Efektywne mikroorganizmy EM Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
gorzka
100p
100p
Posty: 174
Od: 7 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

witam chcemy kupić em do oczyszczania stawu, doradca zaproponował nam em probiotyk ale na stronie em napisane jest że jest to preparat przeznaczony dla zwierząt i teraz jestem w kropce, chodzi nam o pozbycie się dużej ilości mułu z dna stawu, czy ktoś może mi doradzić co kupić? no i czy jest szansa kupic duży baniak preparatu w warszawie?
pozdrawiam Gocha
Charlie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 lut 2012, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Wszystkie produkty EM to w rzeczywistości jedno i to samo, różnią się jedynie certyfikatami dopuszczającymi je do sprzedaży.

Do stawu nadaje się Ema Plus w ilości 1 litr/10m3 wody, zabieg należy powtarzać co 30 dni.
Dobre efekty daje równoczesne zastosowanie ProBio ceramiki, jeden woreczek 0,5 kilogramowy na 10m3 zbiornika. Ceramikę możemy rozrzucić po stawie, zawiesić bądź jeśli mamy urządzenie filtrujące umieścić ją w filtrze.
Awatar użytkownika
Uska73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 8 paź 2011, o 07:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Obrazek

Obrazek

-- 16 kwi 2012, o 18:28 --

Obrazek
Kris48
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 kwie 2012, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Witam wszystkich.
Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi stosowania em w kompostowaniu.
W ubiegłym roku wokół mojego nowego domu wyrósł ocean chwastów. Po mozolnym ich usunięciu w lipcu utworzyłem z nich kompostownik ok. 3 m3 stosując się do instrukcji na temat kompostowania przy użyciu em.
Zajrzałem do niego dopiero dzisiaj zuwagi na potrzebę wykorzystania kompostu. Górna warstwa roślin (ok. 15 cm ) została przerobiona w 50 %, natomiast wszystko głębiej zamieniło się w kompost prawie całkowicie.
W tym samym czasie wykonałem drugą pryzmę kompostową składającą się jedynie z darni traw i kłączy perzu. Muszę przyznać że kłącza perzu nie poddały się kompostowaniu. Wyglądają w dalszym ciągu na żywotne. Ogólnie z zastosowania em w kompostowaniu jestem zadowolony i spróbuję wykorzystać je szrzej.
Kris48
kaba303
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 7 mar 2011, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Kris, perz też Ci się przerobił?, mam tony perzu, M cierpliwie pali to co z grubsza wyschnie, ale to dopiero początek. Czy EM rzeczywiście rozkładają też to wstrętne zielsko? Jeśli tak, to kto wie gdzie kupić EM blisko Łodzi?
Pozdrawiam Grażyna
Kris48
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 kwie 2012, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Właśnie perz mi się nie przerobił, t. zn. dużo kłączy się nie przerobiło. Z tym ze w pierwszym kompostowniku też był perz razem z innymi chwastami i ten się w większości przerobił. W drugim był tylko perz i darń i tu perz został. Być może przyczyną była mniejsza wilgotność drugiego kompostownika. Dzisiaj, po otwarciu, w pierwszym kompost jest wilgotny a w drugim suchy.
Będę dalej eksperymentował bo perzu mi nie zabraknie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gorzka
100p
100p
Posty: 174
Od: 7 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

my w końcu zdecydowaliśmy się na użycie emów do oczyszczania stawu, trzymajcie kciuki żeby się udało!
pozdrawiam Gocha
izastal
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 17 kwie 2012, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Cześć Wszystkim!
Tematykę EMów zgłębiam od wczoraj, więc wiem jeszcze bardzo mało. Przeczytałam kilka artykułów oraz wnikliwie początek tego wątku, czyli część teoretyczną bardziej (dzięki Mikrobia za Twój wkład!) i przejrzałam pobieżnie resztę wątku.
Ponieważ niedawno zostałam zaszczepiona ideą premakultury ? pewnie forumowi ogrodnicy znają sprawę ? przygotowuję w tym roku swój eksperymentalny warzywniak.
Bardzo ogólnie zasady są takie:
1. zero chemii
2. nie przekopywać ziemi i nie okopywać roślin, aby nie niszczyć mikroorganizmów
3. stosować ściółkowanie, które zapobiega wysuszaniu gleby oraz wzbogaca ją o mikroorganizmy powoli się rozkładając
4. używać naturalnego kompostu.

Oczywiście permakultura to dużo więcej ? powiedziałabym sposób, w jaki należy traktować Naturę, aby optymalnie z niej korzystać (również w zakresie projektowania domu, ogrodu, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii itp.). Wszystkich, którzy się jeszcze nie zetknęli z tym tematem, szczerze zachęcam. Szczególnie tych, którym szeroko pojęte EKO leży na sercu, a w tym wątku chyba takich nie brakuje:)
Ale wracając do tematu. Czy ja dobrze rozumuję, że używając EM w ogrodzie robię właściwie to samo, co poprzez nieprzekopywanie ziemi, nawożenie kompostem, ściółkowanie, używanie pokrzywowej gnojówki itp., tylko EMy działają szybciej i jakby to powiedzieć? bardziej sprawnie lub pewnie?
Będę wdzięczna za jakieś uwagi lub przemyślenia.
I jeszcze, żeby było jasne ? ?EMologia? w domu i ogrodzie bardzo mi się podoba i z pewnością będę chciała wypróbować w jakimś zakresie.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy czekają na ocieplenie, aby zanurzyć ręce w ziemi:)
Iza
Rynka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 mar 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Dzień dobry

Chciałabym się zapytać czy znacie jakiś sklep lub inny punkt w którym można nabyć em-y? Problem polega na tym, że potrzebuję źródła zlokalizowanego na Mazowszu, najlepiej w okolicach Warszawy. Boję się zamawiać butle przez internet, bo nie wiem czy nie ucierpią podczas transportu.
W zeszłym roku przypadkowo stałam się posiadaczką dwóch butelek, jednej przeznaczonej do pielęgnacji roślin oraz drugiej z probiotykiem dla zwierząt. Nie ukrywam, że obie poszły na rośliny :lol:, ale efekt był podobny. Polegał on na tym, że na moim niewielkim kawałku ziemi, a dokładniej piachu i pyłu, zaczęło się pojawiać życie. Kilkakrotne podlanie rozcieńczonym preparatem zaowocowało pojawieniem się dżdżownic. Dodatkowo preparatem pryskałam wiśnię w okresie pękania pąków, a także kilkakrotnie później w sezonie i pierwszy raz mogłam z niej zebrać jadalne owoce, przy okazji całkiem niezłej jakości.
Nie używam u siebie żadnych pestycydów, fungicydów, insektycydów i nawozów mineralnych. Wobec czego pozostały mi kombinacje z obornikiem, kompostem i ziołami, a także em-y. Tylko skąd je zdobyć? Bardzo mi na tym zależy, bo w zeszłym roku się sprawdziły.

Pozdrawiam ryna
Awatar użytkownika
gorzka
100p
100p
Posty: 174
Od: 7 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

cześć w warszawie jest kilka miejsc do których można zamówić emy, my odbieraliśmy na nowolipiu. mówię o tych em ze strony emgreen.
pozdrawiam Gocha
Rynka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 mar 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Dziękuję. Przyznaję, że nie zwróciłam uwagi na tę firmę, bo w zeszłoroczne em-y były z jakieś innej. W tym roku wypróbuję te :)
Kilerek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 17 sty 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Jeszcze slowo odnosnie EMów w Łodzi.
Widzialem w ostatnią niedzielę na gieldzie samochodowej stoisko z EMami. Sprzedawali drzewka i przy okazji EMy firmy ProBiotics.
Jednak jakos nie mam przekonania do takiego źródła.
Pozdrawiam
Przemek
max333
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 4 kwie 2010, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Witam -szukam EM-ów w pobliżu Gdańska ,konkretnie Tczew -może ktoś wie gdzie można zakupić ?
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”