"Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Zablokowany
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Aguś a ja tu kombinuję jak się wyrwać nad morze ;:223 a Ty masz do plaży zaledwie kilka kroków ;:224 Superowo :tan
Nie wiem co już u Ciebie pisać na temat róż, bo wymiatają na całego ;:180 Trochę powzdycham i pomarzę sobie ;:224
Mam za to pytanko odnośne Twojego tarasu. Czy tam jest wylany tylko beton czy to jest jest jakiś rodzaj wylewki samopoziomującej? Bardzo fajnie to wygląda, a mam w planach (czytaj za 2-3 lata zrobić wyjście z salonu na ogród) i tak podpatruję kto co ma na trasie ;:224
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Agnieszko,zdjęcia jak zwykle ;:215 ale to już wiesz :D Piszesz,że nie lubisz Herkulesa :( on jest jak kameleon-u mnie niektóre kwiaty są białe inne maja brzydki brudny kolor ale są też takie które wyglądają jak miseczka jagód z bitą śmietaną.
Comte de Champagne-już się nią zachwycałam kilka postów wcześniej ;:167
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

:wit
Agnieszko, ja chcę do Ciebie ;:145 . Zdjęcia cudowne. Pokazujesz na nich piękno, którego niestety nie mogę uchwycić swoim aparatem.
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Awatar użytkownika
kureczka81
100p
100p
Posty: 103
Od: 19 mar 2012, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mława, strefa 6a

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

;:oj o Boziu! Aga ale Ci zazdraszczam nie tylko pięknych róż ale również widoku i plaży! Masz wakacje na miejscu!
" Chcesz być szczęśliwy przez całe życie - załóż sobie ogród ! "
pozdrawiam maniaków natury Agnieszka
róże kureczki81
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Dziewczyny, żeby nie było niejasności ;) Ja tę plażę mam jakieś 3 km od siebie i widzę ją w taki sposób:
Obrazek

Cieszę się, bo w tym roku jest czysta i można się kąpać. Bywały fatalne lata kiedy była bardzo brudna. Fakt - wystarczy rower, ale pogody to ja wam mogę zazdrościć. Jak jest 15 stopni to nad wodę wcale nie mam ochoty zjechać a taka właśnie znowu dzisiaj temperatura :roll:

Moniś ja też kiedyś nie sadziłam żółtych i kremowych róż. Nie wiem...odmieniło mi się. Trzymam się jednak schematu kolorystycznego nasadzeń. Pastelowo żółte róże pięknie wyglądają z kremowymi i fioletowymi kwiatami.

Gajowa Mam zupełnie odwrotnie :) Mi bicie serca przyśpiesza na widok róż ;:167

Konwalia więc czekam na zdjęcia :) Na pewno Cię odwiedzę.

Aness.... mieszkam na wsi i za nic w świecie nie wyprowadziłabym się do miasta.
Moje edenki są z 3 różnych miejsc. 2 kupiłam w Rosarium i 2 w dwóch różnych ogrodniczych. Może dlatego różnie rosną. Najładniej radzą sobie te kupione w Rosarium. 3 już kwitną a jedną na wiosnę przesadziłam, więc startowała zupełnie od zera. Nie okrywałam ich na zimę i dość zmarzły. Może powinnam zrobić wyjątek i okryć tylko edenki. Chyba warto, bo są piękne i mają trwałe kwiaty. Szkoda, że prawie nie pachną.

Aga w okolicy wciąż sprzedają działki ;) Jakiś czas temu namówiłam przyjaciółkę i mam nadzieję, że się tutaj przeprowadzi.

Maddy odpowiadam na temat tarasu. Akurat robi go fachowiec. To co widać na zdjęciu to bardzo gładka wylewka betonowa, która w najbliższych dniach będzie pokryta dużymi kaflami do złudzenia przypominającymi szary granit. Na początku miał być to właśnie granit, ale taras ma aż 70 metrów i "zabiła" nas wycena. Uśmiecham się, bo u nas mobilizacja właśnie trwała 3 lata ;)

Aszka Ja kocham Herkulesa w tej jagodowo śmietanowej fazie, ale bardzo nielubię w rozwiniętej z tymi czarnymi robalami. Jest Hercio, są robalki.... jakby były nieodłączną częścią tej róży. I jak tu nos zanurzyć. Kobieta zmienną jest, więc może się kiedyś polubimy. Na razie nawet nie myślę o egzekucji a raczej o przesadzeniu. Denerwuję się, że jego miejsce wypadło w reprezentacyjnym miejscu tuż przy samej ławeczce.

No i wiem dlaczego Queen of Sweeden jest taka maleńka...rośnie na ogromnym mrowisku. Jej dolne partie zasypane są kopcem :roll:
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Agnieszka!
o maj god ;:oj ;:oj ;:oj

to teraz już wiem, w jakim ja nudnym miejscu mieszkam...... ;:223 w porównaniu z Tobą....szok, szok, szok....jakie widoki
....o zdjęciach nie wspomnę, bo wszystko jest jasne.... ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

No to chciałabym tę plażę te 3km od domu :lol:
Mogłoby nawet być 5km ;:173 ;:215
Awatar użytkownika
julieta
100p
100p
Posty: 197
Od: 28 paź 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Phi, do plaży 3 km?! Jasne, też bym kręciła nosem :wink: Ja mam 88 km ... :;230
Gdyby nie to, że mam już swoje miejsce na Ziemi, to bym się przeprowadziła. Mimo, że u mnie też wieje (niestety, bo bardzo nie lubię porywistych wiatrów), to jednak mniej, no i jest rzeczywiście cieplej. Dlatego, zostaję :D
A propos róż :wink: , cenna wskazówka o Herkulesie, skreślam z listy.
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Co jak co 3 km to jednak nie 1000.. ;:224 :;230
Ciesz się z tego, bo to cudowne.
Pewno słychać do Was szum fali morskich?
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Oj dziewczyny dziewczyny..... ;:3

Co mi po morzu ........ znowu cały dzień lało :evil: Różanka wygląda fatalnie. Czeka mnie ostre sprzątanie, bo płatki masowo odpadają po ulewach :roll: Dobrze, że są nowe nieotwarte pąki.

Zadziwiła mnie nowa St. Cecilia. Mimo deszczu pachnie oszałamiająco i wygląda jak wczoraj :shock: Chyba woli deszcz niż upał. Nie rozwinęła się ani trochę więcej i trzyma ostro płatki. Chyba będzie dość trwała. Podekscytowana tym przeczuciem weszłam na zagraniczne forum różane i okazało się, że bardzo chwalą jej trwałość - jak na angielkę oczywiście.
Najbardziej wyjątkowy jednak ma zapach. Dość ładnie też trzyma te pełne główki. Są tylko leciutko na bok przechylone mimo, że ciężkie od deszczu.

Taka opinia często się powtarza:
" It is not disease resistant here (blackspot and some mildew). Otherwise it is a good rose with solid repeat bloom. Flowers are beautifully formed and last better than many Austins. The fragrance is powerful old rose and myrrh, but not everybody likes myrrh scent. It makes a full plant, upright and slightly arching."

i
"We grew St. Cecilia around 10 years ago in a different home and just planted it at our new home last year. I have grown around 120 different Austin roses over the years, and to my nose, it is the most fragrant of them all. The plant stays compact and branches nicely; I have never seen it grow wildly like some of the other Austins in our area which has a very long growing and flowering season. We find the globular flowers form to be particularly appealing. The repeat for us is at least average if not a bit better. The bloooms last around 4 to 5 days in the garden for us. This rose is a bit more disease susceptible (especially powdery mildew) in our garden than other Austins, but it is common to see higher disease susceptibility in highly fragrant roses. My grafted (R. multiflora) grew to around 2.5 feet in its first year and was fairly vigorous. I like this rose so much that we have decided to create a bed of 6 St. Cecilia roses; we had no problems getting cuttings to root and will put planting out our 6 own root plants within the next month or so. I have no idea why this particular rose is not more popular."


Może mimo deszczu uda mi się zrobić jakieś zdjęcia. Widziałam nowości już uformowane w kwiat.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Ja też mam blisko do morza...ale jak słyszę w prognozach pogody, że "wszędzie będzie słońce, jedynie na Wybrzeżu spodziewamy się deszczu" albo "wiatr osłabnie, jedynie na Wybrzeżu spodziewamy się silnych podmuchów" i temperatura, która na mapie zmniejsza się w miarę zbliżania się do Bałtyku, to...wolę to moje zimne morze oglądać na Twoich zdjęciach :? . Taki rozżalony wpis, bo dziś cały dzień w radiu słuchałam, jak w innych rejonach Polski ludzie chronią się przed upałem a ja do pracy poszłam dziś...w płaszczyku. Mieszkasz nad otwartym morzem, czy nad Zatoką?
A różyczki masz przepiękne!
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Kania Oooo widzę, że ty też z Kaszub. No to rozumiesz minie doskonale. Mam dość tej wiecznej wiosny (nawet zimą). Ja też jestem dzisiaj wkurzona. Kolejny dzień w domu...porażka. Mieszkam nad zatoką.

Konwalia szumu morza nie słyszę, bo mieszkam nad spokojną zatoką. Za to jak wieje od strony morza to czuję morski świeży zapach. To bardzo przyjemne doznanie :)

Mam jakieś mokre zdjęcia....może uda się wkleić.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3201
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: "Tam gdzie mgły i róże mieszkają" 2012

Post »

Agnieszko, przy awatarku wpisany jest adres, pod którym mieszkają moje róże na działce, a ja mieszkam w Gdańsku (podobno to też Kaszuby :wink: ).
Już sobie wyobrażam, jakie piękne będą mokre zdjęcia :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”