Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Comcia pisze:Ja w donicy będę miała truskawki ozdobne, podobno kwitną cały sezon :P
Comcia ja poszłam dalej,również będę miała truskawki w donicy ,ale ananasowe :D Już mi jedna zakwitła
Pozdrawiam Sylwia
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja dziś zrobiłam taką jeszcze kompozycję-niecierpek,koleus ,nemezja ,tytoń, i 1 mięta.Zobaczymy.Fotki póżniej.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Justa, jak czytałam o begonii, plektrantusie i portulace, to zachodziłam w głowę, jaką ty masz wystawę, bo jak ktoś już pisał portulaka potrzebuje dużo słońca, a begonia pięknie kwitnie mi w kompletnym cieniu.
Plektrantus faktycznie jest bardzo ekspansywny i do skrzynki 60 cm sadzę dwie begonie stojące i jeden plektrantus. Dorastał mi do metra długości.
Koleusy też mi wspaniale wyrosły, mimo że kupiłam strasznie zabiedzone w sierpniu. W skrzynce 60 cm były dwa koleusy i jeden bluszczyk kurdybanek. Identyczny koleus trzymany w domu w doniczce był po dwóch miesiącach bez porównania mniejszy niż te balkonowe, choć jak je kupowałam, to do domu wzięłam ten najdorodniejszy. Wniosek? Koleusy potrzebują dużo miejsca na korzenie i świeżego powietrza.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Wspomniana wcześniej kompozycja Obrazek-Roślinki są małe to i efektu jeszcze nie ma.
mimis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 maja 2012, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Kupiłam ciekawy kwietniczek, ale nie wiem czym go obsadzić. Może to być roślinka jednoroczna lub wieloletnia, ale nie wiem jaką wybrać. Doniczka jaka się na kwietniku mieści nie jest zbyt duża, ma pojemność 0.78 l. Czy urośnie w niej jakaś roślina o zwisającym pokroju lub lekko przewieszającym? Zależy mi na kwiatach w kolorze białym, jasnoniebieskim, rozjaśnionym żółtym lub jasnoróżowym oraz obfitym kwitnieniu. Jaki kwiat będzie pasował do słońca/półcienia? Dziękuję za pomysły. :wink:
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

To nieduża faktycznie doniczka, może bakopa nadałaby się? Z tego, co wiem można ją dostać w kolorze białym, ale również w jasnym różu i takim jakby fiolecie. Przynajmniej ja takie widziałam. Ewentualnie werbena zwisająca, nie wiem tylko jaka jest kolorystyka, widziałam najróżniejsze. Na pewno musi być to jakiś niezbyt ekspansywny kwiatek w związku z rozmiarem doniczki.
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A oto mój oryginalny "kwiatek" doniczkowy Obrazek :D
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

To dopiero ładny kwiatek. :lol:
mimis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 maja 2012, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

rapunzel dziękuję za podpowiedź. Oglądałam bakopę i jest bardzo ładna. Zastanawiam się czy sanwitalia poradziłaby sobie w małej doniczce. Roślinka o wzniosłym pokroju też mogłaby być, ale niska i ładnie kwitnąca. :roll:
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

mimis, a może heliotrop albo niecierpek, skoro nie musi być koniecznie zwisająca. Oba kwiatki idealne do półcienia, choć z tego, co wiem heliotrop potrzebuje (znosi) więcej słońca niż niecierpek. Heliotrop jest ciemnoniebieski i pachnie wanilią, a niecierpki są najróżniejsze, również dwubarwne.
Awatar użytkownika
dorota33
200p
200p
Posty: 207
Od: 6 sty 2012, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja sadzę lobelki koleusy petunie bratki Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
DOROTA
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ślicznie wybarwione koleusy. A co masz w skrzynce po lewej? Werbenę?

Ja w tym sezonie puszczam wodze fantazji. :wink: Zamiast kompozycji petunii z petuniami posadziłam petunie ze słonecznikiem Sunspot, tytoń ozdobny z różwym jednorocznym barwinkiem, petunie z nemezjami, petunie z werbenami i... kilka innych (bo już przynudzam ;:224 ). :) Coś jeszcze pokombinuję z koleusami rokoko. Wszystko z własnego siewu, więc niektóre jeszcze nie kwitną, latem zrobię zdjęcia i pokażę, co mi z tego wyszło. Niestety nie kupiłam nasion starca, on się moim zdaniem ładnie komponuje z kwitnącymi.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Bakopę mam w 1 doniczce ale bardzo szybko rośnie.Gdy je wsadzałam była bardzo marna ale powoli wypełnia doniczkę.Rośnie na pełnym słońcu. Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”