Trawnik po zimie cz. 1

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Trawnik po zimie

Post »

Aha dziękuję :D
Blondas
100p
100p
Posty: 148
Od: 15 cze 2010, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gaj, woj. Małopolskie

Re: Trawnik po zimie

Post »

ale ten hamerykański schemat wywraca do góry nogami wszystko co dotychczas czytałem. ;:202
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 924
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

Blondas pisze:ale ten hamerykański schemat wywraca do góry nogami wszystko co dotychczas czytałem. ;:202
USA rozciąga się od Alaski po Florydę :) Występują tu strefy niemal każdego klimatu na świecie. OK, amerykański schemat, ale dla której szerokości geograficznej ?
Poza tym właściciele tamtejszych pól golfowych mają dość grube portfele i i stać ich na wszelkie eksperymenty, które jeszcze im te portfele pogrubią :wink:
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
baryl
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 6 kwie 2012, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: DWR

Re: Trawnik po zimie

Post »

Tak na szybko przeglądnąłem temat ,bo chcę się zaopatrzyć w nawóz,
na wiosnę/lato to widzę ,że polecany był YaraMila Complex 12-11-18 (Hydrocomplex),
a co kupić żeby sypnąć na jesień ? "Substral 100 dni jesienny nawóz do trawnika " ? czy macie jakieś lepsze typy ?
ROBERT1988
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

OGRÓG2000 mam pytanko.
Ostatnio popryskałem punktowo nawozem dolistnym trawę (punktowo dlatego ,żeby zobaczyć efekt dodatkowego nawożenia)
Po 4 godzinach poleciał rzęsisty deszcz, a trawa w opryskanych miejscach niczym się nie rożni od tej nie opryskanej.
Powiedz mi dlaczego nie widać żadnego efektu..........???
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

Przyczyn może być kilka.

1. Jeśli źdźbła są zbyt suche nie przyjmą odpowiedni dużej dawki nawozu, wówczas trzeba zabiegi powtarzać kilka razy po wyschnięciu poprzedniej dawki, zazwyczaj jest to około 15-30 minut. Lub silnie podlać ziemię wówczas efekt będzie nieco późniejszy ale skuteczny.
2. Zbyt słaba dawka nawozu
3. Duży wiatr i szybkie wysychanie cieczy roboczej

Cztery godziny po zabiegu deszcz i wypłucze nawozu i nie wpływa negatywnie na wzrost.
lawl
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 15 maja 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Trawnik po zimie

Post »

baryl pisze:Tak na szybko przeglądnąłem temat ,bo chcę się zaopatrzyć w nawóz,
na wiosnę/lato to widzę ,że polecany był YaraMila Complex 12-11-18 (Hydrocomplex),
a co kupić żeby sypnąć na jesień ? "Substral 100 dni jesienny nawóz do trawnika " ? czy macie jakieś lepsze typy ?
Też podłaczyłbym się pod to pytanko. W zeszłym roku zdaje się stosowałem Polifoske 4 NPK(MgS) 4-12-32-(2-9), jednak może co bardziej doświadczeni mogliby poradzić jakiś lepszy układ?

@ druga sprawa dotyczy sie techniki koszenia. Ostatnio spotkałem się gdzieś z programem, gdzie pokazane było, że na wielkich trawnikach w ogóle nie zbierano trawy do kosza. Jak to się ma do tworzenia filcu na trawniku itp. Mam trawę exclusora i ta sama w sobie ma skłonnosci do filcowania. Właśnie w zeszłym tygodniu ją wyczesywałem i sporo tego śmiecia tam było, mimo ekstremalnie korzystnych warunków dla wzrostu trawy ( deszcze i ciepło). Może niepotrzebnie męczę sie ze zbierniem tych resztek do kosza, tym bardziej, ze mam kosiarke z mulczowaniem?
ROBERT1988
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

Ogród2000 czyli najlepiej pryskać na rosę, lub po deszczu i wtedy źdźbła nie będą zbyt suche :)
Można tak zrobić czy nie bardzo taki zabieg widzisz?

Nigdy nie stosowałem takiego nawożenia stad moje głupie pytania :P
MCHADAJ
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 cze 2011, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

Czy może ktoś z was ma doświadczenie w nawożeniu trawnika popiołem z drewna liściastego a konkretnie chodzi mi o ilość,,,
tak żeby nie zaszkodzić.,., :lol:
dzierga
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 3 kwie 2012, o 06:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

Chyba trochę przesadziłem. Wysypałem ostatnio na trawnik Salmag i podlałem jakieś 12godz\in poźniej. Po 3 niach widzę jak trawnik się "popalił gdzie niegdzie. Co z tym teraz robić,?
fk4i4
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 15 cze 2011, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

To mozna teraz nawozic??
Miałam zakodowane ze do końca czerwca, ale moj trawnik wyglada kiepsko, zamienia sie nie do poznania,traci kolor i sianowante place sie
robią, a w czerwcu wyglądał tak

Obrazek

Mam obecnie na stanie saletrzak i jakiś 10-8-15
To co i kiedy sypac?
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

fk4i4 pisze:To mozna teraz nawozic??
Mam obecnie na stanie saletrzak i jakiś 10-8-15
To co i kiedy sypac?
to trochę słaby nawóz, jak na potrzeby trawnika, ale lepiej dać taki, niż pozwolić trawie wyschnąć na dobre.

W tym temacie było już wszytko o nawozach poczytaj dokładnie dowiesz się więcej

-- 26 lip 2012, o 08:03 --
dzierga pisze:Chyba trochę przesadziłem. Wysypałem ostatnio na trawnik Salmag i podlałem jakieś 12godz\in poźniej. Po 3 niach widzę jak trawnik się "popalił gdzie niegdzie. Co z tym teraz robić,?
Wygrabić, obficie "lać" w suche miejsca wodę i wysiać nową trawę.

-- 26 lip 2012, o 08:04 --
ROBERT1988 pisze:OGRÓG2000 mam pytanko.
Ostatnio popryskałem punktowo nawozem dolistnym trawę (punktowo dlatego ,żeby zobaczyć efekt dodatkowego nawożenia)
Po 4 godzinach poleciał rzęsisty deszcz, a trawa w opryskanych miejscach niczym się nie rożni od tej nie opryskanej.
Powiedz mi dlaczego nie widać żadnego efektu..........???
Normalnie rozbawiłeś mnie ;)
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie

Post »

MCHADAJ pisze:Czy może ktoś z was ma doświadczenie w nawożeniu trawnika popiołem z drewna liściastego a konkretnie chodzi mi o ilość,,,
tak żeby nie zaszkodzić.,., :lol:
Załóż osobny wątek o eco nawozach, może ktoś skorzysta, bo i są tacy co lubią mieć mniej ciekawy wygląd, ale być "niechemiczną/m"

-- 26 lip 2012, o 08:10 --
baryl pisze:Tak na szybko przeglądnąłem temat ,bo chcę się zaopatrzyć w nawóz,
na wiosnę/lato to widzę ,że polecany był YaraMila Complex 12-11-18 (Hydrocomplex),
a co kupić żeby sypnąć na jesień ? "Substral 100 dni jesienny nawóz do trawnika " ? czy macie jakieś lepsze typy ?
Ten nawóz jest dobrym, ale mało efektywnym jeśli chcesz uzyskać ładne wybarwienie i zagęszczenie.

Jeśli szukasz dobrego jesiennego nawozu polecam Intermag Hortiform Trawnik.
A jeśli ekonomii to Tarnogram R

Tarnogram R dobrze sprawdza się z mieszanką traw o nazwie handlowej "Gold Grass".
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”