Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Loki z własnego doświadczenia nie radzę stosowania Roundupu. ;:185
Raz go tylko zastosowałam na podagrycznik i to mazakiem.
Podagrycznik przeżył a rośliny sąsiednie padły.
Na dodatek te, na których mi najbardziej zależało - myślałam wtedy że coś mi się stanie. :evil:
Wbrew temu co pisze producent on zalega w glebie dość długo i w tym miejscu mogą rosnąć tylko rośliny płytko się korzeniące.
Te o głębszym systemie korzeniowym pobiorą go po rozłożeniu się korzeni zwalczanych roślin i zginą.
Po tym doświadczeniu już nigdy więcej tego świństwa nie użyję.
Mam lepszy sposób chociaż trochę czasochłonny.
Potem używałam czarnej folii, przykrywając potrzebny mi teren.
Rośliny pod nią z braku światła i wody ginęły bardzo szybko a także nasiona , które w przyspieszonym tempie wschodziły.
Po dwóch do trzech miesiącach ziemia była czysta a resztki roślin się skompostowały lub zgniły.
Wyjmowałam tylko korzenie bardzo głęboko korzeniących się roślin i krzewów.
Wystarczyło tylko przeryć i można było sadzić.
Chwasty mi już nie wyrastały.
Może poczekaj do jesieni, bo może są w tym ogrodzie też rośliny atrakcyjne dla Ciebie, po co masz znowu ich kupować, wystarczy przesadzić.
Dobra rada, to nigdy nie spieszyć się z likwidacją tego co już rośnie, bo potem najczęściej się czegoś żałuje. :uszy ;:167
No to się rozpisałam....... ;:112
Lecę robić obiad bo jeszcze się przypali..... :;230
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12288
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

@ Kogra ? wielkie dzięki za te nieocenione rady? ;:196 Innymi słowy czas zapomnieć o chemii, za to popędzić do Castoramy po czarną folię o wymiarach 3x15 m... Piękny będę miał ogródek w tym roku ? trzy miesiące czarnej folii... ROTFLAHMS!!! No ale nic nie szkodzi ? skoro jest to skuteczne, to bardzo chętnie skorzystam. Zależy mi na tym, by w roku następnym już móc sobie posiać wszystko to, co zaplanowałem.

Jeśli chodzi o rośliny, które tam już są ? powiem Ci szczerze, że generalnie o wiele więcej frajdy daje mi wyhodowanie roślin od nasionka, niż przyjście na gotowe... To znaczy: pewnie zostawię trochę malw i fiołków, bo znajdują się w części ogródka, gdzie planuję wybieg dla kaczek ? i i tak nie będzie tam żadnych rabat sensu stricto, a jedynie ukwiecona łąka... Ale wszystko tam, gdzie planuję moje nasadzenia, musi zniknąć. Choćbym nawet miał to sam dosiewać później i czekać dwa lata, aż zakwitnie.

Pozdrawiam!
LOKI

PS. I jak wczorajszy obiad? :;230
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Witaj Loki widzę że już planujesz co i jak będzie wyglądało w Twoim ogrodzie .Ja też powycinałam drzewa owocowe , została tylko 1 czereśnia i jedna mała grusza za domem .

Jeżeli są tam ciekawe byliny ,można zawsze posadzić na razie w donice a potem jak już sobie zrobisz jak Ci się marzy to wysadzić w miejsce które będzie Ci pasowało .

Nie masz zdjęcia jak teraz wygląda ogród? chętnie potem zobaczymy metamorfozę .
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Obiad......w ostatniej chwili.
Żebyś Ty wiedział ile ja już garów przypaliłam przez forum....... ;:224
A swoja droga przez pracę w ogrodzie.... ;:224 chyba doliczyć byłoby się trudno. :;230
Grażyna.
kogro-linki
adrian90
100p
100p
Posty: 134
Od: 16 paź 2010, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce, świętokrzyskie

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

coś pięknego te chabry, muszę sobie sprawić :)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12288
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

@ E-Genia ? Ano oczywiście, że planuję swój ogród w detalach. Doczekać się już nie mogę tych wszystkich wysiewów (bo ? swoim odwiecznym zwyczajem ? zdecydowaną większość roślin zamierzam hodować od nasionka). I żałuję tylko, że pierwsze kwiaty u bylin zobaczę dopiero w 2014. :;230 Normalnie aż się już zaczynam zastanawiać, co by było, gdyby jednak byliny wysiać w lipcu tego roku... Czy, zważywszy na to, że zima we Francji przychodzi później niż w Polsce, zdążyłyby na tyle podrosnąć, by spokojnie przezimować i zakwitnąć już w przyszłym roku? Czy jest to po prostu durnowaty pomysł?

Z tymi tymczasowymi donicami to niezły pomysł.

Jeśli chodzi o aktualne fotki ? no nie mam, nie zrobiłem żadnych. Gdzieś mam na dysku jedną fotkę zrobioną w marcu, ale niezbyt ona aktualna... Lilak jeszcze łysy, no i nie ma tych łanów pokrzyw i trawy po sam pas. :;230

@ Kogra ? Mnie, choć maniak forumowy ze mnie niezły, bodajże tylko raz zdarzyło się coś spalić przez forum...

@ Adrian 90 ? Cieszę się, że się podobają.

A poniżej trzy fotki lnicy marokańskiej ? która już teraz naprawdę stworzyła mi niemalże kwietną łączkę. Zakwitła także odmiana żółta, ale ? mimo szczerych chęci i kilkunastu prób ? nie udało mi się przekonać aparatu do wyostrzenia na niej. Spróbuję później.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12288
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

To jeszcze obiecywana żółta ? którą udało mi się obfocić dopiero pod wieczór, gdy słońce już zeszło z balkonu.

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Bardzo ładna ;:108
Ja wczoraj miałam problem ze zrobieniem zdjęcia pelargonii - kolor jest tak intensywny, że aparat nie był w stanie złapać ostrości.
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12288
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

@ Niunia ? Pewnie czerwona ta pelargonia, nie? Nie wiedzieć czemu aparaty mają zazwyczaj koszmarny problem z wyostrzeniem na czerwonych obiektach... jakaś kwestia konstrukcyjna matrycy CCD.

A poniżej kilka kolejnych fotek ? w szczególności pierwszy maczek kalifornijski na moim balkonie, ale także najczarniejszy jak dotąd chaber bławatek z odmiany Black Ball oraz kilka kolejnych lnic marokańskich.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

No i też jest maczek.....super...... ;:333
Zapomniałam Ci powiedzieć, że wysiałam po raz drugi łubiny.
Grzebiąc w ziemi nie spotkałam ani jednego nasionka z poprzedniego siania, więc chyba mokro i zimno wykończyły je totalnie.
Teraz już na pewno powinny wzejść.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12288
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Trzymam kciuki za Twoje łubiny, Kogra! Daj znać, jakby coś się w ziemi wreszcie ruszać zaczęło.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12288
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

Wklejam fotkę kolejnego maczka kalifornijskiego, który mi zakwitł ? tym razem bladożółtego.

Poza tym: z cynii w tym roku chyba niewiele mi wyjdzie... Wschodzą, a potem gniją od korzenia i zdychają... Będę miał raptem kilka sztuk, zamiast kolorowego buszu... Mieszanka gatunków groszków jednorocznych prawie całkiem zagłuszyła i zadusiła groszek pachnący ? mimo iż tego drugiego wysiałem od groma i jeszcze trochę, a tego pierwszego tylko trzynaście nasion. Upał wczoraj mi położył wiele roślin na balkonie ? aż robiłem im podpórki z drutu...

A w ogóle to dziś z rana zamówiłem pierwsze nasiona z myślą o przyszłorocznym siewie już w ogrodzie. Akurat jest promocja u Thompsona i Morgana ? i wszystkie nasiona są za pół ceny. Oczywiście, zważywszy na porę roku, wiele gatunków i odmian było już niedostępnych, ale i tak wydałem niecałe pięćdziesiąt funtów za coś, co warte jest ich sto. :-)

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Mini ogród - czyli balkon Lokiego

Post »

To się nazywa promocja! Ale zaszalałeś ;:172
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”