Wiosna w ogrodzie Doroty

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Moniś, śniegu u nas zawsze dużo, niestety mrozy tez spore co roku. Kiedy u was koło zera -5 u nas nie cieplej niż -10 :( A w tym roku--25 -30 trzymało przez prawie miesiąc.
Okolice oczka zarastają niemiłosiernie. Muszę trochę przetrzebić. Wylatuje tawuła brzozolistna znad strumyka. Posadzę tam więcej tawułek :wink:

Gosia, na forum trudno uchronić się przed miłościami. Jednych bierze na róże, innych na iglaki, hosty czy żurawki. I fajnie. Jest różnorodnie, kolorowo.
Z Leona będziesz zadowolona. Troche łapie plamistość, ale można sobie poradzić. Mam też jego czerwonego brata, ten podobno z ADR.
Bardzo powoli otwiera paki, ale zapowiada się równie okazale :)
Obrazek

To ciemne na rabacie przed płotem to pensdemon 'Dark Tower'. Nie spodziewałam sie, że to aż tak wielka roslina. Całkowicie zdominowała powojniki. W zeszłym, roku nie kwitła i tworzyła piękne, ciemne rozetki o stóp powojników. W tym wystrzeliła kwiatostanami na metr w górę. Ale ma fasntastyczne te czubeczki. Ciekawa jestem jak będą wyglądać kwiaty
Obrazek
Lecę oglądać Isago.

Tak Moniś, to biały bodziszek. Śliczne tam sie prezentuje, ale widzę, ze trzeba będzie go pilnować :wink:
Tu z Baronesse
Obrazek

Aniu, ja tez poranna kawke zawsze pije w wszych ogrodach :wink:
Co do Cardinala mam coraz więcej wątpliwości. Nawet wstawiłam do identyfikacji. Gosia - Deride pisze, ze u niej taki sam. Cóż zobaczymy w przyszłym roku. A tak w ogóle to chyba jesienią zamówię sobie następna sadzonkę. Wtedy będę mieć porównanie u siebie. Ta moja róża bardzo mi się podoba i pięknie pachnie. A druga tez się zmieści.
Dużo lilii mam posadzonych przy różach. Niby piszą, że to nie najlepsze zestawienie bo kwiaty sie nawzajem przytłaczają, ale mnie sie podoba ten duet.
Róże z powojnikami też mi sie podobają. Co prawda po tej zimie powojniki kiepsko, ale może kiedyś.....
Obrazek

Majeczko, Gartentraume to prawdziwa księżniczka. Delikatna, koronkowa, pachnaca morska pianka. Niestety deszcz też jej szkodzi. Oberwałam już kilka nadgnitych kwiatów. mam nadzieje, że wreszcie przestanie padać.
Ta też nie przepada za deszczem - First Lady
Obrazek

Mariolu Leonardo, Gartentraume, Bonita Renaissance, Pastella, Baronesse to róże które u mnie tworza bardzo zgrabne, równiutkie krzaczki, na razie bez wybijających w niebo pędów. Bardzo lubię róże o takim właśnie pokroju. Strasznie denerwuja mnie drapaki, bo co z nimi zrobić. Obciąć pędy żal, bo kwiaty a taki chochoł też nie jest zbyt piękny.

Dorka, miło mi ;:196

Ewka kup koniecznie, namawiam.

Beatko, to prawda, to urocza różyczka choć wiem, że dziewczyny maja kłopot z jej zakupem. Życzę ci bys trafiła bez problemów.

Chciałam wam przedstawić jeszcze jedna różę, które mnie nieustannie zachwyca. Czerwona! co jest o tyle dziwne, że ja za czerwonymi nieszczególnie ale ta jest po prostu obłędna.
Kwiat olbrzymi, pachnący i idealnym dla mnie kształcie, kolor winnopurpurowy. Krzew równy, obficie kwitnący.
Przedstawiam L.D. Braitwhite
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elunia, mam nadzieję, że nie zawiedziesz sie na Leonardzie. Super krzew.
Gartentraume pachnie po prostu obłednie. U mnie od pierwszego roku w zasadzie trzymała kwiaty w pionie, no chyba, że padało to namakały mocno. Ale w zasadzie egzystowała bez żadnej podpórki. A w tym roku wszystkie pędy grube, sztywne.
No niestety przy jasminowcu ciaśniutko do tego stopnia, że ciężko mi się tam dostać wyplewić. On rosnie za górka na której jest strumyk do oczka. Tamto zdjęcie nie najlepsze, może tutaj będzie lepiej widać
Obrazek
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Matko, moje serce, ale rewia :-) Jak ja już bym chciała mieć takiego jasminowca...Leonardowi bardzo do twarzy z przymiotnem i bukszpanem. Inne też piękne - Pastella, ach...a First Lady mówisz, że nie lubi deszczu? Moja jeszcze nie rozwinęła kwiatów, więc jest szansa, że nie ucierpi...
Ten biały bodziszek czerwony to super dodatek do róż. Pięknie sięz nimi przeplata - u mnie z Celiną, ale ona niestety kwitnie później...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5297
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Tak to bywa...Dorotko..moje róże miały też swój czas kiedy pięknie kwitły..teraz staruszki przycięte bardzo nisko powoli odbijają..ale i tak nie jest to co było..a i robale się do nich dobrały..nie pryskałam..i teraz efekty paskudne liście dziurawe..więc ten rok uważam za stracony dla róż...):może tam jakieś kwiat po tych deszczach się pokażą..na razie mokradła ;:223
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Jeśli będziesz miała nadmiar tego białego bodziszka, to ja jestem chętna - nie wyrzucaj na kompost :D
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Biały bodziszek czerwony ;:oj też mam, jeszcze małe kępki, ale ponoć lubią się panoszyć,
a co tam, tym będziemy się martwić później :wink: .
A widzisz, teraz widać, że przy jaśminowcu ciasno, tylko górą tam luźno było.
I jaśniej chyba, to po wycince u sąsiada?
Bordowy penstemon ładnie kontrastuje z zielenią, kwiatami chyba nie błyśnie zbytnio?
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
myszka
200p
200p
Posty: 417
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Witaj Dorotko!Dziękuję za szybką odpowiedź. ;:196 Wątku nie zakładam,bo dopiero w tym roku poważnie zajęłam się ogrodem i dopiero robię nasadzenia.Właściwie poza różami,piwoniami to wszystkie kwiaty maleńkie i nie ma co pokazywać.Chyba,że trawę,która rośnie na potęgę.Jaśminowiec masz prześliczny ;:138 -ja dopiero posadziłam.Twoje róże wprost bajeczne, ;:215 Bardzo je lubię.To dziwne,wszędzie piszą,że w glinie słabo rosną, a te moje i jak widać u Ciebie chyba jakieś odmieńce,bo doskonale sobie radzą i co dla mnie najważniejsze nie lubią ich ślimory.Mam nadzieję,że w końcu się wypogodzi i różyczki pokażą całe swoje piękno.Życzę miłego wieczoru
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2086
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Witaj Dorotko nareszcie Cię znalazłam tak bardzo chciałam zawitać do Twojego królestwa i nie pomyliłam się wygląda to jak wielkie królestwo z bajki a czy Twój mąż wie że ma piękną księżniczkę? ;:215 ;:180 Wielki szacun dla pracy jaką wykonałaś i talentu masz go we krwi i swobodnie mogłabyś projektować bo wyczucie jest niesamowite aż każdego zachwyca.Brak mi słów jak bardzo mi się u ciebie podoba nie chcę już się powtarzać bo inni już napisali mogę ;:138 ;:77 tylko przytaknąć ;:167 Powiedz mi tylko czy na tyle azalii które masz wszystkim uszczykujesz po przekwitnięciu pączki?Przepiękne widoki. ;:168
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Ja tylko wpadlam na chwilkę a siedzę już godzinę.Dosia ,no brak mi słów-może to jedno- d o s k o n a lł o ś ć. ;:167
adrian90
100p
100p
Posty: 134
Od: 16 paź 2010, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce, świętokrzyskie

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

niesamowicie piękne róże, bardzo mi się podobają. Wszystkie odmiany! Czy trudne są w uprawie te róże, które posiadasz?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Wcale się nie dziwię, żę podoba Ci się ta czerwona różyca.
Rzuca w się w oczy :D
Fantastyczny kolor liści ma pensdemon. Szkoda, że tak wybujał. Wolę kompaktowe roślinki. Może on ma za dużo przy powojnikach i różach jedzenia?
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Ale się Twój Leonek popisał, niesamowicie wygląda a do tego jeszcze jak wcześnie!
U mnie jeszcze w pąkach.
Pokazuj jeszcze te widoczki ogólne, można się rozmarzyć. Kawka w takim otoczeniu to najmilszy relaks.
Baroness ląduje na liście chciejstw ;:167
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Dorotko, Twoje róże są zachwycające ;:170 Leonardo, Pastella, Clair R., First Lady..to moje ulubienice ;:167 Duety z powojnikami tez lubię, czekam na pierwsze efekty bo to tegoroczne nasadzenia. Zdjęcie tafli wody pokrytem liliami i płatkami jasminowca...najwyższych lotów ;:180 Widoki maszi jak z bajki, ja tam nie widziałam żadnych chwastów ..... ;:224
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

A ja niezmiennie zachwycam się połączeniem kamienia z roślinami w Twoim ogrodzie - czy ty go skądś kupowałaś? Bo u nas powszechnie dostępny tylko polne otoczaki, a wapienie do skalniaka biorę od mamy, 400km - na jurze krak-częst. i stare fundamenty z wapienia, istna kopalnia :wink: .
Rabaty cudo ;:138
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”