Leśny ogród Moni68 cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Rh Germania śliczna! Rośnie koło mnie i podziwiam ją codziennie.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Obrazek


Moniczko czy ja dobrze widzę w głębi ten zielony okaz to bodziszek?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Witaj Moniko :D . Przynajmniej u Ciebie będę mógł podziwiać kwitnące różaneczniki, u mnie zaniechały kwitnienia mimo dużej ilości pąków. No cóż, swoim rh stworzyłaś najdoskonalsze warunki a raczej warunki wykorzystałaś do założenia najwłaściwszego pod względem gatunkowym, ogrodu. Również uwielbiam rh i mimo że np. do różaneczników w tym roku trochę się zraziłem, to obserwując Twoje zdrowiutkie i kwitnące rośliny, nadal je będę nabywał. Nawet japońskie azalie świetnie Ci kwitną a dzisiaj odłożyłem na półkę w sklepie doniczkę z rośliną, choć bardzo mi się podobała, kto wie czy teraz ponownie się nie skuszę :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Moniu, wiesz, jak takie widoki lubię. ;:138 Ciekawa jestem, jak rośnie Twoja Germania. W zasadzie powinna pionowo. Moja
ładnie kwitnie, ale bardziej jej odpowiada pozycja horyzontalna.
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Jak wszyscy Twoi Goście uwielbiam te majowe widoki. Mogę je oglądać bez końca. Podobnie jak Comcia jestem pod wrażeniem nie tylko kwiatów, ale i cudnie zielonych liści świadczących o niesamowitej zdrowotności Twoich rh. U mnie coś tam kwitnie a raczej udaje kwitnienie. Po raz kolejny zawiodły mnie azalie japońskie. Wielkokwiatowa spisała się nieźle, więc dokupiłam jej 2 koleżanki.
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Cześć Moniko! :wit
Przeżyliście uroczystość? Pogoda dopisała świetnie, więc jestem przekonana, że była dopełnieniem całości i wszystko się fantastycznie udało...
Czekam na widoki z Twojego ogrodu i pozdrawiam ;:196
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11668
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Kochani, witam Was serdecznie :D
Bardzo dziękuję za miłe słowa i wyrozumiałość ;:167 Wydawało mi się, że po 20 maja będę wolniejsza... niestety, nic bardziej mylnego. Sama komunia i przyjęcie bardzo udane- jedyny minus, to chory Pawełek :( Złapał jakiegoś wirusa w szkole i od soboty temperatura praktycznie nie spada poniżej 39,4 (max 39,8). Chociaż z gorączką przystąpił do komunii, to jednak był bardzo dzielny- całą uroczystość wytrzymał, a i swoją rolę powiedział bez zająknięcia. Przyznam szczerze, że byłam pełna podziwu- zazwyczaj w kościele jest bardzo zimno, tym razem było gorąco i duszno- cieszę się więc, że Pawcio w ogóle to wytrzymał. Dzisiaj rano zrobiliśmy badania- lekarz potwierdził infekcję wirusową, pozostaje więc czekać na działanie leków antywirusowych i spadek temperatury. Żal mi tylko P, bo męczy się strasznie...
Najważniejsze jednak, że dziecię szczęśliwe- bardzo mu się podobała uroczystość w kościele, przyjęcie w ogrodzie i prezenty. Dostał zegarek, nowy rower i mnóstwo gotówki - najbardziej byłam dumna z tego, że jej ostentacyjnie nie liczył :lol: W pewnym momencie poprosił o głos i podziękował gościom za prezenty, a przede wszystkim za to, że zechcieli w ogóle do niego przyjechać. Byłam dumna, że powiedział to sam z siebie, nikt go do tego nie namawiał - cieszę się więc, że moje nauki nie idą w las :lol:
Kochani, więcej nie przynudzam!! Jednak tak długo żyłam przygotowaniami do komunii, że musiałam to chociaż trochę opisać :lol: Proszę więc o zrozumienie!!

W międzyczasie robiłam zdjęcia z ogrodu, sukcesywnie będę je zamieszczać. Cieszę się, że pogoda dopisała, bo na komunię ogród pokazał się w całej krasie :)
Na razie azalie: Schneeperle, Chanel, Golden Flare, Irene Koster.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Miłego popołudnia, chociaż ciąg dalszy nastąpi :) :wit

-- Wt 22 maja 2012 15:01 --

Anuś - Tara, to rzeczywiście bodziszek :) Korzeniasty, ale nie wiem, jaka konkretnie odmiana. Cieszę się, że zajrzałaś ;:196
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Moniu, masz niesamowitego synka :D Pięknie się zachował i bidulek musiał się namęczyć w takim stanie zdrowia. Całe szczęście, że dał radę. Dzielny chłopak ;:108 Niech szybko wraca do sił.

Azalie wspaniałe. Ja już pomału także powiększam rabatkę z azliami ;:224 Z pewnością taka w sztucznym środowisku nie odda leśnego klimatu (jak u Ciebie), ale namiastką jest i bardzo cieszy :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
adrian90
100p
100p
Posty: 134
Od: 16 paź 2010, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce, świętokrzyskie

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

azalie wielkokwiatowe - zaczynam mieć ich więcej u siebie, wcześniej chorowałem na japońskie te drobniejsze. Pięknie u Ciebie :)
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Moniko - dokładnie obejrzę wątek w tzw. międzyczasie, zupełnie zgubiłam Twój wątek... a pamiętam z poprzednich lat, że wiosną zawsze pokazywałaś spektakl rh i azalii, muszę to obejrzeć na spokojnie.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Monika, przepiękne azalie i rododendrony ;:oj Niedawno byłam w arboretum w Kórniku i Twoje okazy niczym nie ustępują tamtejszej kolekcji ;:180
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Moniczko leśny przepięknie wygląda jak zawsze, wyobrażam zachwyt gości bo przyjęcie w takiej scenerii to marzenie nie dziwi mnie, że Pawełek miło zaskoczył swoim zachowaniem, w końcu ma to po rodzicach ;:196


a ten bodziszek wedle mnie to himalajski, kwitnie na niebiesko? jak ma tylko możliwości to przepiękny krzaczor a tvch u Ciebie mu nie brakuje,

no i jeszcze chciałam powiedzieć zaczynam przygodę z azaliami, to taka forumkowa przewlekła choroba, leku brak już sprawdzałam :;230 możesz polecić w miarę bezproblemowe odcienie żółci mnie jakoś kręcą
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11668
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leśny ogród Moni68 cz.10

Post »

Kochani, witam Was serdecznie :D
Dziękuję za odwiedziny i wszystkie miłe słowa ;:167 Pawcio nadal gorączkuje, chociaż już nie tak wysoko. Staram się nadrobić ogrodowe zaległości, bo chwasty nie czekają :lol:
Zajrzę do Waszych ogrodów za moment- czekam na kolejną wizytę lekarską.

Zostawiam kilka zaległych zdjęć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Miłego dnia :wit
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”