Choroby i dolegliwości kaktusów.Cz.1

Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Nie wiem jak inni, ja podlewam "na pół gwizdka" - mniej więcej połowę tego co samą wodą - tak, aby nie wylewało się dołem.
ewiak1005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 22 wrz 2011, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Witam, posiadam o to takiego aloesa, który wypuścił już drugiego kwiatka! Niepokoją mnie jednak jego liście. Straciły kolor i zwijają się. Dzięki za wszelka pomoc :D Obrazek
By ewiak1005 ;:180
Awatar użytkownika
Marantha
100p
100p
Posty: 141
Od: 14 mar 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Wygląda jakby stał w pełnym słońcu, dlatego ma taki kolor, a zwija się, bo chyba ma za sucho. Jak zaczniesz go trochę częściej podlewać to powinno być ok.
kali1155
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 5 cze 2012, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

theoria_ pisze:Nie wiem jak inni, ja podlewam "na pół gwizdka" - mniej więcej połowę tego co samą wodą - tak, aby nie wylewało się dołem.
Dziękuję za pomoc dziś opryskałam wszystkie kaktusy i mam pytanie czy jeszcze raz powtórzyć za 7 dni dodam że to tak profilaktycznie.Będę wdzięczna za pomoc
ewiak1005
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 22 wrz 2011, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Marantha pisze:Wygląda jakby stał w pełnym słońcu, dlatego ma taki kolor, a zwija się, bo chyba ma za sucho. Jak zaczniesz go trochę częściej podlewać to powinno być ok.


Dzięki za rade,fakt stoi w pełnym słońcu, przestawię i poczekam na efekty:)
Awatar użytkownika
Marantha
100p
100p
Posty: 141
Od: 14 mar 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Nie przestawiaj, to normalne, że się takie robią, a one lubią słońce :) możesz tylko troszkę częściej go podlewać.
kali1155
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 5 cze 2012, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Marantha pisze:Nie przestawiaj, to normalne, że się takie robią, a one lubią słońce :) możesz tylko troszkę częściej go podlewać.
Witam. Już wiele razy prosiłam o pomoc i teraz też bardzo proszę o pomoc.Mój ferocactus(chyba nie jestem pewna) kilka dni temu zauważyłam jakby zmienił lekko kolor a dziś już do połowy jest jaśniejszy niż pozostała częśc górna co to może być

Obrazek jest taki łady że mi go szkoda stracić
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Wygląda dobrze , ale co on robi teraz w szczycie sezonu wyciągnięty z doniczki :?: :?: :?:

Teraz to kaktus ma siedzieć w doniczce i zbierać siły przed zimą, bo jak tak będzie wyciągany i oglądany codziennie to do zimy nie dociągnie , jak to mówią -można nawet zagłaskać na śmierć.
Didi02
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 19 kwie 2011, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

;:7
Mój kaktus Mamillaria elongata ma problem. Ma ok. 15 cm wysokości i jest strasznie giętki. Ma dużo odnóżek, które pod wpływem ciężkości się bardzo uginają. Jest wsparty kilkoma patyczkami do szaszłyków oraz związany tasiemką, by trzymał się ''kupy'', ale średnio się to sprawdza. Gdyby jednak nie był niczym wsparty toby rozleciał się na wszystkie strony, co skutkowałoby połamaniem rośliny. Co go ruszę to zawsze odpadnie mu jakaś odnóżka. Widzę, że roślinka się męczy, jednak nie wiem jak jej pomóc. Czy ta odmiana kaktusa tak ma, czy tylko mój jest jakimiś wyjątkiem? :(

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Można wkleić jakieś zdjęcie? Możliwe, że roślinka ma zbyt mało światła i przez to pędy są zbyt słabe i wiotkie.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Witam, mam na paru egzemplarzach widoczne oznaki infekcji grzybowych (różnych), większość da radę wyleczyć opryskując, lub podlewając Previcurem. Sami wiecie jak teraz z tą pogodą niby świeci słońce i jest w dzień gorąco i duszno, ale w nocy leje deszcz, są burze i wilgotno- słowem istny klimat tropikalny (przynajmniej we Wrocławiu) i teraz pytanie czy uważacie, że podlanie całej kolekcji (niewielką ilością, bo myślę, że wystarczy jedynie odrobina środka) Previcurem w celu ochrony i zwalczeniu infekcji zaszkodzi im przy takiej pogodzie?
Życzę miłego dnia
Tomek.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

Nie powinno zaszkodzić. Podlewaj.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów - PORADY

Post »

To o co chcę zapytać to nie choroba ale chyba ususzenie kaktusa... Niedawno próbowałem wyratować przegniłą, szczepioną Blossfeldię liliputanę poprzez oderwanie zdrowego odrostu i przeprowadzenia ponownie operacji szczepienia. Obecnie wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek

Jak widać mocno spłaszczył się ten odrost i wygląda na uschnięty... Warto to zostawić? W końcu odrosty odrostu (:D) wyglądają całkiem dobrze i może one mają jeszcze szansę się rozwijać? Czy może lepiej ściągnąć to i spróbować szczepienia czegoś innego?
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”