książka z biblioteki, super !
Dzięki, na pewno dokupię jesienią dużo tych tulipanów, są śliczne.

Dorota, współczuję bardzo alergii, sama mam od trzech lat coraz większe problemy z zatokami i lekarze też podejrzewają alergię, powinnam zrobić testy. Ponoć uczulić się można w każdym wieku.

Nareszcie ciepło, wiosennie, kwitnąco. Jak ja lubię maj !!!!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

dodad pisze:Jak ja lubię maj !!!!

Mamy kwiecień :roll: ogród zadbany a oczko .... cudo , zarasta mchem a lilie już widać że zaraz wybuchną :heja
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Piotrze oczywiście, że kwiecień, ale już wkrótce! Zakwitną moje ukochane azalie :heja
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”