Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs
Nie zapomnij, że na tych obciętych będziesz miał dużo odrostów-może kolejne walce
Kolejnych walców nie będzie. Nie ma na to najmniejszych szans. :wink: Raz, że po prostu nie ma miejsca na działce, dwa, zbyt cenię swoje ręce. :D Co zas się tyczy odrostów, to zamierzam porobić dużo, bardzo dużo sadzonek na następny sezon, bym miał co wsadzić w walce w razie mojej porażki przy zabezpieczaniu na zimę. Wtedy przecież nie musiałbym już ucinać kwiatków, prawda? :wink:
Może zdobędziesz gdzieś słomę na wsi...
- ziemniaki, cebulę, a nawet bób, że o grzybach w sezonie nawet nie wspomnę, załatwiłbym bez problemu. Ale słomę? Mission imposible normalnie. :wink: Już prędzej pomysł z jakimś starym dywanem jest do zrealizowania. Niepokoi mnie tylko to, że te rury dość mocno odstają od walców i raczej trudno będzie zapewnić odpowiednią izolację na całej wysokości walca. Ale do zimy jeszcze kaawał czasu, więc i czasu na wymyślenie czegoś jeszcze sporo. Może faktycznie po sezonie powyjmować rury z walców i wkopać w foliaku? Coś się wymyśli. :wink:
Pamiętaj o Selwie tu tylko pierwsze kwiaty po nożyczki.
Selwy w tym roku nie będzie. Okazało się, że sklep ogrodniczy w tym roku nie sprowadzi tej odmiany. Poza tym poczytałem w necie o Selwie i doszedłem do wniosku, że nie będzie mojej rodzince smakować. Po sezonie mam obiecane od Koleżanki Forumowiczki parę sadzonek odmiany Albion.
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Slawgos
No tak słoma towar reglamentowany :)
Na sadzonkach pozyskanych wczesną jesienią i wsadzonych np. do doniczek lub gruntu nie obcina się kwiatków w następnym roku,
Jak już byś wyciągał rurki to lepiej wykopać dołek wsadzić je tam i przykryć.
Pozdrawiam.
Selwa jest wstrętna nic nie straciłeś i możesz nawet podziękować tym w sklepie,że tego badziewia brak.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Ja tam obmyśliłem sobie plan zabezpieczenia na zimę beczek, dookoła walca wbije cztery paliki, 40 cm nad walec, owinę starą agro tkaniną, do wysokości palików, dla oddechu.. przestrzeń będzie wypełniona siano słoma ( wysiałem na zimę dla ptaków różne bajery) na górę plandeka przeciw deszczowi :wink:

Selwa... jak czytałem w zimie o truskawce, ludzie nie narzekali na selwę, czego teraz od niej chcecie? Trza było ponarzekać zanim obsadziłem nią całą bekę ;:223
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

BozenkaA
Przypomniało mi się, źe kiedyś czytałam o domach z gliny. Trochę poszperałam w necie.
Hmm... może i pomysł wart głębszego zastanowienia, ale ja jednak pozostanę przy moich walcach. Za daleko w sumie zabrnąłem. :wink: Ale może inni pójdą tą drogą?
mr25ur
Obrazek[/quote]
Wcześniej jakoś nie było okazji skomentować Twojej pracy, więc czynię to teraz. :D Świetna robota, widzę, że też się napracowałeś. Jeśli jednak mogę coś podpowiedzieć, to zastanów się nad kieszonkami dla truskawek. Chodzi mi o to, że w Twoim przypadku krzaczki truskawek wyrastają z wyciętego otworu w bocznej powierzchni walca, a nie z kieszonki. Ktoś wcześniej pokazywał, jak na ciepło udało się odkształcić beczkę plastikową, by właśnie uzyskać efekt kieszonki. Z drugiej strony widzę, że Twój walec/walce? (pokaż wszystkie :wink: ) jest koloru białego, więc ryzyko, że korzonki idące w dół dotykając ścianki walca nie ugotują się, jak miało to miejsce w moim przypadku zeszłego sezonu. Więc może i ten sposób okaże się skuteczny? Bardzo Cię proszę o dokumentowanie zdjęciami rozwoju sytuacji i pokazywanie zdjęć Twojego walca w trakcie rośnięcia krzaczków. Będę, a myślę, że nie tylko ja, zobowiązan. :D
Aha- a możesz zapodać jakieś zdjęcie, które pokaże dół walca? Jestem ciekaw, co jest na samym spodzie walca, bo wydaje mi się, że widzę jakieś cegły? Napisz też, jaką ziemię dałeś do środka i jeszcze jakie wymiary ma walec? To na razie tyle ode mnie. :wink:
Aha drugie-
Selwa... jak czytałem w zimie o truskawce, ludzie nie narzekali na selwę, czego teraz od niej chcecie? Trza było ponarzekać zanim obsadziłem nią całą bekę
Co się tyczy Selwy, to są dwie szkoły- jednym smakuje, drugim nie. Skoro obsadziłeś cały walec Selwą, to trzeba mieć nadzieję, że będziesz zaliczał się do pierwszej grupy. :D
Sam o walorach Selwy dowiedziałem sie jakiś tydzień temu, a wtedy jeszcze codziennie ganiałem do swojego sklepu, by je kupić. Szczęście, czy też nieszczęście- okazało się, że sklep w tym roku nie będzie miał Selwy. I tylko dlatego w tym roku nie będę miał tej odmiany.
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

No i znów do śmietnika trafiłem, dopóki nie śmierdzi to da się wytrzymać.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

majs pisze:No i znów do śmietnika trafiłem, dopóki nie śmierdzi to da się wytrzymać.
Ale zauważ, że w zacnym towarzystwie. :D
A od smrodu, to nikt nie umarł, a od takiego mrozu na przykład, to zobacz ile armii wyprawiających się na Moskwę nie wytrzymało. :wink:
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

W niedzielę opisze moje beki, na razie realizuje nowy projekt truskawki łamiącej nawet złamane schematy... :wink: nazwa kodowa: " piramidalny szał truskawkowy" :;230
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

No i skończone:

Obrazek

Koniec problemów z podlewaniem i przegrzewaniem, izolator od góry piasek, boki deski, spód ziemia, po całym dniu upałów, pod piaskiem ziemia wilgotna i chłodna. Piramida banalna w konstrukcji i wykonaniu :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
oloolosz
100p
100p
Posty: 125
Od: 6 maja 2009, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Miastko-Pomorze Środkowe

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

fajne,tez o takim czyms myslałem,zrobiłem beczki,a w srodek dałem rury do 50mm,troche za cienkie
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Kolejny projekt "beczułka radości"

cztery dni temu:

Obrazek

po czterech dniach:

Obrazek
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
prymulcia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 maja 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Z moich truskawek Selva chyba już nic nie będzie :Na zime zostawiłam tylko krótkie pędy i przesiedziały w doniczce na parapecie i od czsu do czasu były podlewane.Wszystko wyschło.Pędy poodpadały.Czy coś z tego jeszcze wyrosnie?

Obrazek
Lara
50p
50p
Posty: 52
Od: 18 sie 2007, o 18:23
Lokalizacja: Czeladź

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Ja moje truskawki zwisające/pnące kupiłam w ubiegłym roku na wiosnę. Posadziłam w donicy, owoce o smaku poziomki były aż do listopada. Na zimę donicę owinęłam folią bąbelkową i zostawiłam na dworze. Góry nie zabezpieczałam niczym. Wszystkie przeżyły i teraz kwitną jak szalone. ;:138
Podlewam nawozem interwencyjnym do truskawek. Mam nadzieję doczekać się "bogatych" zbiorów jak na 5 sadzonek przystało. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Lara
Będziemy trzymać kciuki.
Powinnaś je zasilić 2-3 razy w sezonie
Pozdrawiam.
prymulcia
wyciągnij je z ziemi i sprawdź korzonki, jeśli uschły to już po zawodach,
brak polskich znaków
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”