Petunia z nasion Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
ivona15
200p
200p
Posty: 221
Od: 12 lut 2012, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Petunia z nasion

Post »

Petuńki chyba sprawdzają moją cierpliwość, mam nadzieję, że lada dzień zakwitnął.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Iwona
Awatar użytkownika
Dorotak
1000p
1000p
Posty: 1648
Od: 4 maja 2012, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: gdańsk

Re: Petunia z nasion

Post »

Witam wszystkie ogrodniczki jakie piekne macie petunie moje sadzonki dzisiaj wystawiłam na ogródek i wszystkie koty mi zniszczyły ale jestem wsciekła ;:145 ;:145
ivona15
200p
200p
Posty: 221
Od: 12 lut 2012, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Petunia z nasion

Post »

Po trzech dniach nieobecności miałam miłą niespodziankę.....
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Iwona
dawidbanan
---
Posty: 7567
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

Ale piękna falbaniasta! ;:oj
Awatar użytkownika
Silvia_pl
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 19 lip 2011, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: H5, Sarpsborg, Oslo, Norwegia

Re: Petunia z nasion

Post »

Wtam,
Petunię siałam po raz pierwszy w życiu. Wykiełkowały chyba niemal wszystkie. Mają średnio po parze liścieni i powiedzmy, że jednego liścia.I zatrzymały się na tym etapie, dalej nic. Siałam w niedzielę 26.03 i mają nadal po 1 cm... Stoją na południowym oknie, więc słońca mają "po pachy". Chyba nic z nich nie będzie?
Jak myślicie zdążę posiać jeszcze raz, żeby w sezonie zakwitły?
Silvia_pl
mafelini
50p
50p
Posty: 88
Od: 28 sie 2011, o 01:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Petunia z nasion

Post »

Nie sądzę, lepiej kupić:) A najlepiej to wystawić je na dwór, przesadzić, nawozić i na pewno dogonią inne. Też miałam wrażenie, że moje są maleńkie i stoją w miejscu, przesadziłam je we wtorek i na stałe poszły na balkon i dzisiaj się zdziwiłam, jak rosną, jak na drożdżach:) Spróbuj tak!
Pozdrawiam, Marzena
Awatar użytkownika
dorota33
200p
200p
Posty: 207
Od: 6 sty 2012, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

Moje petuńki mają się dobrze czekam na pączki Obrazek
DOROTA
Awatar użytkownika
noriska
100p
100p
Posty: 188
Od: 8 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Buskerud, Norwegia

Re: Petunia z nasion

Post »

moje dwie z 24 juz zakwitly.....ale kolor mnie rozczarowal, taki blady rozofiolet (Dawberry Sundae F1). Mam nadzieje ze jak bedzie duzo kwiatow nabiora razem intesywnieszego kolorku. Alei tak jestem z nich dumna jak paw :) Z tych 24 cztery sa jeszcze malutkie i zakwitna gdzies za miasiac. Na pozostalych juz piekne paki ;:138
Awatar użytkownika
noriska
100p
100p
Posty: 188
Od: 8 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Buskerud, Norwegia

Re: Petunia z nasion

Post »

Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

@ Silvia PL ? wystaw na pole (tylko wnieś do środka jakby jeszcze miał być przymrozek), podlej kilkakrotnie nawozem (w dawkach i odstępach czasowych zalecanych przez producenta) i powinny Ci odpalić.

Swoją drogą wzrost też zależy od odmiany. U mnie największe są petunie z najtańszej mieszanki, odmianowe (Superbissima oraz petunia o kwiatach pełnych) są o wiele mniejsze...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
noriska
100p
100p
Posty: 188
Od: 8 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Buskerud, Norwegia

Re: Petunia z nasion

Post »

Sylwia, zrob jak Locutus mowi. Ale moze nie od razu na caly dzien. Sama wiesz, ze u nas slonce palace. Daj im sie przyzwyczaic. Tak najpierw jedna, potem po kilka godzin w sloncu. W cieniu moga stac caly dzien a nawet noc (hehhehehe jaka noc?), jeśli nie ma przymrozkow.

Ja moje wystawiam juz na caly dzien. Na noc odstawiam pod zadaszona werande i okrywam agrowloknina. Ostatnie dwie noce wstawilam jednak do pokoju. Ale dzisiaj wyglada, ze nie bedzie przymrozkow. Zostana wiec znowu na dworze.

Poniewaz u nas slonko juz w zasadzie 24 h na dobe to pojda ci szybciutko. Polecam taki granulowany nawoz, podsypujesz pod korzenie lub do ziemi i stracza na caly sezon. Ja kupilam w Plantasjen.

Powodzenia
ivona15
200p
200p
Posty: 221
Od: 12 lut 2012, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Petunia z nasion

Post »

Ciąg dalszy moich karbowańców, czekam z utęsknieniem na resztę hodowli.....
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Iwona
Maksia
50p
50p
Posty: 55
Od: 26 mar 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

Czy możecie mi podpowiedzieć ile sadzonek petuni dać do jednej doniczki o wymiarach około 80 cm długości i 14 cm szerokości. Chciałabym je tam już posadzić ostatecznie - bez późniejszego pikowania. Moje petunie nie są jeszcze zbyt duże, ale mam nadzieję że na dworze jak będą miały dużo miejsca w doniczce szybko ruszą :)

Tak myślałam o 5 krzaczkach... to byłoby za dużo czy ok? Jestem początkująca więc wybaczcie być może strasznie banalne pytanie :oops:

Jeszcze byłabym wdzięczna za informację co do nawożenia - zamierzam dziś kupić nawozy do wszystkich moich roślinek i zastanawiam się czy petuni trzeba kupić specjalny dla petuni czy wystarczy nawóz dla roślin balkonowych czy kwitnących?

Dziękuję z góry!

Śliczne są te Wasze roślinki - zazdroszczę że już Wam kwitną - na pewno macie przepiękne balkony :)
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”