Mój ogród - steresa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Teresko ale zaszalałaś z zakupami :shock: .
Będzie co podziwiać w twoim ogrodzie oj będzie :lol:
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Jolu szaleństwa jeszcze się nie skończyły .Dzisiaj znowu dokupiłam 'trochę' cebul/ok.100/,bukszpany,lawendę,azalię i borówkę amerykańską.Jak znam życie szalenstwa będą trawały jeszcze długo bo jak coś wypatrzę to wcześniej czy później kupię.Mąż jak na razie akceptuje wszystkie wydatki.Ja jestem na urlopie wychowawczym więc trochę jestem od niego uzależniona.On wydaje na płyty ja na kwiatki i wszyscy są zadowoleni.
Dzisiaj świeciło piękne słońce więc porobiłam trochę zdjęć.Z dnia na dzień ogród zmienia się nabiera więcej barw.
Moje bratki. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i szafirki Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

i kolejne z wczoraj
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Teresko to z zakupami ostro poszalałaś a roślinki cudowne.Wreszcie jest co oglądać ;:1
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Teresko to tylko ci pozazdrościć takiego męża :lol:
Ja na swojego też nie narzekam bo dzisiaj mi kupił liliowca ANITA DAVIS , takiego żółtego wpadającego w zieleń :lol: . Bardzo ładny z falbankami :D .
Jak widzę to u ciebie mania zakupowa trwa i dobrze bo przynajmniej będzie kolorowo i będę mogła u ciebie te śliczności podziwiać :P
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Witaj Jolu i Grzegorzu
Ja myślę,że Wy podobnie jak ja jesteście zakręceni na punkcie zakupów z tą różnicą,że Wy wybieracie tylko wyjątkowe okazy i często planujecie wcześniej zakupy.Ja kupuję rośliny często przy okazji innych zakupów więc nie zawsze są tak piękne.Wielu gatunków roślin jeszcze w ogóle nie mam.Nie mam np.liliowców,rododendronów,a azalie dopiero kupiłam w tym roku.
Rododendronów nie lubię bo kwitną zbyt krótko,a na liliowce może się skuszę.Musze tylko więcej się na ten temat dowiedzieć.
Czy azalie mogą rosnąć od wschodniej strony?
Jeżeli macie te roślinki u siebie to doradźcie mi w tej kwestii bo właśnie planuję posadzić je do gruntu.
Co do męża -jeżeli chodzi o zakupy do ogrodu to jest ok. ale z pracami w ogrodzie jest inaczej Miłość do ogrodu i prac w nim podziela tylko mój 3 letni synek.Mąż i 18 letnia córka wolą odpoczywać i nienawidzą prac ogrodowych.Koszenie trawy to jest to co ewentualnie mój mąż w ogrodzie może zrobić.Wszystko więc praktycznie robię sama dlatego też moja działka nie jest tak wypieszczona jak wasze.Pracy mam bardzo dużo, czasu niestety mniej bo ciągle dużo uwagi muszę poświęcić synkowi.
Dzisiaj mój mały pomocnik tak dzielnie wysiewał rzodkiewkę i aksamitki,że cały warzywniak tym zarośnie.Na ok.10 m wysiał pół wiaderka 3 l aksamitek.Był tak zaaferowany ta pracą,że później się wszystkim chwalił jak mamie pomagał wysiewać.
Nawet jeżeli będę musiała to przez pół dnia wyrywać to było warto bo sprawiło mu to tyle radości.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu
steresa
toya75
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 11 kwie 2008, o 03:36
Lokalizacja: Jankowice ,woj.małopolskie
Kontakt:

Post »

Motyw skalniaka ze schodkami jest cudny ;:215 Jak ja bym chciała mieć u siebie jakąś nierówność na ogrodzie gdzie mogłabym stworzyć takie miejsce :?
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Post »

Witam,
No no zaszalałaś Teresko z tymi zakupami, na pocieszenie dodam że bedziesz miała jeszcze piękniej i kolorowo, sadzic jeszcze masz gdzie i pomocnik pod ręką to tylko do "roboty" i wytrwałości,
piękna wiosenka jest u Ciebie,
Pozdrowionka
:P :P :P
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Zawsze takie piętrowe rabatki mi się podobały, mieszkam na płaskim, wszędzie mam płasko , obiecałam sobie zrobić w tym roku jedną górkę, byle do końca czerwca......... :twisted:
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2284
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Teresko - super że masz takiego pomocnika :) może za kilka lat przejmie pałeczkę zupełnie :)

i dobrze ze pozwalasz mu siać razem z Tobą bo się przy tym też uczy :)
a to że wyrośnie więcej to lepiej jakby wyrosło za mało ;p

a zakupy piękne :) i takie różnorodne :)
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Teresko :lol:
U mnie kwaśnolubne roślinki się nie trzymają , dlatego pooddawałam wszystkie azaliowate bo szkoda mi było jak marniały w oczach :D .
Posiadam tylko teraz jedną azalię która jest wytrzymała na moją glebę a nazwa jej to AZALEA NABUCCO . Kwitnie obficie i mam ją w miejscu półcienistym.
Teresko nie wybieram okazów tylko patrzę też na niską cene bo wiem jak drogie są roślinki i dlatego między innymi często rozmnażam je z nasion bo to jest i więcej roślin i o wiele taniej.
Mój M też w ogóle nic nie robi na działce bo nie ma czasu a i tego nie lubi :x .
Kupując mi działkę to zapowiedział że na niej robić nie będzie. Jak już potrzeba silnej ręki to zawsze kogoś mi podsyla abym sama nie musiała się męczyć a potem chodzi i robi nadzór jak przebiegają prace :twisted: .
Następnie słyszę jak on to zrobił ale jestem tego zdania on nie on aby było zrobione :lol:
Powolutku i ty dasz sobie radę i będzie wszystko zrobione a wiadomo że w ciągu jednego sezonu za dużo zwojować nie można.
Mam wnuczka , który ma 6-sty rok i też mi pomaga :lol: , a to zamiecie ścieżki albo pozalewa roślinki bo twierdzi że jak on chce pić to i roślinki też :lol: a mój wnuczek lubi dużo pić ;:112 .
Nie ma się co martwić bo jak twój synek posiał za dużo roślinek to przynajmniej będzie kolorowo , albo popikujesz w inne miejsca i też będzie dobrze ;:79

Pozdrawiam cieplutko.
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Tereniu ale zakupy ;:111 to dopiero będzie cudnie jak to wszystko zakwitnie. Wtedy chyba nie wyjdę z Twojego ogrodu. Powiedz mi tylko czy planujesz stosowanie tych roślinnych preparatów na mszyce? Bo w mojej książce ;:70 jest przepis na gnojówkę z aksamitek przeciw mszycom. Nie podałam Ci go bo sobie pomyślałam skąd weźmiesz tyle aksamitek do wyrwania. A tu proszę - synek załatwił ten problem ;:10
Podaję przepis:
! kg wysuszonych aksamitek zalać 10 ltr. ciepłej wody(najlepiej deszczówki) po 2-ch dobach można pryskać na te wstrętne mszyce :evil:
Można dodać do opryskiwacza 1% potasowe mydło ogrodnicze bo wtedy środek lepiej i dłużej trzyma się na roślinach.
Teraz już wiesz co zrobić z nadmiarem aksamitek. Pozdrawiam serdecznie Maria
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ambuniu ty się robisz kopalnią wiedzy , której nam potrzeba :lol:
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”