Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

anesse81- przeczytałam Twój post i jestem w szoku! Dlaczego się tak katujesz?? Owszem, chcesz schudnąć, rozumiem, ale czemu chcesz to osiągnąć przez łzy?? W końcu zaczniesz śnić o słodyczach, wpędzisz się w depresję- co po Ci to? Chudnij, ale tak jak lubisz :) Nie znosisz otrąb i ciemnego pieczywa (ja je pokochałam :)) i słodziku- zrób tak, by ich unikać. Nie powiedziane, że jedząc te produkty schudniesz! Piszesz, że jesteś 3 dni na diecie i nie chudniesz- popełniasz jakiś błąd- organizm zwykle reaguje już następnego dnia! Super, że chodzisz na aerobic, z tego co rozumiem, masz małe dziecko- nic więc łatwiejszego- wychodź częściej z dzieciątkiem na spacer! I koniecznie przeczytaj książke Dukana, ona mnie wiele nauczyła. Nie traktuje tylko i wyłącznie o jedzeniu, ale o diecie, jako stylu życia.

basiac- niezależnie od tego, jaką dietę wybrał Twój syn- jeśli wróci do dawnej diety- przytyje! Niezdrowo jest chudnąć w tak szybki sposób, owszem, miło jest, gdy z tygodnia na tydzień waga spada jak za dotknięciem magicznej różdżki, ale nie o to nam chodzi! W ten sposób łatwo rozregulować organizm, co zwykle się źle kończy.

Pestko- w sprawie cukru- myślę, że łatwiej jest zrezygnować z obu łyżek cukry, niż najpierw jednej, później drugiej. Jestem żywym przykładem uzależnionej od cukru- do pewnego momentu słodziłam 2-3 łyżeczkami herbatę czy kawę. Jednak poczytałam o technologi powstawanie cukru, później o jego kaloryczności (60 kcal/łyżeczka) i z dnia na dzień przestałam słodzić- po kilku dniach kubki smakowe przyzwyczaiły się (doczytałam, że zajmuje im to do 2 tygodni). Dziś posłodzona herbata smakuje mi jak przesłodzony syrop (blee).


Dwa lata temu mój ówczesny narzeczony zaczął dietę Dukana, przez pierwsze 3 m-ce stracił ok 15 kg, w sumie schudł o ok 30. Celem było schudnąć przed ślubem i udało się- garnitur w rozm. XL kupiony w normalnym sklepie (wcześniej mieliśmy problemy z dobraniem dla niego ubrań, czasem brakowało rozmiarówki).
Dziś Mąż waży ok 95 kg- waga się waha zależnie od tego co je- czasem nie ma możliwości jeść "dukanowo", np. na rodzinnych przyjęciach- pozwala sobie na więcej luzu.
W domu nie ma słodyczy, czipsów i tego typu przekąsek, mocno ograniczam użycie białej mąki, cukru i tłuszczy na rzecz warzyw i owoców.

Ogółem- pisałam o tym tutaj wielokrotnie- dietę Dukana potraktowałam z przymrużeniem oka- nie wyobrażam sobie pić mleka 0,5%- toż to biała woda, nie zrezygnowaliśmy z żółtych serów (bo lubię je), ale wybieram te do 25%tł. I prawie codziennie jemy otręby. Na III fazie włączyliśmy ciemne pieczywo, owoce (ich Piotrkowi najbardziej brakowało) oraz makarony i ryże (brązowe), oleje/masło.
Przez pierwszy rok Piotr ładnie chudł, później przyszedł kryzys, mógł zjeść jogurt nat. na dzień a i tak nie schodziła waga. Później mocno się wahała, w sierpniu wyniosła ok. 90kg, później lekko odpuściliśmy, co pozwoliło jej wzrosnąć do prawe 100kg.
Od kilku tyg. znów "przykręcamy śrubkę", zaczęliśmy biegać jak tylko to możliwe i są pierwsze efekty. Myślę, ze do czerwca Mąż osiągnie znów 90kg, później postaramy się trzymać tego wyniku.

Dukan nam wiele dał, jest to dieta wręcz stworzona dla Piotra, ale w końcu trzeba włączyć ruch, bo same wybiórcze produkty nam tego nie zapewnią.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Pestko- w sprawie cukru- myślę, że łatwiej jest zrezygnować z obu łyżek cukry, niż najpierw jednej, później drugiej. Jestem żywym przykładem uzależnionej od cukru- do pewnego momentu słodziłam 2-3 łyżeczkami herbatę czy kawę. Jednak poczytałam o technologi powstawanie cukru, później o jego kaloryczności (60 kcal/łyżeczka) i z dnia na dzień przestałam słodzić- po kilku dniach kubki smakowe przyzwyczaiły się (doczytałam, że zajmuje im to do 2 tygodni). Dziś posłodzona herbata smakuje mi jak przesłodzony syrop (blee).
Ja nie umiałam sobie odmówić całkowicie cukru i z dwóch łyżeczek wsypuję(jak na razie) jedną do kawy z mleczkiem.Herbate wcale nie słodzę.Nie smakuje mi ,ale TRUDNO.Jak sobie pomyśle ,że łyżeczka cukru ma 60 kalorii i naturalny jogurt też to zdecydowanie wolę dogorzkiej kawy jogurt niż ta łyżeczkę cukru :wink:
To prawda z kupkami smakowymi.Smak czuje się wyrażniej.Pożerałam sporo słodyczy,a teraz wystarczy mi jeden karmelek lub jedno ciasteczko i jestem ,,zasłodzona,,W ogóle wydaje mi sie ,że osoby jedzące dużo słodyczy są ubogie w doznania smakowe.Męczyła mnie zgaga,której w tej chwili nie odczuwam.Ograniczyłam ilość soli ze względu na chore nerki i w ogóle nie odczułam zmniejszonej ilości soli w potrawach.Akurat ja nie mam problemów z nadwagą,ale przychodzi taki wiek ,w którym powinno się w końcu zacząć kontrolować to co się je,a nie tylko wrzucać bezmyślnie to co dobre,kolorowe i kuszące jak śmieci do śmietnika.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Meluzyna to wcale nie tak, że "nie ma mocnych" jeśli jesz mniej i zaczniesz się ruszać. Ja przez wiele lat regularnie trenowałam i nie chudłam. Stosowałam wiele różnych diet ograniczających ilość kalorii, wyeliminowałam słodycze, sól itd. I nic. Ruchu więcej to już nie miałam jak dołożyć. I naprawdę przeszłam dietę 1000, a ponieważ nie było efektów to schodziłam w dół aż do 600 kalorii. Po kilku tygodniach bez żadnego efektu zrezygnowałam, bo ile można chodzić głodnym i wściekłym. Schudłam jedząc do syta na diecie wysokobiałkowej. Nie był to Dukan, ale zasady podobne. To, że komuś wystarczy ograniczyć słodzenie herbatki i chodzić do pracy piechotą by schudnąć nie znaczy, wystarczy wszystkim innym. Super by było, ale nie jest.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Pawel91
200p
200p
Posty: 264
Od: 4 sty 2008, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Jeśli ktoś stosuje dietę 1000 kcal nie schudnie w życiu.
Przy tak niskim dostarczaniu wartości odżywczych - organizm się broni przed utratą tłuszczu (materiału zapasowego).
Nie rozumiem dlaczego ludzie myślą, że jak nie będą prawie w ogóle jedli - schudną :roll: ??
Jest taki bardzo ogólny pzrelicznik:
Na każdą minutę powinna przypadać 1 kcal.
Czyli 60 min x 24 x 1 kcal = 1440 kcal/doba :!: :!: i to jest minimum ... tzn. organizm wtedy jest zaspokojony (nie chodzimy głodni, zdenerwowani itp.) ... ale zapomnijmy przy takiej ilości kcal o 8 h pracy ...

Jak więc można schudnąć stosując dietę 1000 kcal :?:
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Ja schudłam i moi znajomi również. Dieta ta daje mnóstwo możliwości, a przede wszystkim urozmaicone pożywienie. Do tego porcja ćwiczeń i są efekty.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

To świetnie, że u Ciebie zadziałało.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
Pawel91
200p
200p
Posty: 264
Od: 4 sty 2008, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Moja wypowiedź dotyczyłą diety 1000 kcal.
Na diecie Dukana w ogóle się nie znam ... jedynie co mnie w niej zainteresowało to to, że ludzie narzekają no dolegliwości wątroby oraz badania potwierdzające zwiększenie zachorowań na raka w czasie jej stosowania.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Jeśli dostarcza sie organizmowi codziennie 2000 kcal ,a potem zastosuje się dietę 1000 kcal to normalne ,że schudniemy,tylko na jak długo i z jakim skutkiem? Tak jak Pawełpowiedział;organizm po pewnym czasie magazynuje zapas tłuszczu i nie wiadomo ile byśmy jedli to i tak nie schudniemy ,a jedynie wyrzeżbimy sobie sylwetkę(np.piłeczka i oponka na brzuchu ,a chude nogi)i skutecznie nabawimy się awitaminozy i wyczerpania całego organizmu.Nasz organizm to w ogóle mądry twór ,który potrafi sie dobrze dostosować do zmiany warunków żywieniowych i bytowych.Dlaczego powinniśmy biegać co trzeci dzień ,a nie codziennie?No właśnie dla tego ,że nie schudniemy ,a nabawimy się utraty mięśni..tak samo jest z dietą.Trzeba jeść w małych ilościach,często(5 posiłków),mniej kalorycznie ,ale jednak.....
Sami wiemy najlepiej jakie grzeszki żywieniowe popełniamy i czego jemy najwięcej lub podjadamy niepotrzebnie.Wystarczy wyeliminować jakiś czynnik i tego się trzymać i waga spad w dół bez drastycznych metod.
Grzybowy
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 paź 2011, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Dieta z pewnością jest bardzo skuteczne, jednak nie wszystkie osoby mogą ją stosować bez konsultacji z lekarzem, ponieważ niedobory lub nadmiar pewnych składników w diecie może być dla nich szkodliwy.
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Pawel91 pisze:jedynie co mnie w niej zainteresowało to ....... badania potwierdzające zwiększenie zachorowań na raka w czasie jej stosowania.
gdzie można znaleźć takie badania?????? ;:202
Pozdrawiam, Marta
nikka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2012, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Witam , byłam na Dukanie pół roku. Na raka nie zachorowałam a inne dolegliwości dukanowe nauczyłam się "leczyć". Jedynym włąściwie problemem na dukanie są związki ketonowe, czyli tzw zakwaszenie organizmu. Da się je odwrócić jedząc odpowiednie warzywa.

Ktoż tu pisał że chce schudnąć 8kg i funduje sobie 5 dni uderzeniówki... Wielki błąd ! Zrób kochana test , on ci pokaże ile masz mieć dni na atak. Ponadto Dukan jest dla ludzi otyłych i obawiam się że będzie ci ciężko pozbyć się tak małej nadwagi.

Najnormalniejsze są zastoje i braki spadków bo organizm broni się przed pozbyciem cennych zapasów. U mnie najdłuższy zastój trwał 3tygodnie.

Na sam koniec z pewnych powodów trafiłam do szpitala , badania po pół roku stosowania diety były idealne.

Aaa słodziki... Trzeba dobrać idealny. ja mam sussinę gold w proszku do wszelkich smakołyków i wypieków... kawy i herbaty nie słodzę.
Pozdrawiam, Ania
1. Zielony Zakątek Maminki
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

anesse81 pisze:Witam dziewczyny. Jestem dopiero 3 dni na diecie Dukana. Muszę zrzucić 8 kilo po ciąży. Na razie zero efektów !!! Nie jestem w stanie przetrwać żadnej diety, bo wszystko co się w nich je mnie odpycha! nienawidzę słodziku - cola z nim jest okropna ;:222, ale dolewam do szklanki troszkę wody i wciskam cytrynkę i smak się poprawia. Cola sprawia, że poprawia mi się nastrój ;:215 , bo przecież ukochane słodycze poszły w odstawkę. Nie znoszę otrąb, ciemnego pieczywa i serków, jogurtów naturalnych i co tu zrobić ;:110 .
jem dozwolone sałatki z tuńczyka (akurat to lubię), chude wędlinki drobiowe i mięsko grillowane. Fakt można zjeść tyle, żeby się najeść, ale to za mało. Mam kilkanaście lat młodszą siostrę, która ograniczyła słodycze (nie odstawiła całkowicie), je mniejsze porcje, pije słodką kawę i mnóstwo wody, nie ćwiczy a i tak chudnie. To wszystko zależy od wieku?!
Myślę, że 5 dni pierwszej fazy wystarczy, nawet jak waga nie drgnie, muszę trochę warzywek zjeść i nie wiem czy wrócę z powrotem do samych proteinek. Ziemniaków jeść nie muszę, ale zabiłabym za makaron i ryż :;230
Moim postanowieniem to nie jeść słodyczy do świąt (w święta urodzinki wyprawiam i chrzciny więc będę grzeszyć ;:202 ), pić dużo wody, oczywiście drugi tydzień chodzę na aerobik. Teraz sprawdzę czy mam silną wolę.
Nie wiem czy post jest aktualny ale akurat go przeczytałam, więc na gorąco:
Podstawowe zasady diety :
1-przeczytaj książkę, żeby wiedzieć o co chodzi w diecie!
2- zrób test - teraz już dostępny w j. polskim - który pokaże ile dni powinnaś być na I fazie i ile schudniesz (mi wyszło tylko 3 dni i 0,8 kg - więc nie są to szokujące efekty, ale tak jest wg planu)
3 - przejrzyj wszystkie dostępne produkty i odpowiedz sobie na pytanie czy jestem w stanie stworzyć z tego dietę dla siebie?
Jeśli nie przełknę serków, jogurtów to duża różnorodność wędlin, mięs i ryb + soja może będzie ratunkiem?
4 - można wybrać system 5/5 (5 dni proteinowych, 5 dni protein z warzywami), 3/3 a nawet 1/1
W tym ostatnim przypadku warzywa będą na tyle często, że być może będzie można zredukować nieco znienawidzone przez niektórych otręby, choć odkąd gotuję je na mleku jako owsiankę bardzo je polubiłam
Najważniejsze zrozumieć zasady i sens diety!
I nie zaczynać, jeśli masz wątpliwości.
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

To poczytaj sobie o nim, jaki dobry z niego lekarz zanim podejmiesz dietę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”