Trawnik po zimie cz. 1

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
ewka0207
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 wrz 2008, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Trawnik po zimie

Post »

ogrod2000 pisze:
marrcin pisze:Dzięki poradą ogrod2000 trawnik nabrał wygladu:
Brawo, przemiana pierwsza klasa.
Jeśli nie jest to kłopotliwe nadal co 14-20 dni, wzmacniaj mocznikiem do okolić początku czerwca.
Od czerwca zmniejsz dawkę, mocznika i zacznij stosować nawóz PK np z Intermag'u Alkalin PK 10:20,
wzmocni to wybarwienie świecąco jasne i rozbuduje system korzenny, wzmocni przed upałami i przygotuje do zimy. Podajesz podobnie jak mocznik, 3 razy z odstępem 4-7 dniowym. Przy takiej aplikacji w przyszłym sezonie nie powinno być siana w trawniku, lub będzie go radykalnie mniej.
Wiosną, kiedy tylko trawa się zazieleni i masz środki finansowe wykonaj oprysk preparatem Tytanit (jest bardzo drogi 0.2L około 50zł),
zapobiegnie to przemarzaniu trawy w przypadku wystąpienia przymrozków gruntowych. Ahhh jeszcze jedno przy tak silnym stosowaniu mocznika, konieczne będzie jesienią wysypanie wapna w granulacie lub kredy ogrodniczej. Ustabilizuje to obniżone pH azotem, a wiosna ograniczy rozwój mchów.
A zamiast Alkalinu PK,jest coś podobnego?bardziej odpowiada mi,rozsypywanie nawozu i ewentualne podlanie trawnika.
Ewka
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

ewka0207 pisze:A zamiast Alkalinu PK,jest coś podobnego?bardziej odpowiada mi,rozsypywanie nawozu i ewentualne podlanie trawnika.
Poszukaj najbliższej centrali zaopatrzenia rolnictwa. Zapytaj się o nawóz PK w granulacie.
Podawanie konkretnych nazw mija się z celem, bo jedna centrala ma a inna ma inny tej samej klasyfikacji o nazwie zupełnie innej.

np. http://www.polifoska.pl/lang-pl-module- ... ta-21.html
ewka0207
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 wrz 2008, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Trawnik po zimie

Post »

Ogrod2000,jak zwykle,wielkie dziękuję :D
Ewka
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

Ewka0207

Powinien jeszcze być dostępny nawóz NPK, AMOFOSKA CORN,
nie powoduje zbyt dużego wzrostu trawy, ładnie wybarwia, utrzymuje w dobrej kondycji,
cena umiarkowana, około 1200zł - 1T, wada to stosunkowo powolne działanie około 3 tyg.
Przypomnę,że podawanie konkretnego nawozu powinno być poprzedzone badaniem gruntu,
zwłaszcza przy podawaniu nawozów wysoko %, choć trawa to specyficzna "bestia", zje wszytko. ;:333
Awatar użytkownika
Manekineko
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 25 mar 2012, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

a czy ja mogę poprosić o polecenie nawozu do trawy ale bez azotu? jestem posiadaczką przepięknej chwastnicy i jakoś tak chciałabym jej dać delikatnie do zrozumienia, żeby sobie poszła ;:173
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trawnik po zimie

Post »

A co zrobić z trawą która jeszcze nie urośnie po kwitnieniu a już wydaje kłoski 8-) I wcale nie ma za sucho
ewka0207
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 wrz 2008, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Trawnik po zimie

Post »

ogrod2000 pisze:Ewka0207

Powinien jeszcze być dostępny nawóz NPK, AMOFOSKA CORN,
nie powoduje zbyt dużego wzrostu trawy, ładnie wybarwia, utrzymuje w dobrej kondycji,
cena umiarkowana, około 1200zł - 1T, wada to stosunkowo powolne działanie około 3 tyg.
Przypomnę,że podawanie konkretnego nawozu powinno być poprzedzone badaniem gruntu,
zwłaszcza przy podawaniu nawozów wysoko %, choć trawa to specyficzna "bestia", zje wszytko. ;:333
Ok,zobaczę co jest w sprzedaży w mojej okolicy i jak zwykle,na pewno będę miała pytania do Ciebie :)
Ewka
macias
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 cze 2012, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

Witam,
Trawa barenbrug exclusor wysiana 08.05.2012 razem z trawą nawóz do wysiewski substrala.
1,5 tygodnia temu zastoswałem nawóz yara mila complex.

Efekty jak poniżej, wszystko fajnie tylko nie wiem co zrobić aby trawnik był soczyscie zielony na całej powierzchni.
Gdzie nie gdzie bardziej żółte miejsca, zastanawiam się nad jakimś nawozem z większą ilością żelaza, np. ten -> http://www.florovit.pl/florovit-nawoz-d ... a--p2.html

Trawnik:

http://img688.imageshack.us/img688/9046/84627191.jpg

Z góry dziekuje za wszelkiego rodzaju sugestie.
gmart68
100p
100p
Posty: 135
Od: 5 maja 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław

Re: Trawnik po zimie

Post »

I tak nie masz źle.Ja mam takie żółte plamy plus jeszcze gołe placki gdzieniegdzie.Co z tym zrobić?Trawnik wysiany na początku maja.Już dawałam nawóz z żelazem.
Mój ogród
Pozdrawiam
Gośka
macias
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 cze 2012, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

gmart68 pisze:I tak nie masz źle.Ja mam takie żółte plamy plus jeszcze gołe placki gdzieniegdzie.Co z tym zrobić?Trawnik wysiany na początku maja.Już dawałam nawóz z żelazem.
może za mało azotu, jest coś takiego jak "magiczna siła" substrala, u mnie pomogło na gołe place...trawa wyskoczyła jak z procy po tygodniu
szkutnik
100p
100p
Posty: 143
Od: 6 kwie 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Re: Trawnik po zimie

Post »

Za 2-3 tyg mam zamiar wysiać mieszankę traw na przygotowaną powierzchnię. Zastanawiam się nad dwoma mieszankami tj .

Trawa Trawnik Polski Gazon
skład:
Lolium perenne LORETA (HOLANDIA) Życica trwała 30%
Fastuca rubra rubra BARUSTIC( DANIA ) kostrzewa czerwona 30%
Fastuca rubra rubra BOREAL( NIEMCY) kostrzewa czerwona 30%
Poa pratensis BARON ( NIEMCY) wiechlina łąkowa 10%

Trawa Trawnik Polski Desert Professional

Lolium perenne BAREINE Życica trwała 20%
Festuca arundinacea DENISE Kostrzewa trzcinowa 35%
Festuca arundinacea FAWN Kostrzewa trzcinowa 20%
Poa pratensis RUGBY II Wiechlina łąkowa 15%

Glebę mam w miarę ok tj. nie za ciężką ani nie piaszczystą, trawnik mam być użytkowany raczej słabo, tj czasami ktoś przejdzie , albo pobawi się dziecko. Nasłonecznienie w części całkowite a w części półcień.
Co polecacie?
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trawnik po zimie

Post »

Hej, hej słyszy mnie ktoś? ma ktoś też tak że trawa bardzo szybko wybija w nasiona?
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 924
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

Iza, u mnie też pokazała się taka trawa drobno- i niskokrzewiąca oraz szybko wydająca nasiona. Chyba była w mieszance "na miejsca zacienione".
Ale nie przeszkadza mi to bo jest tego niewiele, estetycznie nie jest wcale brzydkie, poza tym miło pomyśleć, że ładna trawa wysiewa mi się sama :wink:
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”