Pod Jesionem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Pod Jesionem

Post »

Ufff. Bardzo się bałam otwierając ten wątek, tyle emocji... No to poszło:
Nasz ogród ma już kilka (a nawet kilkanaście) lat, najpierw był to sad z tunelem oraz pasem warzyw i kwiatów uprawiany przez moich rodziców (ja byłam tylko od pielenia), potem powstał nasz dom (ja byłam od wszystkiego) i powoli zaczęłam przejmować te 2000 m2. A wszystko to w cieniu potężnego Jesiona.

Obrazek
tu zdjęcie zrobione przez córkę

Obrazek


tu zdjęcie nocą
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Jeśli czytacie mój podpis to zapewne domyślacie się, co sądzę o obecnym stanie naszego przybytku. Marzę, aby go uporządkować. Bo do tej pory jakoś nie było jak. Praca po 16 godzin dziennie, nauka, zmiany H. moja choroba i ... brak kasy itp.
Mamy typowo wiejski ogródek, czyli wszystkiego po trochu, a najwięcej bałaganu i chwastów. ;:223 ;:223
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"kleszczowisko"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to jeden z moich kotów
HrabiaObrazek
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

A nazwy tego krzaczka nie znam. Jest bardzo stary, pozyskany z przedwojennegom parku.
Obrazek
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Pod Jesionem

Post »

Renatko to ja mam ogródek pod... trzema jesionami też wielgachnymi. :;230 O bałaganie nie wspomnę :oops: co roku podsypuje świeżą ziemią z przerobionym obornikiem i jakoś nie wyrabiam się z pieleniem. ;:223 To może dasz fotki całości w dzisiejszej nieco paskudnej co prawda scenerii ;:210
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Witaj! :wit
Dzięki Aniu za dobre słowo i wsparcie, bo ja już załamałam się, gdy oglądałam i czytałam inne posty. Wszyscy mają tak ślicznie porobione ogrody, a ja się po prostu nie wyrabiam (po wczorajszym tyraniu dziś znów jestem unieruchomiona).
;:223 ;:223
kawałek warzywnika
Obrazek

moja mała łąka
Obrazek
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pod Jesionem

Post »

Ty się nie przejmuj, ja robię zdjęcia albo pojedynczych roślin albo całości - wtedy chwastów nie widać. :;230
Już się nie stresuję, jeśli mi rosną za plecami, pilnuję tylko by nie zakwitły, chociaż nie zawsze zdążę.
Chwasty są i będą, nie powinny nikogo stresować.

Białego lilaka masz pięknego. :)
Ja mam zwykły, nie ma tak pięknych kwiatów jak twój, ale po prostu nie mam miejsca już na lilaka.
Ja w ogóle ciągle oglądam ogród i myślę gdzie by tutaj coś jeszcze posadzić.
Ogród nie z gumy, a szkoda.....
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Pod Jesionem

Post »

:wit Witaj Renatko. Nie przejmuj się chwastami, one zawsze będą rosły. Wypielisz jedne a już za plecami rosną drugie. Jak pracowałam zawodowo, to ogród traktowałam zawsze jako terapię antystresową. I tak trzeba do tego tyrania podchodzić.
Z czasem ogród na pewno będzie coraz piękniejszy, wszak niektórzy na FO mają swoje ogrody po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat i ciągle coś zmieniają.
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Witaj Mariolu!
Myślałam dziś o Tobie!
Ja mam sporo lilaków, (jakieś osiem sztuk) jedne jako krzaki inne H wyprowadził mi na coś ala drzewka i do tego kilka jaśminów. Wszystkie dostałam od zaprzyjaźnionych ludzi z poprzedniej firmy, tylko jaśminowca poziomkowego (tak go nazywam, bo pachnie poziomką) kupiłam i on jest najmniejszy (ledwo odbił po zimie.
Alutka!
Dzięki za dobre słowo!
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Chwilę po 12.30 będę miała pierwsze urodziny na forum! ;:113
Tak naprawdę do jestem z Wami od końca marca tego roku (wcześniej tylko przeglądałam) no i ,,odrobinę" mnie to wciągnęło :;230 :;230 :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pod Jesionem

Post »

Witaj Renatko :wit
Ależ piękne zdjęcia robisz, uroda każdego nawet najdrobniejszego kwiatuszka jest na nich wyeksponowana.....nawet dmuchawiec wygląda jak dzieło sztuki :D Lilaki przepiękne , masz ich naprawdę dużo, ja jeden krzaczek, ale niestety nie mam miejsca na więcej.....chociaż przyznać się muszę, że marzy mi się biały.....
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem

Post »

Dzięki!
Jak napisała wcześniej Comcia - widzisz jeden kwiatek - nie widzisz chwastów. :;230
Jeśli się zdecydujesz na białego lilaka daj znać! uhoduje! :wit on w formie piennej nie zajmnie dużo miejsca :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pod Jesionem

Post »

Renatko nie mam miejsca nawet na pienne drzewko, kupiłam modrzewia na pniu , to przecież chudzizna i maluch i już stoi ponad miesiąc w donicy nie mogę znaleźć mu miejsca ....ogródek malutki....i za Chiny ludowe nie chce się rozciągnąć ;:223
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”