Rabatka w pełnym słońcu

Zablokowany
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Ewuniu, no to zostało Ostaszewo :wink: Może jutro się wybiorę, chociaż nie liczyłabym na wiele, tam nigdy nie było dobrych róż :wink: Może chociaż dostanę budleję, moje wymarzły :(
W Torsedzie kupowałam kiedyś moją Bonicę , pozostałe teżnie żyją :wink:
Może moja Cambridge to rzeczywiście Braithwaite , bardzo podobna, sama już nie wiem ;:223
Jaśmin dziś pachnie niesamowicie :roll: , zastanawiałam sięczasem dlaczego raz pachnie a raz nie, myślę że wymaga solidnego podlania ;:224 , całą noc padało :wink:
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu, ja też kiedyś miałam różę Cambridge, kupioną u sławnego p. Tapira. Chwalił ją bardzo, mówił, że będzie piękna i bordowa. Okazała się być...Mary Rose :D z czego w sumie jestem bardzo zadowolona.
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Anetko, bardzo udana pomyłka :D
Ale widzisz, czyli gdzieś tam jednak istnieje róża Cambridge :;230
Moja już bardziej odpowiada opisowi :wink: , a któż to ten pan , bo nie słyszałam?
Ona jest bardzo podobna do Braithwaite , tylko według mnie , ma mniej upakowane kwiaty, kształtem podobne do kwiatów piwonii, kwiat ma 12 cm, i w pełnym rozkwicie ma kolor papieskiej purpury :wink:
Co by to nie było, jestem z niej bardzo zadowolona, zdrowa, nie marznie , kwitnie do mrozów, czego chcieć więcej :wink:
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Róże masz piękne, to oczywiste :D ale żywopłot z jaśminowca jest jak z bajki, po prostu przepiękny, to teraz jego czas :uszy . Ja też chcę taki ;:65 .
Czy nie obsiada go mszyca, bo czytałam, że lubi go dopaść jakaś taka specjalna, czarna.
(W tym roku jakoś tak chętniej niż kiedykolwiek zerkam na inne rośliny niż róże, bo trochę mnie zmęczyły swoją wrażliwością na mróz, robale itp. :oops: )
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu :wit
Polecam jaśminowiec :D
Powiem szczerze , że też obawiałam się tych mszyc ale u mnie nie jest tak źle. Może to dlatego, że mam bardzo wietrzną działkę :wink:
Mszyce pojawiają się tylko na młodych przyrostach, na samych końcówkach, i tylko na niektórych krzewach, a mam ich 11 sztuk.
Łatwo je opanować, pryskałam kilka dni temu, tylko te końcóweczki i jest spokój, oprysk robię najwyżej dwa razy w sezonie. Problem miałam tylko z tym, że krzewy są już takie wysokie ,że musiałam przyginać sobie gałązki. Kwitną obłędnie, i bardzo pachną, rośną na samym piasku, nawet nie dostały kompostu w dołki, nie podlewam.
To prawda, róże są wymagające. Cały czas nie mogę odżałować tych, które straciłam tej zimy, ale już myślę co dokupić. W sumie róż mam niewiele, ale roślin stanowiących dla nich tło, sporo :wink:
Jeśli miałabym polecić rośliny ozdobne to na pewno różne tuje ;:167 , berberysy, ale te zrzucające liście , pęcherznice,(żółta przypala się od słońca), tawuły, forsycje,migdałek, oczywiście perukowiec ;:167 , to takie pewniaki u mnie :wink:
Nie polecam wiciokrzewu pomorskiego- tego uwielbiają mszyce, laurowiśni- co roku przemarza, berberysy zimozielone- przemarzają , żółte-pali słonko, jałowce-szybko się starzeją i potem brzydko wyglądają , ogniki-przemarzają . I jeszcze budleja, przemarzły mi wszystkie ale ją ;:167 i na pewno dokupię :wink:
Ale się rozpisałam :oops:


Mała retrospekcja :wink:
Rok 2009
Obrazek

Rok 2010
Obrazek

I 2012:
Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu, ja się bardzo cieszę, że się rozpisałaś :D , bo opisy praktyków są najcenniejsze. Na pewno spróbuję z jaśminowcami, chociaż u mnie gleba zwięzła a nie piasek. Napatrzeć się nie mogę, Twoje jaśminowce wyglądają teraz, jak fontanna z białych kwiatów a takie były kiedyś malutkie :D . Bardzo ciekawie się ogląda taką dokumentację.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4582
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

U mnie jaśmin rozrasta się jak chwast i też robi za żywopłot :D Różyczki śliczne.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

No, ładny mi chwast :wink: :lol: .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu, myślę że na zwięzłej glebie będzie im jeszcze lepiej :wink: i szybciej urosną.
I potrzebują dużo światła ;:3
Rzeczywiście wyglądają jak fontanny :wink:

Gosiu, dziękuję ;:173
Moje aż tak mocno się nie rozrastają , inne chwasty robią to szybciej :wink:
Pewnie dlatego że mam słabą ziemię- czytaj piasek :wink:
Dopiero w tym roku zauważyłam jeden spory odrost - będzie sadzonka dla przyjaciółki :)

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale posadziłam przy jaśminach różyczki, czy jaśminy ich nie zagłuszą ;:131

Maleństwo między irysami a czerwonym berberysem :wink:

Obrazek


Maleńki krzaczek z karteczką , na dole zdjęcia ,to Schloss Eutin :wink:


Obrazek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

:wit Kasiu,
już dawno miałam Ci napisać, że widok z tarasu na oczko jest piękny.
Towarzystwo ptaków i żabek??.. masz zapewnione koncerty.
Trzeba trochę czasu, a oczko wtopi się w przyrodę. ;:138
Bordowa róża bardzo mi się podoba, tylko co kupić .... Może Ewcia ma rację, że to Braithwaite angieleczka.
Tylko, że ona na ma kwiat raczej czerwony niż bordowy :wink:
Jaśminy , jaj jak one pachną. Róże tak blisko nich, to z może rzeczywiście zły pomysł.
Podziwiałam u Ciebie LO, zawsze mam wrażenie, że ta róża ma kilka odsłon kwiatów.
Czekam kiedy moja będzie miała choć jeden kwiat, wtedy porównam sobie do której z Waszych najbardziej jest podobna.
Concertto pójdzie jak burza, tylko słonko na dobre zagości. ;:168
Czy tujki po przesadzeniu dobrze rosną.
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Majeczko , dziękuję ;:196
Ale przecież , jeśli mnie pamięć nie myli, też masz oczko i rybki, może pokazałabyś kiedyś jakaś fotkę? Chętnie bym zobaczyła :D
Bordowa róża, no cóż, już skłaniałam się do propozycji Ewuni, ale ona raczej jest bordowa, buraczkowa, a wręcz wpada w papieską purpurę (nie wiem czy jest taki kolor , ale mnie się tak kojarzy :;230 )
Jaśminy cały czas kwitną i bardzo pachną :roll:
Zobaczę jak róże będą sobie radziły, jak kopałam to korzeni od jaśminów nie było w ziemi , pewnie poszły w głąb, może nie będzie tak źle :wink: Jaśminy od dołu są dość wąskie, dopiero wyżej tworzą parasol, fajnie to wygląda. Na razie róże tam zostawię, niech się wzmocnią ,najwyżej w przyszłym roku będę kombinować :wink:
Majeczko , z LO na pewno będziesz zadowolona,tylko ona w pierwszym roku bardzo słabo kwitła, miała jeden kwiatek, nawet nie zdążyłam zrobić zdjęcia . Ale im starsza tym kwitnie coraz obficiej , burza kwiatów ;:130
Concerto to moja ulubiona róża ;:167 , pączuś już się otwiera , niestety druga mi padła ;:174

Tujki żyją :tan , nie wiem czy rosną ale stoją zieloniutkie, z czego się bardzo cieszę , moja praca nie poszła na marne :wink:
Zrobię fotkę jak M zetnie trawkę, bo mieliśmy popsutą kosiarkę i strasznie porosło ;:131
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu czekam na fotki ;:65 ;:65
Oczko z rybkami wstawię jak zrobię fotki. Jak wpadam na działeczkę, to biegiem do różyczek i dla rybek nie starcza już czasu. W lipcu po pierwszym wysypie róż, będzie można zająć się oczkiem i rybkami. Zrobię zdjęcie mojej delfince, śliczna jest. ;:108
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu, pan Tapir to pan, który sprzedaje róże m. inn. w Łodzi ale jeździ też do innych miast bo dużo dziewczyn go zna, jego charakterystyczną cechą są ogromne marchewkowe włosy :) Z doświadczenia wiem, ze czasami sam nie wie dokładnie co sprzedaje więc jego Cambridge może spokojnie być np. Braithwaite.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”