Jabłoń ´Redlove Era´

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2548
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

A może do zapylania zdążyłbyś jeszcze podpędzić jakąś kwitnącą gałązkę z innej jabłoni? Bo przyznam że z ciekawością czekam na ocenę smaku... :D
:wit
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

Spróbuję wstawić do wody, może jakiś kwiatek zdąży zakwitnąć.
kalenia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 11 maja 2012, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

W 2011 roku sprowadziłem kilka odmian z Niemiec : Roter Mond / hodowca Miczurin/, Roter Alatau oraz nowości Era i Sirena. Z Brzeźnej polską odmianę Trinity. W kwietniu 2012 od Starkla odmianę Circe. Gdybym wiedział, że Starkl będzie w tym roku sprzedawał te odmiany - nie sprowadzał bym ich z Niemiec. Kosztowały ponad 2x drożej. Roter Mond , Roter Alatau i Trinity kwitły i będą miały owoce. Era i Sirena przezimowały w gruncie osłonięte workiem papierowym. Circe była wprowadzona w głęboki stan spoczynku i dopiero teraz zaczynają nabrzmiewać pąki. Posadziłem jeszcze jesienią kolumnową Maypole i już kwitnie. Tę odmianę skrzyżowano w Niemczech z Roter Elstar i uzyskano odmianę Pomfital - o większych owocach i mniej gorzko-kwaśnych. Odmiany z grupry Redlove, Trinity i Pomfital są prawnie zastrzeżone. Redlove - nawet dodatkowo zabroniona sprzedaż owoców / oprócz rozmnażania/. Wszystko zapowiada się bardzo interesująco. Należy spodziewać się wysypu tego typu odmian jabłoni, grusz, brzoskwiń itp. Z gruszek mam starą odmianę o czerwonym miąższu, również taką brzoskwinię. Gorąco zachęcam do krzyżowania między sobą tych jabłoni - można w potomstwie spodziewać się pojawienia cech czerwonego miąższu. Nie będziemy również musieli płacić wysokich sum za patentowane odmiany.
Aby szybciej doczekać się owocowania, młode siewki należy zaokulizować/zaszczepić na karłowej podkładce np. M27. Okulanty uprawiać w dużych pojemnikach i zimować/ przynajmnie pierwsze lata/ w chłodni, piwnicy czy stodole. A więc Miczurinowcy - do roboty !
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

Skąd masz gruszę o czerwonym miąższu? Spotkałem taką w młodości,do tej pory rozglądam się
za nią,bezskutecznie.Pamiętam,że miąższ miała aromatyczny.Rosła w pobliżu Wałbrzycha.
kalenia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 11 maja 2012, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

mirzan pisze:Skąd masz gruszę o czerwonym miąższu? Spotkałem taką w młodości,do tej pory rozglądam się
za nią,bezskutecznie.Pamiętam,że miąższ miała aromatyczny.Rosła w pobliżu Wałbrzycha.
Szkółka Ritthaler- Niemcy
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

Nie wiem, skąd ta informacja o krzyżówce z pomidorem - na stronie pisano jedynie, że facet krzyżował ze sobą różne jabłonie przez 20 lat (o ile pamiętam), wymienił kilka z nich oraz napisał że sukces zawdzięcza szczególnie jednej z nich, której nazwę zachowa w tajemnicy. ŻADNYCH POMIDORÓW - nie odniesieniu do Redlove.
Oto wypowiedź "twórcy":

'This has been a natural breeding process and no genetic modification techniques have been used"
czyli: "Był to naturalny proces i nie użyto żadnych technik modyfikacji genetycznej"

Podaję link do artykułu z Daily Mail, w którym użyto wyrażenia: "Może i wygląda jak pomidor, ale to pierwsze na świecie jabłko o czerwonym miąższu które wchodzi na rynek w Wielkiej Brytanii".
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... elves.html

Przypuszczam, że ktoś źle odczytał lub źle zacytował hasło "jabłko ktore wygląda jak pomidor" i voila! Nowa legenda miejska. Szkoda tylko deprecjonować 20-letnią pracę faceta i nazywać jego jabłonkę "mutantem genetycznym"
Zielonym do góry!!!
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

Nie jest to obraźliwe,ani dla jabłoni ani stwórcy tej odmiany.Jako zwykła jabłoń nie ma wartości poznawczych,a wartości smakowych pod dostatkiem.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42204
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

mirzan pisze:Obrazek

Tak wyglądała wczoraj,kwiatki różowe.
Chciałam zapytać, czy któreś z kwiatków na Twoim drzewku zostało zapylone. Ja pod koniec kwietnia otrzymałam drzewko, wsadziłam go gruntu i od razu ślicznie zakwitło. Teraz widzę parę zawiązków, nie wiem czy zostawić czy usunąć. Drzewko ma ok 1 m i jeden pęd. A swoją drogą kwitnie pięknie jak rajskie jabłuszko.
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

Moje nie ma zawiązków,w trakcie kwitnienia rosło w namiocie.Teraz rośnie w gruncie i ma się dobrze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42204
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us a to moje zawiązki są trzy.
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2548
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

Nie zapomnij napisać jak smakuje! Czekamy... ;:65
Jako i beczułka na cydr. Pomyślcie tylko - czerwone wino :D
:wit
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

Czerwono wino z tego nie będzie,ale na pewno bardzo dobre.Wszystkie gronowe, to jabole,
w porównaniu z winem z jabłek.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42204
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jabłoń ´Redlove Era´

Post »

Ale moje drzewko posadzone w tym roku i ma 3 zawiązki, będziemy musieli na cydr trochę poczekać!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”