Cukinia,kabaczek uprawa,wymagania,choroby,szkodniki cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Liście wskazują że to na bank cukinia. :) :) Odnośnie gubienia się, bo też życie w biegu mam to zdaża mi się takie coś że w sadzeniu gatunków, np. cukinia żółta i zielona, czosnek taki i taki i choć listwy stawiam pomiędzy to bywa że przy pojawieniu się owoców dopiero, lub przy zbiorach przypominam sobie który był gdzie. Zakładając że masz ogródek z warzywniakiem, a nie plantacje zrób jak ja: biorę notes i sobie piszę gdzie co dałem. To dwie minuty roboty. Tylko poto by na przyszłość wyrobić sobie opinie na temat lepszych czy gorszych gatunków, sposobów uprawy itp. :) Polecam taki bajerek ;)
Aaaaha, nawet przy plantacji by się sprawdziło przecież nie trzeba zaznaczać sztuki :;230
Awatar użytkownika
Eryk-kun
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Moja Atena Polka szaleje, nie pamiętam kiedy ją siałem, ale wątłą roślinkę z rozsady umieściłem w gruncie miesiąc temu. Na pewno bardzo lubi słońce - jej siostra w tym samym wieku, ale rosnąca w cieniu jest dużo mniejsza. Moczę jeszcze nasiona, bo dobrze się zapowiadają :).

Obrazek
"To, że nie mogę zmienić wszystkiego, nie oznacza, że nie powinienem próbować zmienić czegokolwiek".
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Moje chyba mają za ciasno. Muszę szybciutko powyrywać buraczki liściowe i rzodkiew, może wtedy zakwitną. :shock:
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
marzenadawid
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kwiaty cukinii a zawiązywanie owoców.

Post »

WITAJCIE
MAM PYTANIE POSADZIŁAM W TYM ROKU CUKINIE MA SAME KWIATY Z KTÓRYCH NIE ZAWIĄZUJĄ SIĘ OWOCE JEST ICH PEŁNO CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE????? :cry:

Nie piszemy całych postów dużymi literami. ;:108
W internecie tego typu wpis oznacza krzyk, a nie każdy siedzi w nausznikach. :wink:
babuchna
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: WAŻNE UPRAWA CUKINI

Post »

najprawdopodobniej póki co roślina wytwarza same kwiaty męskie, odróżniają się one tym od żeńskich że są na takiej długiej łodyżce i zazwyczaj roślina od wytwarzania właśnie nich zaczyna. Myślę że za niedługo zaczną ci się pokazywać kwiaty z zalążkiem owoców czyli żeńskie, a wtedy pszczółki i inne robaczki zrobią swoje, a ty jeszcze będziesz miała zatrzęsienie cukini :wink:
Ania
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Nie ma nadmiaru deszczu, jakoś szalenie nie podlewam a zauważyłem że niektóre cukińki lekko podgniły :( :(
Co może być powodem? Popołudniu mają taki półcień od śliw, do południa dostęp do słońca.
Awatar użytkownika
terika
50p
50p
Posty: 94
Od: 3 lut 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: WAŻNE UPRAWA CUKINI

Post »

Tu masz kwiatka męskiego i żeńskiego ;:173

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam! Tereska :)
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa

Post »

moje cukinie na byłym kompoście sie rozszalały

Obrazek

u tych juz musiałam oberwać pare porażonych z brzegu liści, troche za blisko siebie rosą :oops:
Obrazek
Ania
Awatar użytkownika
natalka
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lip 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Ale piękne ;:oj

życzę słoneczka ;:3 ;:3 ;:3
Szczęście to nie to, co posiadasz, lecz to, czym potrafisz się cieszyć.
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Re: WAŻNE UPRAWA CUKINI

Post »

czy poprawnie myslę i ten po prawej to męski kwiatuszek? :oops: :wink:
na mojej cukince też większość meskich ,ale takie jakieś pozamykane,skręcone-zastanawiam się jak pszczółki to pozapylaja? a może to wina ,ze mam tylko jedną cukinię?obok rośnie arbuz-też jeden - samotnik :roll:
pozdrawiam
Grażyna
Awatar użytkownika
terika
50p
50p
Posty: 94
Od: 3 lut 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: WAŻNE UPRAWA CUKINI

Post »

Tak, ten po prawej, to męski ;:333 ;:oj
Pozdrawiam! Tereska :)
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Ja dzisiaj wyrzuciłam trzy sztuki. Były zdeformowane, u podstawy grube a końcówki cieniutkie. I właśnie te końcówki zaczęły gnic. Zaszkodziła im chyba ta pogoda. A szkoda bo były już dośc duże. ;:223
Reszta wygląda OKi.
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7808
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Marek-BB pisze:Nie ma nadmiaru deszczu, jakoś szalenie nie podlewam a zauważyłem że niektóre cukińki lekko podgniły :( :(
Co może być powodem? Popołudniu mają taki półcień od śliw, do południa dostęp do słońca.
Gnicie wierzchołków owoców dyniowatych (u mnie tak było z cukinią) to prawdopodobnie brak wapnia oraz gdy jest bardzo mokro albo bardzo sucho. Jest jeszcze możliwosć uszkodzenia systemu korzeniowego.
Wybierz co Ci pasuje. :D
Zniekształcenie owocu to wynik złego zapylania, słaba żywotnosć nasienia....tfu... znaczy pyłku, złe warunki do zapylania- wtedy zawiązek opada lub rosnie zdeformowany.
Pozdrawiam! Gienia.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”