Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Elba
200p
200p
Posty: 345
Od: 28 sie 2008, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu, śliczne widoczki z ogródka Twojego. Wygląda,że duży jest bardzo. Dużo roślin możesz pomieścić.

Bardzo mi się podoba. ;:63
Pozdrawiam , Elżbieta
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Ogród jest cudowny ,szczególnie irysy i piwonie oczarowały mnie ;:138
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Ewo, Olgo - ogród jest rzeczywiście niemały. Gdzieś juz opisywałam koleje zagospodarowywania kolejnych "włości" ;:173
Aza pisze:Dzięki za zdjęcia, już wiem że ogród jest piękny i wielki. Jak sobie z nim dajesz radę?
Ano różnie z tym bywa. Jeśli mogę pracować w ogrodzie regularnie ( a robię to z przyjemnością ;:108 :D ), to jest w nim wszystko jak należy tzn wszystko zadbane, w porę przycięte, "dokarmione" i chwasty nie mają szans na ekspansję.
Najgorzej, gdy zdarzają się długotrwałe deszcze lub inne obowiązki nie pozwalają mi na dłubanie w rabatkach przez jakiś czas
( np ostatnio przez dwa tygodnie ); robią mi się zaległości, z którymi walczę wszystkimi siłami. Nie zawsze udaje mi się je nadrobić.
Piotrze - długo starałam się zdobyć Iris fulva ale w końcu go mam. Kruszczyki błotne są śliczniutkie choć malutkie.Ja tam bardzo je lubię. I rozrastają się porządnie ;:oj

Bejko :wit Zapraszam serdecznie i dziękuję za miłe słowa.

Margo - co jakiś czas ktoś prosi o zdjęcia ogrodu więc - bardzo rzadko - ale je zamieszczam.
Ja też irysy TB hoduję od niedawna ale mam tendencję do tworzenia kolekcji więc, gdy uległam ich czarowi i okazało się, że na allegro istnieje spora konkurencja dla dotychczasowej potentatki irysowej dyktującej zaporowe ceny a oferującej niekoniecznie duże kłącza, zaczęłam sporo kupować i teraz mam kłopot z miejscem dla kolejnych nabytków ;:224

Elu - mogę pomieścić sporo roślin i jeszcze mam miejsce na sporych rozmiarów trawniki. Tylko ogarnąć te włości czasami jest trudno.

Morzeno - witaj. dziękuję serdecznie za komplementy.
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

ANNO Jak dobrze że pokazałaś troszeczkę swojego ogrodu w którym mieści się tyle piękności . ;:180 ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Troszeczkę dzisiejszych zdjęć.

Kwitną już ostatnie piwonie i irysy syberyjskie. Bardzo niskie temperatury i deszcze spowodowały, że pąki tych ostatnich nie rozwijały się. Dopiero teraz mogłyby pokazać się w pełnej krasie ale cóż - pogniły. Tak już było dwa lata temu.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

I ja uległam modzie na delospermy choć nie spotkałam nowych, "wypasionych" odmian, które widzę w wątkach innych forumowiczów. W "bagienku" kwitnie czerwona prymula kwiecista. Cieszy mnie, że się zdrowo rozrasta.

Obrazek Obrazek

Kilka cienistych zakątków, w których przy dzisiejszym upale ;:3 było bardzo przyjemnie.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu często tu zaglądam, ale rzadko piszę.
Twój piękny ogród i kolekcja zgromadzonych roślin jest imponująca.
Wiem że Twoja wiedza i doświadczenie w hodowli wielu roślin są bezcenne.
Aniu mam prośbę , kupiłam irysa ensata, i dwa syberyjskie z dużymi kwiatami, dotąd miałam tylko jednego syberyjskiego, najzwyklejszego który rósł na suchym skalniaku i nie miał żadnych wymagań.
Potrzebuję kilku rad co do podłoża i uprawy, będę wdzięczna z wszelkie informacje doświadczonego praktyka.
Pozdrawiam Jola
Elba
200p
200p
Posty: 345
Od: 28 sie 2008, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu, Primula florindae Red Form , to cudeńko. Takie krwisto czerwone kwiaty, są niesamowite. Zimowała już?
Pozdrawiam , Elżbieta
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Jolu - miło mi, że odwiedziłaś mój wątek. Ja mam bardzo specyficzne warunki glebowe w swoim ogrodzie - przeważa gleba bardzo przepuszczalna, piaszczysta. Irysy ensata wymagają dużej wilgotności w podłożu i najlepiej sadzić je na brzegach stojących zbiorników wodnych lub leniwie płynących cieków. Ja takich warunków nie mam i dlatego stworzyłam sztuczne takie środowisko tak, jak sie tworzy oczka wodne , tylko zamiast wodą, dół wysłany folią wypełniłam glebą zmieszaną z odkwaszonym torfem, gliną i próchnicą i tak podlałam, żeby utworzyło sie mocno mokre podłoże. Tu , w moim "bagienku" sadzę swoje ensaty, irysy syberyjskie, języczki krwawnice a także stoplamki i prymule Siebolda.
Nie jest to najlepsze rozwiązanie bo trzeba czuwać, żeby gleba była stale wilgotna, jak leje-żeby był odpływ nadmiaru wody. Podatność roślin na choroby też jest większa- trzeba bardzo uważać i likwidować najmniejsza symptomy. Stałe uzupełnianie składników mineralnych i organicznych też jest warunkiem sukcesu.
Jeśli masz glebę ze sporym dodatkiem gliny, w miarę żyzną, to można posadzić ensaty normalnie tylko wiecej podlewać w czasie suszy; dziewczyny sadziły np. w poblizu rynien i też im rosną i kwitną wyśmienicie.
Elba pisze:Aniu, Primula florindae Red Form , to cudeńko. Takie krwisto czerwone kwiaty, są niesamowite. Zimowała już?
Elu - zimowała już dwukrotnie a nawet, po ostatniej zimie , bardzo sie rozrosła. No i obficie zakwitła. Jest niższa od gatunku ale ten kolor ;:oj . Tak się nią zauroczyłam, że kupiłam nasiona kolorowych pierwiosnków kwiecistych u Jelitto i właśnie chucham i dmucham na popikowane już siewki :D :D :D
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Rozpoczął się okres irysów szablolistnych - jeden z najmilszych dla mnie sezonów w ogrodzie. Irysy zakwitły w ogromnej ilości i wciąż wykwitają nowe odmiany. Niestety, znowu muszę walczyć z uciążliwą rdzą, która opanowała najmłodsze, posadzone dwa lata temu sadzonki.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

A tak wyglądały płatki irysa pocięte gradem z ubiegłonocnej burzy..

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu , te iryski są również piękne , muszę o nich pomyśleć ;:131
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Tereso - myśl, myśl :D :D :D

Dzisiejsze zdjęcia z ogrodu:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Takie "kwiatki" też mnie cieszą ;:31

Obrazek
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu a możesz mi napisać w jakiej glebie rosną Twoje ensaty , bo widzę że są obsypane grubym żwirem . Ja mam kilka ale jakoś nie potrafię ich utrzymać a co dopiero doprowadzić do kwitnienia .
x-ag-a
---
Posty: 13309
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu :wit
Miałam sporo zaległości, ale spotkała mnie przemiła niespodzianka w postaci zdjęć z perspektywy (bo te ukwiecone, portretowe, są oczywiście zachwycające) - naprawdę podziwiam Twój ogród! Niesamowity klimat, mnogość roślin, piękno kompozycji... muszę to obejrzeć jeszcze kilka razy, ale zrobiło na mnie ogromne wrażenie - dziękuję!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”