MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach CZ.II

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

co do szerszenia są 2 wyjscia :
1 to likwidacja najlepiej puznym wieczorem albo w nocy kiedy wszystkie się zbiorą - kupić wczesniej specjalną gaśnice na osy i szerszenia w każdym hipermarkecie są i po prostu popsikać i zatkać <choć szerszenia cieżej zdenerwować niż ose -nie maja naturalnych wrogów wiec są spokojniejsze i co do jadowitości mają słabiej działający jad od pszczół>
2 to poczekać aż do zimy wtedy wszystkie pracownice padną zostanie tylko uśpiona królowa popsikać i zatkać

piszesz też ze latają też dzikie pszczoły?? w tej chwili to dzikie pszczpły juz padły a jeśli to wieksza ilość to też nie miesierki lecz pszczoły miodne, w tym przypadku radziłabym zadzwonić albo na straż albo do pobliskiego pszczelaża ze wzgledu na to iż w tej chwili pszczoły miodne są na wage złota
:)
Zielony1111
100p
100p
Posty: 113
Od: 6 gru 2011, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

Witam
Po użądleniu ile czasu żądło osy wydziela zapach przywabiający inne osobniki do ataku?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

kidaa21 pisze:
piszesz też ze latają też dzikie pszczoły?? w tej chwili to dzikie pszczpły już padły a jeśli to wieksza ilość to też nie miesierki lecz pszczoły miodne, w tym przypadku radziłabym zadzwonić albo na straż albo do pobliskiego pszczelaża ze wzgledu na to iż w tej chwili pszczoły miodne są na wage złota
Straż pożarna już nie interweniuje u osób prywatnych (szerszenie itp.) dzikie pszczoły typu murarka pewnie padły, ale jest sporo innych gatunków które dalej żyją z tego co pamiętam?
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

mr25ur a to tego nie wiedziałam że nie interweniują......owszem żyją inne gatunki ale nie latają gromadnie...
u mnie w tej chwili zakładają gniazda 4 "nerwowe mrówki" jedna czarna osa <i bez przerwy polująca na nią złotolinka> , i jakiś bardzo cieńki maleńki czarny owadzik zajmujący trzcine o srednicy 0,5 mm
Zielony1111 hmm jeśli chodzi o osy to jeśli nie staniesz w pobliżu gniazda i nie zaczniesz ich denerwować to gromadnie nie zaatakują...jeśli przypadkowo dotkniesz pojedynczą osę np gdzies na drzewie na owocu to inne nie zaatakują...ta pojedyncza tylko sie broni <tylko to troche bolesne> i cóż gorzej dla osoby jak ja uczulonej na jad ;:202 tylko dlatego usuwam gniazda os, a przy pszczołach itp poruszam sie spokojnie.....
Zielony1111 jeśli byłby to szerszeń zmiataj jak najszybciej bo one wydzielają feromony przywabiające pozostałe
:)
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

Wie ktoś co to za dziwny chyba trzmiel? Wielki, z łysiną na głowie jak u Zagłoby...

Obrazek
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
zuberek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 maja 2011, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

Witam , nie chcę zakładać tematu i proszę Kolegów o pomoc przy identyfikacji owada . Pojawił się u mnie na działce , na drewnianej konstrukcji altanki . Z wyglądu i zachowania - miniaturka murarki ; owad długości ok. 4-5 mm ,"średnicy" 1mm . Interesują go puste otworki po jakimś pasożycie , o średnicy 1,5 -2 mm i głębokości 1,5 - 2 cm . Oblatuje , kręci się przy nich , coś "majstruje" i zostawia zamurowane .
Może komuś z Koleżanek , Kolegów ten opis coś mówi . Zrobiłem wprawdzie zdjęcia , ale boję się ,że nie dam rady ich zamieścić . Moja znajomość obsługi komputera jest "stosowna do wieku" Pozdrawiam zuberek . Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
mati04150
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 11 mar 2012, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

Moim zdaniem to jest Nożycówka pospolita może się mylę.
Pozdrawiam Maciej
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

mam pytanie kiedy wyjmowac kokony z trzciny? i gdzie je zimowac?
pasjonat
100p
100p
Posty: 111
Od: 13 mar 2009, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

Wyjmowanie kokonów jest zalecane od końca września
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1&start=42
post z 21 listopada
Jeżeli ktoś ma mało pszczół to może wyjmować w hodowlach gdzie rocznie rodzi się 20 tyś , 30 tyś pszczół to jest bardzo duże przedsięwzięcie i z tego co się orientuję to mało kto w wyjmowanie kokonów się bawi chyba że na handelek.
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

Dzięki pasjonat jak sie nie myle to juz pisalismy ze sb na innym forum nie? ;)
pasjonat
100p
100p
Posty: 111
Od: 13 mar 2009, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

Tak tak pisaliśmy pozdrawiam.
Tutaj cieszymy się z każdego nowego miłośnika przyrody.
Jak tam u Ciebie hodowla się rozwija?
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla dzikich pszczół i Trzmieli w naszych ogrodach. CZ II

Post »

Kurcze jestem zadowolony ;) a zaczęło sie ze widziałem jak jakieś pszczoły wchodzą do starego belka drewnianego w ktorym jest mnóstwo dziur wiec na belku powiesiłem rurki z bzu a środki z rurek wiertłem wywiercałem i jakies 100 rurek zalepionych wiec ciagle nowe dawałem i ciagle zalepiały co mnie bardzo cieszyło nawet obok domu wisiał kabel z ciągnika tez otwór góra 9mm ma dł 2m i tez go zalepiły nawet choc wisiał ze murarki musiały do niego wchodzic dołem.(wisiał prostopadle) no a teraz chce murarki przenieś ich kokony gdzie indziej do centeum ogrodu;) Tez wywiertłem dziury w drewnie i tez zalepione ;)
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”