Problem z trawnikiem - bardzo proszę o pomoc

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
seen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 cze 2012, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z trawnikiem - bardzo proszę o pomoc

Post »

Witam,
mam problem z trawnikiem. Sprawa wygląda następująco.
Jakieś 2 miesiące temu posiałem trawę. Wcześniej nawiozłem ziemię, odchwaściłem ją. Sprawdziłem pH było ok 6,5-7.
Po posianiu trawy podlewałem ją codziennie ponieważ akurat trafiłem w okres dość dużej suszy. Nic więcej nie robiłem tylko regularnie podlewałem, rano lub wieczorem.
Po około 1,5 miesiąca od posiania urosła do około 10 cm, wówczas ją skosiłem i po koszeniu rozsypałem nawóz Biopon do trawnika zachwaszczonego, ponieważ pojawiło się trochę chwastów. Nawóz taki: http://www.fhukaktus.pl/sklep/biopon-na ... p-774.html.
Po rozsypaniu nawozu dobrze podlałem.

Do tego czasu trawa miała bardzo soczysty zielony kolor. Po około tygodniu od rozsypania nawozu zaczęły pojawiać się lekko żółte place. Z bliska widać pożółknięte końcówki trawy. Place się powiększają i wygląda to coraz gorzej, dodatkowo trawa w tych miejscach wygląda jakby była niższa w stosunku do zdrowych miejsc. Załączam zdjęcie, nie wiem czy coś na nim widać. Starałem się zrobić jak najlepiej.

Bardzo proszę o pomoc. Co można w takim przypadku zrobić? Czy można jakoś temu przeciwdziałać? Czy to wina nawozu? Czy może popełniłem jakiś błąd?

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Problem z trawnikiem - bardzo proszę o pomoc

Post »

Popełniłeś błąd, na młode trawniki nie można stosować ani nawozu, ani preparatów na chwasty.Zresztą są to najczęściej chwasty jednoroczne, znikną po koszeniu, a trwalsze można zwalczyć w następnym sezonie.
Może ta trawa się z tego jakos wyliże jak będzie okres deszczowy :roll: , czego Ci życzę.
seen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 cze 2012, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z trawnikiem - bardzo proszę o pomoc

Post »

ehhh tak czułem, że ten nawóz to niezbyt dobry pomysł... :(
czy można teraz jakoś pomóc tej trawie czy tylko podlewać, kosić i czekać czy się uratuje?
seen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 cze 2012, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z trawnikiem - bardzo proszę o pomoc

Post »

czy ma ktoś pomysł jak można teraz pomóc moje trawie? czy już nic nie da się zrobić?
wojciechh
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 9 lut 2011, o 03:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie (Warszawa/pod Warszawą) strefa 6b

Re: Problem z trawnikiem - bardzo proszę o pomoc

Post »

Witam
na zdjęciu to nie wygląda tak tragicznie, w najlepszym wypadku wyschną Ci pewne poletka, z czasem je usuniesz i zasiejesz w tych miejscach trawe od nowa. To troche jak ze zbyt gęsto wysianą trawą, te miejsca wymierają. Po prostu czekaj, cały trawnik Ci na pewno nie wypadnie.

a Chwastami się nie przejmuj, piękne "przykładne" trawniki są tylko wtedy gdy oglądasz gazety bądź jak ktoś ma prywatnego ogrodnika, bądź jak ktoś ma duuużo czasu ;)

Nikt Ci więcej w tym temacie nie pomoże myślę, musisz po prostu czekać.

Pozdrawiam.
seen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 cze 2012, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z trawnikiem - bardzo proszę o pomoc

Post »

Dziękuję za pomoc. W takim razie czekam.
Nurtuje mnie teraz kilka pytań. Tak jak wcześniej pisałem, trawa było posiana pod koniec kwietnia. Po pierwszym koszeniu była nawieziona.

1. Kiedy w takim razie zastosować kolejny nawóz i jaki?
2. Kiedy mogę zastosować środki chwastobójcze?
3. Może jeszcze za wcześnie na to pytanie: Jak przygotowywać taką młodą trawę do zimy?
4. Ja często podlewać taką młodą trawę: codziennie i obficie czy raczej rzadziej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”