Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Astry

Post »

Moje były dość drogie, bo już bardzo duże 1,30 szt. a to i tak taniej, bo kupiłam u Pana inne rozsady, zwykle kupowałam sporo mniejsze po 0,50-1,00. Astry (i parę innych kwiatów) wysadzam zwłaszcza dla mamy, która chce kwiatów do wazonu, ja dla siebie prawię nie tnę, bo wolę jak rosną w ogrodze.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Astry

Post »

Ja też skoczę zobaczę czy są na rynku. W tej chwili to rosną mi w paletce wysiewnej ale mają około 1 cm :(
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Astry

Post »

Pisałam już wcześniej, że z moich ocalały tylko trzy szt i mimo, że były wysiewane w marcu mają wysokość ok. 4 cm. ;:145
Tak jest co roku z moimi siewkami, dużo zapału, a potem i tak na ryneczek. :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Plum
100p
100p
Posty: 107
Od: 12 mar 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Astry

Post »

Ja tam swoje mikrusy wysadziłam do gruntu już jakiś tydzień temu. Też nie były imponujących rozmiarów, bo miały jakieś 3-5 cm. Na razie rosną a czy coś z tego będzie to dam znać za jakiś czas... :wink:
"W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie."
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Astry

Post »

U mnie tylko odmiana Moonshine się na mnie wypięła. Chryzantemowe i igiełkowe wzeszły i rosną jak marzenie.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1558
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Astry

Post »

Ja muszę swoje dziś wysiać ;:14
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
Awatar użytkownika
Mlody_Ogrodnik
100p
100p
Posty: 127
Od: 17 wrz 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Astry

Post »

W tym roku zaspałem z astrami i wysiałem dopiero na początku maja . Czy zdążą one zakwitnąć ? Jeśli tak to kiedy mniej więcej ?
"Każdy ma prawo kochać, każdy ma prawo do miłości. Nieważne czy jesteś homo czy hetero - kochaj, bo tylko dzięki miłości świat staje się piękniejszy i lepszy."
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Astry

Post »

renzal pisze:Pisałam już wcześniej, że z moich ocalały tylko trzy szt i mimo, że były wysiewane w marcu mają wysokość ok. 4 cm. ;:145
Tak jest co roku z moimi siewkami, dużo zapału, a potem i tak na ryneczek. :;230
Renzal, bo nasz grzech główny, to chęć pospieszenia Natury. A tak się nie da, chyba, że jest się profesjonalnym ogrodnikiem. :( Ja też wsiałam za wcześnie jedno opakowanie. Wzeszły ślicznie, ale potem zaczęły się schody. Teraz nie ma różnicy miedzy nimi a tymi sianymi jakieś dwa tygodnie temu. A tych drugich jest bez porównania więcej. Już sobie zapisałam na czerwono i pogrubiłam: "Nie spieszyć się z sianiem!"
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Astry

Post »

Co racja, to racja! :wit
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Astry

Post »

Mlody_Ogrodnik pisze:W tym roku zaspałem z astrami i wysiałem dopiero na początku maja . Czy zdążą one zakwitnąć ? Jeśli tak to kiedy mniej więcej ?
Zdążą. A zakwitną gdzieś tak w połowie sierpnia.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Astry

Post »

Moje z ryneczku rosną i na razie mrozek im nie straszny, ale jeszcze nie wysiałam do gruntu i pewnie zrobię to dopiero w sobotę.
;:223
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Krakowiaki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 5 maja 2012, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom/Kraków

Re: Astry

Post »

och to znaczy, że mogę jeszcze sobie wysiać astry ? jakie fajne to forum ile tutaj można się od Was nauczyć ;:196
pozdrawiamy Bożena i Paweł
Awatar użytkownika
gieru96
200p
200p
Posty: 495
Od: 26 mar 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Astry

Post »

nie wiem, czy jeszcze można, ale ja dopiero wczoraj wysiałem :) najwyżej później będą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”