Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1650
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witajcie :wit

AGNESS Aguś - właśnie te niespotykane kwietniowe upały pomieszały moje plany ogrodowe - dużo mam do przesadzenia bukszpanów - i innych chabazi ;:oj - chciałam zagospodarować swój przedogródek - ale takie słońce to wszystko spali. Przed domem aż się prosi o posadzenie czegoś zieloniutkiego - rabatki wytyczone , obłożone kamolami i obsypane korą straszą już od ubiegłego roku, a tu takie pustki - Podobno przedogródek to najważniejsze miejsce w ogrodzie i wizytówka każdego ogrodu :oops: A u mnie dalej straszy -no ale chyba muszę poczekać na deszcz...

malgocha1960 Gosiu mnie też się oczka świecą kiedy zaglądam do ulubionych forumowych zakątków - aż chciałoby się teleportować, żeby pospacerować w realu, a nie tylko wirtualnie. Ale tak jak piszesz może kiedyś... .
Mało ,że zmarzła malutka wierzba to jeszcze jedna większa szczepiona (nie znam nazwy) i wielka bo 2,5 metrowa z poskręcanymi listkami - ale ta może odbije? Żal , bo bardzo lubię wierzby , a już w swojej karierze ogrodniczej straciłam ich kilka ;:223

kozino Wiesz jak to na zdjęciach wszystko wygląda... Z daleka jak zrobię fotkę to tego miejsca nie widać , a z bliska wygląda wszystko gigantycznie ;:7 Chyba trzeba te maleństwa na zimę okrywać ,bo nie dają rady przetrwać zimy - to druga mini , która padła ;:223 Ale, że jestem uparta to jak tylko spotkam kupię kolejną ;:108

Pozdrawiam Jola.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Obrazek

usiadłam i się delektuję...rozkosz dla oczu,duszy,zmysłów...
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1650
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

asma witaj w moim wątku :wit myślę , że chciałaś coś u mnie napisać , a skopiowałaś mojego posta. Możesz to poprawić - edytuj wątek.
Zapraszam ponownie
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

witaj
ogród... ;:180 ;:333 ;:180 brak słów ,ciężar kompleksów przygniatający,ale też mnóstwo inspiracji ;:224

Obrazek

czy to tuja?jak ją przycinać,aby otrzymać taką formę?czy można jeszcze teraz przyciąć?czy tuja ma palowy system korzeniowy?mam 2szt.i chętnie chociaż jedna bym przesadziła,ale czy się przyjmie?mają już po ok ....10lat?...
wyrazy podziwu ;:333
Asia :wit
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1650
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Asiu Witaj - cieszę się ,że Ci się u nas podoba.
Przeglądając mój wątek zobaczysz , że tnę wszystko co mam: tuje, cyprysy, świerki i inne krzaczorki. Nie nadążam ciąć wszystkich w jednym czasie więc u mnie cięcie odbywa się w całym sezonie, przez to raz fryzurki są długie ,a raz króciutko przystrzyżone ;:108
Na systemie korzeniowym to ja się nie znam :oops:


Dzisiaj zapowiada się kolejny piękny dzionek - trochę prac porządkowych zaplanowanych w ogrodzie. Ale zanim wyruszę to jeszcze kilka wiosennych fotek z wczorajszego upalnego dzionka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Obrazek


przycupnę sobie na ławeczce i poupajam się ....
twoje rh są na pełnym ;:3 ?
jak tak patrzę i patrzę to zaczynam się martwić jak moje serce to wytrzyma...zajrzyj do mnie,wszystko przede mną ,a ja.... mam co raz większy mętlik w głowie ;:219 cisnienie mnie pcha do ogródka,ale brak planu szepcze"spokojnie",nie popełniaj tego błędu co w zeszłym roku-nie sadź dla zaspokojenia potrzeby sadzenia tylko skup sie na planie...no i mam problem z tym wielkim ciśnieniem... :;230 wiosna aż krzyczy SADŹ,JUŻ TERAZ,roślinki krzyczą z półek sklepowych"WYBIERZ MNIE,WYBIERZ MNIE",A JA .... ;:219 ciężki do zniesienia stan ;:131
;:196
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1650
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

asma mój ogród to dziwaczne miejsce ;:oj mało mam jeszcze wysokich drzew i roślin ale wszędzie jest mokro i jakoś roślinki dają radę. Ale tu to tam jest troszeczkę cienistych miejsc - kilka rh rośnie w cienistym zakątku przed altaną ale ten za dereniem wiele lat był w pełnym słońcu i całkiem dobrze się miał.

Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16115
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu, jak zwykle z przyjemnością wszystko obejrzałam :D
Szczęściara z ciebie, że nie przemarzły ci pierwiosnki. J też miałam tak duże kępy, którymi szczyciłam się na FO. I tej zimy wszystkie wymarzły :(
No nic, trzeba będzie sadzić nowe ;:108
Chciałam dzisiaj sadzić zakupione rosliny, ale chyba przeczekam te upały, bo jak się je podleje w doniczkach, to lepiej przetrzymają ten upał.
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1650
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

wanda7 witaj Wandziu - ten rok obfituje w straty ogrodowe, wszyscy o tym piszemy. Zostaje tylko żal za ulubionymi kwiatkami. Ale cóż ogrodnicy to cierpliwi ludzie nie damy za wygraną - ulubione roślinki będziemy sadzili dalej ;:108

i jeszcze troszeczkę wczorajszej wiosny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Właśnie mówili , że wczoraj padł rekord kwietniowych upałów we Wrocławiu było 32 stopnie w cieniu ;:3 wow

Pozdrawiam Jola.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

pięknie.... ;:167
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu, brakowało mi wiosennych zdjęć Twojego ogrodu, jest piękniej niż sie spodziewałam ;:180
Dziękuje i pozdrawiam urlopowo :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

:wit Jolu
widzę że Twoja bajka trwa...i bardzo dobrze bo to moment kiedy my wszyscy możemy zajrzeć i pobyć w tym magicznym miejscu ;:196
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1650
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

asma ;:196 dziękuję

robaczek_Poznan ... długo nie pokazywałam fotek , bo nie było co pokazywać - teraz Was zasypałam swoją wiosenką ;:108
Też mam za kilka dni urlop - Twój poświęcony na prawdziwy wypoczynek , a mój będzie we własnym ogrodzie nad oczkami :;230 Ale kocham swój ogród i czas w nim spędzony daje mi wiele radości i spokoju :tan

jolcia1212 Jolu lubię się dzielić swoją radością z innymi. Sama również buszuję po Waszych ogrodach , by szukać ciekawych rozwiązań, kompozycji i zwyczajnie cieszyć oczy tym co pokazujecie.

Pozdrawiam Jola.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”