Udomowione pupilki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
xbibi19x
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 kwie 2011, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rogoźno

Re: Udomowione pupilki

Post »

Cudne rośliny ;) ;:173
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Udomowione pupilki

Post »

O, jak dzisiaj gwarno u mnie. Witam wszystkich. :wit i dziękuję za ciepłe słowa i nieustająco zapraszam. ;:108

Trzynastko, kamelia jest z tych domowych i ma już ponad 10 lat. Ukorzeniała się prawie 2 lata, mając 15 cm miała już 1 kwiatek , ale ogólnie rośnie słabo. Jeden raz miała z 10 pąków, ale część spadła i zostały tylko 3 , z których rozwinęły się kwiaty. Żeby kwitła, potrzebuje w zimie temperatury ok. 10 stopni, co trudno zapewnić w bloku. Przy wyższych temperaturach zrzuca pąki. Jak możesz jej zapewnić takie warunki, to myślę, że i z tych ogrodowych możesz ją rozmnożyć. ;:333

Szarotko- Doroto lubię jasne drewno, bo w małych pokoikach ciemne mnie przytłacza. No i wolę materiały naturalne, nie cierpię sztucznych tworzyw. Bardzo lubię też szarotki. :D

Renato Ja często też tak mam. Chciałabym mieć wszystkie piękne rośliny i żeby ciągle kwitły. Zaglądaj ,zaglądaj. ;:7

xbibi19x Dzięki, dzięki. ;:180
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Udomowione pupilki

Post »

:wit
Witam na forum, masz piękne okazy kwiatków, najbardziej podoba mi się Medinilla, nawet kiedyś przymierzałam sie do przymiarki, jednak ze względu na to, że jest to kwiat trudny w uprawie i na dodatek nie należy do tanich to się powstrzymałam.
Szkoda, że kwiatki na kaktusie okazały się sztuczne, ale może jeszcze Ci zakwitnie piękniejszymi kwiatkami ( nie wiem czy to kaktus kwitnący ).
Jatropha ;:oj te cudo pierwszy raz widzę.
Brawa za całą kolekcje ;:138
Pozdrawiam.

Ps. Gdy się pomylisz w poście, możesz go poprawić,naciskając, po prawej stronie na dole "edytuj".
Awatar użytkownika
APe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 21 wrz 2009, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Udomowione pupilki

Post »

:wit
Podziwiam Cię za wytrwałość w uprawie hippeastrum z nasion ;:180 mnie by nie było stać na takie długie czekanie.Ten z czerwonymi końcówkami szczególnie piękny ;:138
Pozdrawiam, Anna
-------------------------------------
Moje kwiatki:)
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Udomowione pupilki

Post »

Stokrotkarnia witam :wit i dziękuję za uznanie. Jatropha ma już duże liście i będzie kwitła. Niebawem pokażę.
Edytować dzięki poradzie się naumiałam. ;:333

;:7 APe Dzięki za odwiedziny i pochwały :D . A tu aktualny stan próby rozmnożenia hipeastrum przez podział cebuli.

Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bananowy_kot
200p
200p
Posty: 380
Od: 22 kwie 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Udomowione pupilki

Post »

Witaj, piękne masz kwiaty i kochanego męża :lol:
Bardzo mi się podoba u Ciebie :wit
Mój wątek - Zapraszam: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=57077" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Udomowione pupilki

Post »

:wit Witaj Olu Dzięki za pochwały. Od M też. :D
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nuta23
1000p
1000p
Posty: 4144
Od: 17 kwie 2010, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie, Świdnica

Re: Udomowione pupilki

Post »

Nie wiedziałam, że Hipeastrum można tak rozmnażać tym bardziej trzymam za nie kciuki.
pozdrowienia dla wszystkich Renata
moje początki
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3042
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Udomowione pupilki

Post »

Witaj Mario! Jestem zachwycona Twoją Medinillą! Widać, że prezent dany od serca. Sama się zastanawiam, czy sobie takiego nie podarować ;:224
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Udomowione pupilki

Post »

:wit Karolino Tak, to prawda z tym prezentem. Ty sobie też podaruj, albo dyskretnie dawaj znaki, niech Ci ktoś sprezentuje. Ja często tak robię, długo oglądam , ciągle mówię, że chciałabym , ale trochę za drogi itp. chwyty :;230 . I wszyscy są zadowoleni, bo nie muszą się męczyć z wymyślaniem prezentów, a ja z podarunku. ;:196 Powodzenia i zapraszam
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3042
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Udomowione pupilki

Post »

Sama też tak robię :lol: Ale muszę trochę odczekać, aż mój luby trochę budżet podreperuje :;230 Ile dałaś za swoją roślinę? Wydaje mi się, że widziałam ją w pewnej kwiaciarni, jak będę tamtędy przechodzić to na pewno zajrzę... Tylko z tego, co pamiętam to ona jakaś mizerna była.
kohleria
200p
200p
Posty: 481
Od: 7 paź 2011, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Udomowione pupilki

Post »

Delosperma :oops: :wink: , żeby zdjęcia nie były sklejone, po wstawieniu każdego kliknij ze 3 razy spacją :) . Jeśli zechcesz skorzystać z porady ;:204 .
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2421
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Udomowione pupilki

Post »

Karolino Medinilla kosztowała ok. 70 zł, w C. było ich kilka, można było sobie wybrać najurodziwszą.

Kohleria dziękuję za podpowiedź, będę tak robić.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”