Siedlisko z sosnami

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

A kicia myszy chociaż łapie?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

To dzisiaj razem się obudziłyśmy bo ja też po 4. Ty masz ciężki dzień bo wczoraj też wcześnie wstałaś. Kocica jest śliczna podobna do naszego Maćka tylko Maciek ma 3 skarpetki (jedną zgubił) a Twoja ma 4. Dobrego dnia i pozdrów prezesa od FO (no dobra żartowałam!)
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Miłko - kocica rozpieszczona, bo jak ją wzięliśmy to mieliśmy jeszcze dorosłego czarnego kota, który sam do nas przyszedł. On jej znosił myszki, a my dawalismy chrupki. Panna nie umie łapać myszy, choć po kniejach szwęda się i bez kropelek cała w kleszczach. Teraz znów zakropelkowałam zwierzyniec, to wszystkie mogą biegać po trawach i zaroślach
to nasz czarny kot
Obrazek

Marysiu Ty to w nocy na posterunku i o świcie. Podziwiam Cię za żywotność. DO tego masz remont w domu, szczerze współczuję. Podeślij mi swój adres na PW, proszę ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Marzenko przede wszystkim umknęło :oops: mi że jesteś ZŁOTĄ Marzenką czego Ci gratuluję z opóźnieniem ale szczerze ;:196 Wyjątkowo obudziłam się ok. 4 bo myślałam, że ktoś na dole chodzi (wszystko przez remont) i tak się wybiłam ze snu, że przeleżałam do 7. Teraz jestem niedospana i wkurzona, bo majstrów nienawidzę. Ten wydawał się w porządku to tak teraz daję w d..., że chyba mu nagadam. Wiadomo jak się mieszka z nieczynnym kawałkiem domu i w bajzlu. Tak mnie zdopingowałaś , że zabrałam się za kamienisko. Wykopałam większość cebul, ale mnie deszcz przegonił. Sorry, rozpisałam się - zapomniałam, że to nie mój wątek ;:185 Jak tam prezes poszedł już?
Awatar użytkownika
BassBecia
100p
100p
Posty: 108
Od: 15 maja 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Marzko czytając o Twoich problemach z ogrodzeniem, zobaczyłam swoje dylematy. My mamy "szybki i tani" żywopłot z wierzby energetycznej. Jeszcze rośnie swobodnie, ale finalnie będzie spleciony w a la siatkę i raz w roku przycinany. Tu wstawiłam zdjęcia i napisałam więcej:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=33&t=54391

Na pozostałej części gdzie buszowały bezkarnie konie sąsiadów(niszcząc nam krzewy owocowe) zrobiliśmy najprostsze ogrodzenie:słupki i żerdzie na górze. Z czasem zastąpimy je czymś konkretniejszym, albo... kupimy sobie konia :tan

Siatkę leśną 50mb w rolce i 1,70m wys. ostatnio M kupił w jakimś markecie po rewelacyjnej cenie 35zł.
"Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy"-- SENEKA --
Gdzie diabeł mówi "dobranoc"
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Marysiu, pisz u mnie ile chcesz, mnie to w ogóle nie przeszkadza, a wręcz pochlebia ;:196 . Z majstrami tak to już jest. Są fajni jak chcą złapać robotę, a potem to już robią jak im pasuje i jak im jest wygodnie. Znam to zbyt dobrze, żebym miała Cię nie rozumieć. Brama już była poprawiana, bo jedno skrzydło było wyżej od drugiego, teraz znów się tak porobiło, przyjechał i stwierdził, że on już nie umie tego naprawić :evil: , bo to wina podłoża. Korzenie mi bramę przestawiają :;230 .
Wcześniejsza budowa domu też wiele nerwów mnie kosztowała, bo każdy kolejny fachowiec wytykał błędy poprzednika i tak cały czas, a to ściany kątów prostych nie mają, a to komin nie w tym miejscu i musi woda się lać po ścianach. Można grubą książkę o tym pisać, ale po co sie znów denerować. Życzę CI, żeby remont szybko się skończył i nie było usterek ;:333

Beatko - wierzba u mnie odpada, bo ona musi mieć mokro, żeby rosnąć, u mnie piasek. Ale poczytałam o pomyśle i wygląda to bardzo ładnie ;:215 . Też myślałam o siatce takiej tymczasowej, ale to znów wydawanie kasy na coś "na razie", a takie rzeczy potem są latami. Niestety zbyt dużo rzeczy w domu mam zrobione "na razie" juz staram się nawet nie używać tego zwrotu, używam "tymczasem" :;230 . Kawałek mam taki jak piszesz, tzn.paliki i deski, bo traktorami ścinali róg działki, to im zagrodziłam.
A wczoraj znów zobaczyłam zczochraną tuję i znów szału dostałam :evil: , muszę pogonić sąsiada, ale tak dyplomatycznie


Za to oś dzieje mi się z moimi świerkami Conika, mam ich w rzędzie 6 i dokładnie co drugi brązowiej
Obrazek

No i takie tam
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Byle do 16tej, mam nadzieję, że nie będę dłużej siedzieć. Czasem jak jest prezes to tak się zdarza, bo cały dzień przesiedzi /przebimba, a za pięć 16ta prosi o wyjaśnienie jakiś tabelek :;230.
Od rana dziś jakoś chłodno się zrobiło. Raz juz nawet deszcz popadał, a teraz znów ciemno się robi. Dobrze dla roślinek, ale dla mnie niewyspanej to dziś mordercza pogoda.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16109
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Marzka, urocze zdjecie twojego syneczka z domowymi zwierzątkami.
Miałam dziś popracować w ogrodzie, ale znowu leje. Dobrze, że tym razem bez gradu.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Marzenko podoba mi się tytuł Twojego wątku.
Tak sielsko brzmi. ;:108
My także mamy działkę po Rodzicach (Mama jeszcze żyje). Tylko 50 ar piasku, dla nas nie do obrobienia, więc część porastają brzózki samosiejki razem z sosenkami.
Na ogród ozdobny i warzywniak zostało ok 20 ar i nawet tego w porę nie dojrzę, z tym, że nasza działka jest oddalona o 50 km, a my jesteśmy już w starszym wieku.
Życzę Ci powodzenia w realizacji planów.
Roślinka o którą pytasz, to może Pięciornik Gęsi, a ta druga żółto kwitnąca, to nachyłek Okółkowy.
Pozdrawiam Cię serdecznie. :)
Świerki Conica zaatakował przędziorek, to przez te upały.
Musisz opryskać odpowiednim preparatem wczesnym rankiem, albo wieczorem, gdyż zgubi igły.
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Szef zajął prezesa, to ja korzystam. Właśnie jem śniadanie i piszę :wink:

Marysiu, dziękuję, że zwróciłaś mi uwagę, że "jestem złota" :tan .

Wando, jestem dumna z synka, a on tak fajnie opiekuje się zwierzakami, ze czasem łapię tekie momenty obiektywem. Widzisz plany planami, a aura zawsze je nam koryguje. U mnie gradów nie było tylko wiało 2x mocno. Dziś to raczej spokojne deszczyki. Może uda mi się dziś trochę po pracy podłubać w ziemi, lub może koło ganku.

Tajka, dzięki ;:196 za nachyłka okółkowego, coś mi świta, że kupiłam go lub dostałam jako gratis od Izy. Ona to oczywiście wszystko pięknie opisane przysłała, ale ja znaczników nie zrobiłam ;:223 . To już teraz wiem jak zatroszczyć się o swoje coniki. Szkoda, że nie odkryłam forum wcześniej, bo nie staciłabym 6 wcześniejszych coników ;:145 . One u mnie całkiem nieźle rosną, do czasu złapania tego diabelstwa. Teraz będę walczyć z przędziorkiem ;:134
Awatar użytkownika
BassBecia
100p
100p
Posty: 108
Od: 15 maja 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

U nas od jednej strony jest żółty żwirek. Jak sadziliśmy wierzbę, to ręce mi opadały, ale to super twarda roślina i o dziwo rośnie. Trochę słabiej, ale rośnie.
Siatką leśną znajomi mają ogrodzoną działkę prawie pół hektara i to przy dwóch owczarkach. To oni uświadomili nam, że to jednak "trwalszy" materiał :wink:

W kwestii uciążliwych sąsiadów, to może założymy jakieś "stowarzyszenie", bo i ja mam ciekawe doświadczenia :wink:
I oczywiście musimy się na PW rozmówić co do Twoich doświadczeń budowlanych, bo jak czytam to całkiem niezła to "puszka Pandory", a my jesteśmy na chwilę przed jej otwarciem.
"Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy"-- SENEKA --
Gdzie diabeł mówi "dobranoc"
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3474
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Marzenko u mnie nie pada.Żar leje się z nieba.Postanowiliśmy rozłożyć basen,bo nie da się wytrzymać.Tak to przynajmniej się ochłodzę.Te Twoje kotki są fajne,bo malutkie ;:168 ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Marzenko ja rok temu kupiłam dobroczynka gruszowego na przędziorka. Było tego kilkadziesiąt opasek poprzypinałam do drzew i dzięki temu w ogóle miałam owoce. To jest naturalny przeciwnik przędziorka.Twoja opowieść o majstrach jak moja własna. Wiesz nie wiem czy na wiosnę nie wykorzystam pomysłu na płot z wierzby. Będzie zapora dla saren polnych. Też miałam robić ogrodzenie leśne ale zrezygnowałam - koszt nie niski a prowizorka.Owocnej pracy popołudniowej.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Siedlisko z sosnami

Post »

Marzko cudny kociaczek, synuś na pewno uwielbia się z nim bawić, widać, że to futrzasty pieszczoch :D
Biała lilia cudo, kocham lilie i wszędzie ich wypatruję :roll: :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”