Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

PaulaPola

Wyjaśnij proszę co to za pomidor na I zdęciu ?. Nie chodzi mi o odmianę . Czy to zdjecie było zrobione przed wysadzeniem pomidorów ? Jeżeli tak to na tych pomidorach są zmiany historyczne z okresu produkcji rozsady.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

BRZOSKWINKA pisze:Dzięki. ;:196 Podlać pokrzywianką czy poczekać aż się do obornika dostaną? (choć wg mnie już powinny w nim sie mlaskać)
Ja bym poczekał z nawożeniem, aż zaczną wiązać owoce i wówczas można co nie co zacząć zasilać. U mnie już kwitnie 3, a nawet 4 grono w tunelu na zimno, udało mi się ochronić przed przymrozkami, otrzymały tylko 2 razy ciepły prysznic nad ranem, gdy temperatura spadała poniżej zera.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

forumowicz wszystkie zdjęcia robione dziś. Ten na pierwszym zdjęciu jeszcze nie wysadzony, pozostałe są już wysadzone od ok 3 tygodni. Mówisz że to nie grożne? a co z tymi liśćmi robić? urywać stopniowo?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

Właśnie na tym niewysadzonym widać, że problemy z liśćmi nie pochodzą z gleby do której pomidory wysadziłaś lecz z doniczek.Coś było nie tak i wygląda na za niskie pH podłoża w doniczkach/ niedobór magnezu i potasu/. Nic przy nich teraz nie kombinuj skoro dany był obornik a dolne liście trzeba obrywać ale jak zupełnie zżółkną lub będą usychać. Dopóki są jako tako zielone - zostawić/ chyba, że dotykają ziemi/
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

Dobrze, nie będę ich ruszać. Będę obserwowała i jak coś się zacznie dziać na "nowych" liściach, to się zgłosze ponownie. Dzięki forumowicz ;:196
Awatar użytkownika
anetka6930
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 23 maja 2012, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

witam
odmiany jakie posiałam to pokusa,piko,denar i atol i tu pytanie do forumowicz -na tych moich zmarźluchach mam zostawić po 1 wilku czy dla bezpieczeństwa więcej?koralik to wiem że z czasem będzie rósł jak mu się będzie podobać ale denar i atol?
oczy szeroko zamknięte...
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

To jest Atol
http://www.ogrodniczy.eu/product/id/115 ... or-atol-1g
a to Denar
http://dream-garden.pl/pl/nowosc-polski ... denar.html

Jak widzisz oba są samokończące. Każdy wypuszczony pęd kończy się gronem kwiatowym
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

Witam wszystkich. Nareszcie mam nowa klawiaturę , mogę wkleić zdjęcia i poprosić o poradę. Uprzedzam, że to fotki dla tych o mocnych nerwach.

Najpierw szklarnia- a w niej pomidory ugrilowane. Kilka wypadło i na ich miejsce wsadziłam NN, ponieważ wyblakły kartki na doniczkach.
Orange strawberry
Obrazek
Obrazek
Brads:
Obrazek
pozostałe-różne:
Obrazek
Obrazek
A to Kalman- był w szklarni od początku:
Obrazek.
Jeden cherokee purple kwitnie i w miarę dobrze wygląda, inny jest prawie bez liści, pożółkły. W podłożu maja torf, ziemię jesienią wymieszaną z obornikiem świńskim+ odrobinę wapna magnezowego. Ziemia przepuszczalna. Wieczorem je podlewam i przed podlaniem sprawdzam wilgotność ręką. Jest wyczuwalna.Nie wiem, czy te gorsze krzaki sobie poradzą, czy też je usunąć? Wiem, że rozwinęły system korzeniowy, ponieważ kilka szt musiałam wyrwać i ładnie korzonki miały. Sadzone były 12 maja. Za chwilkę dodam kolejny post z pomidorkami z gruntu.
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

Oto gruntowe pomidorki. Te już mają w podłożu ziemię z obornikiem wymieszaną również jesienią. Obornika nie jest za dużo. Sadzone 17 maja w przepuszczalną glebę. Mają mszyce, wczoraj je prysnęłam środkiem domowym-ekologicznym. Martwi mnie to, że mają małe czubki, lekko fioletowe. taka samą barwę łapią wilki. Kwitną, ale prawie nie rosną do góry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na moje oko, chyba są mało odżywione...Ale nie chcę sama kombinować.
Awatar użytkownika
anetka6930
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 23 maja 2012, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

forumowicz jesteś moim ;:118 pozdrawiam
oczy szeroko zamknięte...
Ashton
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 maja 2012, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

Witam wszystkich specjalistów :wit Jestem świeżakiem zarówno jeżeli chodzi o forum jak i ogrodnictwo. Mam wielką prośbę o pomoc. W tym roku po raz pierwszy posadziłem pomidory koktajlowe w doniczkach na balkonie (nie mam pojęcie jakie to odmiany, wiem tylko że dwa są czerwone i dwa żółte). Zaobserwowałem na liściach takie o to plamy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od siebie mogę dodać, że ziemia jest uniwersalna, nie było nic stosowane i zdarzyło się że były wystawione na pełne słońce.
Co jest przyczyną i jak z tym walczyć :?:
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

To nie jest choroba. Na pomidorach grasuje jakiś owad ssący. Obejrzyj Ty dokładnie liscie od spodu
Ashton
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 maja 2012, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.5

Post »

Obejrzałem i nie ma żadnych żyjątek ;:185
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”