Pomidory - opadają kwiatki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Polima
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 mar 2012, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Nie wiem dlaczego? Skopiowałem go z adresu www.
Może teraz:
http://www.sklepogrodnik.pl/nawoz-do-po ... stral.html

Tylko że z innego sklepu, ale o to chodzi
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

To jest nawóz w fazie zawiązywania owoców i owocowania, może nie kombinuj i zastosuj się do rad Ekopom i Kozuli
Polima
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 mar 2012, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Ok. Tak zrobię jak mi radzisz. Dzięki bardzo.
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Polima,ja stosuję ten nawóz od kiedy naczytałam się na tym forum o niedoborach i nadwyżkach różnych składników w pomidorach.Kiedy ciągle skręcały mi się liście, a baranie rogi to była codzienność.Od kiedy go stosuję,pomidory nie szaleją,a na bawolim sercu przestały mi opadać kwiatki tak jak u Ciebie. Liście mają odpowiedni kolor i widzę że doszły do normy i nie szaleją ze wzrostem.Trzeba też pamiętać, że teraz jest właśnie taki okres zawiązywania się kwiatów i owoców,więc nie rozumiem uwag : forumowiczów :?:
Pozdrawiam, Agata.
Polima
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 mar 2012, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Pomidorzanka bardzo dziękuję za radę. Myślę, że jeszcze przez parę dni dam im odpocząć a potem zastanowię się nad tym nawozem poważnie.
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Polima, mieszkasz w takim regionie gdzie jest cieplej niż u mnie,w związku z tym pewne procesy w Twoich pomidorach następują szybciej niż u mnie pod wawą,myślę że wszystko będzie dobrze,przy odpowiedniej pogodzie, jeśli właściciel nie zapieści pomidora to on szybko dojdzie do normy,życzę Ci tego z całego serca ;:215 .
Pozdrawiam, Agata.
Polima
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 mar 2012, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Jeszcze raz dzięki. Życzę nam wszystkim udanych plonów. Pozdrawiam
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6190
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

No cóż ..i u mnie odpadają kwiatki. Ale ja stawiam na przenawożenie. Dałam im do dołka obornik gołębi,parę razy podlałam gnojówką(jak było sucho)i przy okazji oprysku mildexem dodałam siarczan magnezu. Tu na forum ktoś napisał, że pomidory mają się dobrze jak ich się nie rozpieszcza.A ja chyba przedobrzyłam. : :?
asiencja
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 kwie 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Mam podobny problem. Hoduję kilka krzaczków na balkonie, najpierw problem dotyczył tylko odmiany żółtej koktajlowej, teraz mam to też na odmianie "maskotka". Niektóre liście się odbarwiają. Nie nawożę bo mam świeżą ziemię, wzbogaconą w mikro- i makroelementy, pryskałam do tej pory 2x previcurem. Kwiaty żółkną przy kolanku i odpadają :( Czy ktoś może podejrzewa co może dolegać moim roślinkom? Byłabym zobowiązana :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Kwiaty wyglądają łudząco podobnie jak porażone szarą pleśnią, ale liście (zwłaszcza ostatni) wskazują na niedożywienie. Musisz je zasilić czymś wieloskładnikowym, widocznie podłoże jest zbyt ubogie :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Suppa,po przeczytaniu wszystkich części wszystkich wątków o pomidorach wiem że masz szaloną wiedzę na ten temat,jednakże forumowicz w ,którymś wątku napisał, że w miarę jak pomidor rośnie, następuje przesunięcie składników pokarmowych do górnych partii liści, z tego co widać na zdjęciach reszta liści wygląda dobrze, ten jest raczej liściem dolnym, ja bym obstawiała chorobę wirusową lub jakiegoś grzyba :shock:
Pozdrawiam, Agata.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2147
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

Asiencja, Suppa ma rację, Twoje pomidory głodują. Nawet najlepsza ziemia nie wystarczy na całe życie pomidora, jeśli jest w doniczce.

Pozdrowienia, kozula
Awatar użytkownika
atomowa
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 maja 2012, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Myślenice

Re: Pomidory - opadają kwiatki

Post »

u mnie też opadają kwiatki, krzaki wyglądają w miarę zdrowo co ciekawe, jedynie łodyżki na których wyrastaja kwiatki wydają mi się jakieś za chude :roll: , nie wiem może przenawoziłam... ;:174 . Owoce pod kwiatkami są zawiązane bo sprawdzałam. w ogóle jakaś plaga egipska na te moje pierwszaki weszła, były wciornastki, mszyce,zmienniki,jakieś pajączki.... ehh
Pozdrawiam
Edyta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”