Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jurek_9
200p
200p
Posty: 470
Od: 10 lip 2008, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Jeśli Twoja 'Ebb Tide' jest z niemieckiej szkółki via p. Małgosia, to na pewno ;:108 jest to właściwa róża, gdyż została sprowadzona prosto z USA i ze sprawdzonego źródła.
Kolejnym argumentem, jest to, że właścicielka tej szkółki przykłada wielką wagę do prawidłowego oznaczania swoich róż.

A propos p. Małgosi, to jak będziesz u niej, to niech Ci pokaże różę za 7 ? ... :;230
Pozdrawiam - Jurek
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Majeczko bajeczne widoki, zachwycają mnie przetaczniki posadzone w towarzystwie róż..... wprawdzie dużo mi królowych kwiatów nie zostało, ale też muszę zmałpować i posadzić w ich towarzystwie przetaczniki 8-) :lol: W ogóle rozpływam się w zachwytach, kiedy róże posadzone są w towarzystwie bylin o drobniejszych kwiatuszkach ;:oj Ja sadziłam przy lawendzie, tawułkach, bodziszkach, dzwoneczkach.....ale przetaczników nie mogę pominąć :lol:
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

:wit Witam , właśnie leje, może mi zmyje te białe ślady z listków róż. :D

Dorotko, popryskałam Dithane. Miał padać deszcz, to pomyślałam, że zmyje mi ten kropki, a tu gucio. Popadało i tylko rozmyło mi ten środek na liściach. Obie róże są piękne. Jak chcesz tą drugą, to musisz zamówić w szkółce francuskiej. :D


Asiu-camellia, ja też jestem zachwycona nowymi angieleczkami, Louise Clements też Ci zaszaleje, przytnij ją, a zagęści się. O różach Meillanda mogę powiedzieć jedno, one są wyjątkowe. Kupię jeszcze, jak Gosia nam pomoże. ;:108


Ewciu ? majowa, moja pomyłka bardzo mnie cieszy. Biały Eden ma cudny kwiat, on jest nico większy od różowej Edenki. Aj, tam wszystkie piękne. :heja

Moniczko-Vertigo, jak pytałaś o Ebb Tide, to właśnie chciałam poczekać co się wykluje z Purple Eden.
Teraz widzimy dwie inne róże. Ebb Tide jest piękna, ale Purple Eden ze szkółki francuskiej jest również cudny. :heja
Przejrzałam wszystkie róże w szkółce francuskiej. Żadna róża nie pasuje do tej mojej. Pewnie pozostanie zagadką co ona za jedna.
Może oni mają ją pod tą nazwą, a na helpie jest pomyłka. Jeżeli zamówisz przez Gosię Purple Eden w szkółce francuskiej, to w przyszłym roku sprawdzimy czy mam rację.
Róża na zdjęciach jest po ulewach, a jednak dała radę, kwiaty ma bardzo duże i mocno wypełnione, a jednak utrzymują się w pionie. Więcej o jej zdrowotności za miesiąc. Ja zastosowałam profilaktykę, co widać. Purple Eden tworzy nowe przyrosty i ma pączki. Będę ja sukcesywnie focić, żeby można się jej przyjrzeć. ;:108

Zabeczko, , ;:196 jak chcesz mieć to do Gosi, ja też chętnie jeszcze coś dokupię. Mnie się też bardzo podobają.

Majeczko-Edulkotku, pryskałam Dithane, kurcze jak to usunąć?. buuuuuuuu. :cry:
Masz rację takie pomyłki bardzo lubię. :heja

Beatko, masz wyśmienity pomysł, to zdrowe i piękne róże, więc czekam na realizację tego zamiaru. ;:168

Aniu, wiesz, że moje zdjęcia nie oddadzą piękna tych róż. Biały Eden jest tak cudny i elegancki, że dech zapiera. Zarówno Edenka jak i Biały Eden pierwsze kwiaty ma na parterze, bardzo trudno mi było zrobić im zdjęcia. O pozycjach do focenia nie wspomnę?? :;230 Czekam na kwiaty na pięterku będzie mi już łatwiej. One rosną na środku dużej rabaty, gdzie naokoło są inne nasadzenia. Prawie nie mogę tam wejść. Poza tym Edenka jest tak szeroka, że nie mogę jej objąć.
Zaraz wstawię zdjęcie, to zobaczysz. ;:oj

Jureczku, właśnie o tym cały czas piszę, że Ebb Tide ze szkółki niemieckiej nie jest pomyłką. Pomyłka jest ze szkółki francuskiej, ale za to bardzo ładna. ;:108

Aga ? Agness, masz rację, że dobór bylinek i roślin jednorocznych do róż to ważna rzecz. Same róże nie o każdej porze roku są piękne. Ja nie mam tawułek. Popatrzę jak one wyglądają. Uwielbiam lawendę i sporo jej posadziłam. Przetaczniki są śliczne, polecam je. Miałm niektóre już w ubiegłm roku. ;:333

Edenka i Biały Eden :D w buszu lawendowym i nie tylko :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Polais Royal, :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja Pashminka jeszcze w pączkach.
Obrazek

Jeszcze tylko coś słonecznego na poprawę samopoczucia,

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

W taką deszczową pogodę (jak dzisiaj :evil:) internet mi pełza zamiast śmigać i nie wszystkie zdjęcia mogę zobaczyć ;:145 Może później się wypogodzi i spokojnie sobie popatrzę.
Na razie pogoda mnie przygnębia, bo róż nie pooglądam i u siebie :(
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Majka - jeśli uważasz że szkółka francuska pomyliła róże to prześlij mi zdjęcie - prześlemy im zdjęcie i zapytamy ich co za róże nam sprzedali. Dziwne jest to że na helpie jest właśnie ta róża z francuskiej szkółki pokazana - czyżby wszyscy się mylili?
Jak ktoś chce zrobić tam zakupy to zostawiam u Halinki linka:
http://www.roseraiepilteblin.com/
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Ewciu, znam ten problem z Internetem. Płacę a Gucio z tego mam.
Już pędzę do Ciebie oglądać co Ci kwitnie. ;:168 Dla Ciebie mam Twoją Królewnę. ;:168

Gosiu, możemy tak zrobić, pomyślimy. Mam potwornie dużo zaległości, a każdy pokazuje takie cuda ;:oj
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Pozostaje mi tylko wierzyć, że się wypogodzi i normalnie będę mogła obejrzeć zdjęcia :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Majeczko, oglądam w zachwycie i marzę, że kiedyś osiągnę choć połowę efektu różanego buszu jaki masz u siebie... bezcenne widoki!
Czy W&K już kwitnie? wstawiałaś zdjęcia?
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Maju masz niesamowity gąszcz różany....to aż niesamowite ;:oj .....a jakie piękne ;:180 Ogarnia czysty zachwyt patrząc na takie wspaniałe , dorodne i ukwiecone krzewy......a jakaż różnorodność odmian...... jestem naprawdę zachwycona ;:180
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Nie powinnam wchodzić do tego wątku ;:223 ja też chcę takie piękne róże
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Maju cudne foty,a Eden masz rację fotka nie odda piękna tego kwiatu ;:108
Białasa pożądam ;:167
Masz już spory busz różany,ach jak wspaniale można odpoczywać widząc takie cuda ;:108
Edenki też pryskałaś? Listki się błyszczą ;:224
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1294
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

majka411 pisze: Ebb Tide.
Obrazek

a, to Purle Eden, czyli inna nazwa tej róży, to Ebb Tide. ;:oj
Obrazek

Gosia (Deirde) poprosiła mnie o zdanie tutaj.

Ta pierwsza róża to Ebb Tibe wychodowana przez Carruth'a już w 2001 i wprowadzona na rynek w USA przez firmę Weeks Roses dopiero w 2006, dla której Carruth pracuje. Patentowa nazwa to WEKsmopur. Można ją zobaczyć tutaj: http://www.weeksroses.com/rose_ebb_tide.htm

Reklamowana jest w USA jako róża o "głęboko purpurowym, śliwkowo wędzonym kolorze"
W Europie była wprowadzana pod nazwą Purple Eden, by nawiązać do popularnej Eden Rose.


Ta druga róża, to inna róża. Najbardziej przypomina mi Heidi Klum z Tantau, ale nie jestem pewien bo nigdy nie widzałem tej róży.

Serdecznie pozdrawiam,
Marek
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Majka 411 - róże 2012 cz.2 (sezon różany)

Post »

Dzięki Marku - napiszemy do francuskiej szkółki i zobaczymy co oni nam powiedzą.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”