Plumeria z nasion ,wymagania,cięcie,ukorzenianie Cz. 1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Magda1985
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2012, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Ja sama w tym roku zaczęłam przygodę z Plumerią ale z informacji z tego wątku (może warto poczytać?) i Internetu raczej nie liczę na kwiatki wcześniej niż za 5 lat.

Optymalne miałam na myśli zbliżone do naturalnych. Jest to roślinka tropikalna i w naszym klimacie ciężko będzie zapewnić jej tyle słonka i ciepła. Chociaż zawsze można pomyśleć o doświetlaniu i dogrzewaniu w chłodniejsze letnie dni bo jak wiadomo to u nas nawet latem niestety różnie bywa.

Z tego co widzę wątek zaczął się w 2010 więc może ktoś kto ma już 2-letnią roślinkę doczekał się kwiatków?
Pozdrawiam Magda
grzes0388
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 lip 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Witam:) ja kwiatów bym sie nie spodziewał prędzej niż za 5 lat.mam 4 szt wysiane w styczniu i jakieś 50 wysianych w kwietniu :D
Warunki uprawy zbliżone do tropikalnych: pełne słońce,temp od ok 25 w nocy do 38 stopni w dzień i wilgotność w okolicach 70%.i rosną jak szalone ;:215 siewki styczniowe są już rozkrzewione,nawet po 4 pędy boczne a kwietniowe już też:) jednak martwi mnie stan kilku z nich: w jednej liście te na samym dole żółkną (nie schną,żółkną na "żyłkach") a świeże a wierzchołku sie skręcają,a pare sztuk ma białe plamy na wszystkich listkach.wyglądają jak łaciate ale jakoś rosną.miał ktoś podobne problemy?prosze o porady i pozdrawiam
Magda1985
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2012, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

A może wstawisz fotkę albo podasz trochę więcej szczegółów odnośnie uprawy?

Co do plamek to listki mogą być poparzone przez słońce np. jeśli zraszasz roślinki albo może jakieś robactwo się dobrało do twoich roślinek ciężko stwierdzić. Jakaś fotka by się przydała.
Pozdrawiam Magda
grzes0388
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 lip 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

dopiero w weekend dam rade wrzucić jakieś fotki.w sumie nie jestem ekspertem ale robactwa bym raczej nie obstawiał.
Awatar użytkownika
Pokemonka
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lut 2012, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

ooo, proszę jak się grono fanatyków Plumci ładnie powiększyło!!! ;:138 ;:138 ;:138
wstawiam swoje, to połowa Plumeriowej kolekcji, teraz jest na dole, bo parapet nie mieści.... ;:223
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Mój ZIELONY ŚWIAT http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=51824" onclick="window.open(this.href);return false;
KASIENKA82
200p
200p
Posty: 389
Od: 13 cze 2012, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świdnik

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

heyka wszystkim , ja tydzień temu wysiałam moje plumcie i nadal zadna mi nie wyrosła , nie wiem czego , posadzilam do ziemi uniwersalnej z piaskiem i sa pod folia przykryte, dać im jeszcze szanse czy juz wywalić je do kosza?
Awatar użytkownika
JacekCich
200p
200p
Posty: 205
Od: 30 kwie 2011, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Jeszcze niech siedzą.
Tylko cierpliwi się doczekają, bo nie tracą nadziei.
Zielone Zakątki Jacka _||_ Stosowanie nawozów hydroponicznych _||_
Paludarium Jacka
KASIENKA82
200p
200p
Posty: 389
Od: 13 cze 2012, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świdnik

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

ile mam czekać tydzień, dwa??? ja jestem osobą bardzo niecierpliwą i nie lubie na nic czekać , kiedyś gdy wysiewałam moje plumcie to jakos po 3 dniach mi wyrosła a teraz nic , ehh
Awatar użytkownika
JacekCich
200p
200p
Posty: 205
Od: 30 kwie 2011, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

Po trzech dniach ? to chyba nasiona były wcześniej jakimiś super sterydami karmione ... :;230
Tylko cierpliwi się doczekają, bo nie tracą nadziei.
Zielone Zakątki Jacka _||_ Stosowanie nawozów hydroponicznych _||_
Paludarium Jacka
KASIENKA82
200p
200p
Posty: 389
Od: 13 cze 2012, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świdnik

Re: Plumeria z nasion, proszę o porady

Post »

no serio mowie doslownie po trzech dniach i to mnie zdziwiło dlaczego teraz nic hehe
AgnieszkaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 8 mar 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria

Post »

Mam plumerię z sadzonki. Rośnie u mnie już 3 rok. Chciałabym porady, czy ją przyciąć, jak i kiedy. Nie zmieści mi się w pokoju, w którym siedzi zimą, muszę ją wywieźć do mamy. Chciałabym, żeby zakwitła i dlatego waham się z przycinaniem. Postaram się wkleić zdjęcia. Obrazek
queen992
50p
50p
Posty: 63
Od: 2 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria

Post »

No pewnie.. możesz ja przyciąc jak chcesz i z tych odcietych zrobic sadzonki.. tylko wiedz ze jak ją przytniesz to ci się zapewne rozgałęzi. ile ma lat ta plumeria?
AgnieszkaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 8 mar 2012, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plumeria

Post »

Mam ją z sadzonki, takiej jak widać na zdjęciu - ta sadzonka wypuściła 3 rozgałęzienia. Mam ją 3 rok. Przyjechała do mnie prosto z Hawajów - tam sprzedają takie sadzoneczki w foliowych woreczkach jako pamiątki dla turystów po 4 dolary :D
Proszę powiedz, kiedy najlepiej ciąć.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”