Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu ja również jestem ciekawa, w jaki sposób można przechować hortensje, bo mam kilka krzaczków u których nie widziałam kwiatów
od kilku lat :? Baaa...ja nawet nie pamiętam, jaki mają kolor kwiatów.
Jeżówki i floksy fantastyczne. Sama staram się o nowe kolorki tych drugich, ale moje "wiatraczki" jeszcze nie kwitną.
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3008
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Płomyki bardzo udane.
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Jakie masz ogromne łany tych liliowców ;:oj . Są piękne ;:167 , podobnie jak jeżówki i floksy. Same piękności ;:138 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1431
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu!
Ależ u Ciebie wysyp kwiatów! ;:138 Podziwiam, zresztą jak zawsze.
Moja stewartia przekwitła b. szybko, ale zdążyłam zobaczyć jeden kwiat. Druga stewartia nagle zaczęła usychać i to od góry... Jaka jest temu przyczyna - nie wiem. Na samym dole została jedna malutka gałązka, ale nie wiem, czy jeszcze jest żywa.
'MIshen'ka' cudny. Zawsze mi się podobał, ale nigdy nie spotkałam w sprzedaży.
Pozdrawiam serdecznie :)
Ł
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1431
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aha, Aniu, czy ten floks przed 'Prospero' nie jest przypadkiem zawirusowany?
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu następna kolekcja jest zachwycająca.moje floksy jeszcze nie kwitną bo im dałam opóźnienie i jak wszystkie przekwitną to moje dopiero .Ja nie mam kolekcji bo już nie starczy miejsca ale co nieco jest. Dobrze oglądać piękności u Ciebie. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Elu, Izo, Heliofitko,Edyto, - :wit :D :D :D

Panie Pawle - cieszy mnie każda nowa odmiana floksów w moim ogrodzie a przede wszystkim to, że rośliny te przeżywają swój renesans. A , moim zdaniem, bardzo na to zasługują.

Ingrid - czekam na Twój przyjazd z niecierpliwością ;:65 ;:65 ;:65 ;:173 choć ogród wciąż niepozbawiony chwastów, które korzystają z deszczowej aury, wysypują się setkami i rosną jak na drożdżach; trudno- będę się wstydzić ;:171 ;:oj

Łano - a moja stewartia kwitła nadzwyczaj długo pewnie dlatego, że wykształciła bardzo dużo pąków, które rozwijały się stopniowo. Mishenkę kupiłam w Zielonych Progach wysyłkowo choć namawiano mnie abym pojechała do Serocka i kupiła na miejscu.
Kalmia pisze:Aha, Aniu, czy ten floks przed 'Prospero' nie jest przypadkiem zawirusowany?
Mam nadzieję, że nie. Spotkałam opisy odmian o takim rysunku na płatkach z informacją o mocnej tendencji do rewersowania. Myślę, że to jedna z nich.

Mario - a ja cieszę się, że mogę sobie pozwolić na całą masę floksów w swoim niemałym ogrodzie ;:87
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Kończy się powoli okres kwitnienia liliowców. Kwiaty są coraz drobniejsze , niektóre łodygi już zupełnie pozbawione są pąków.
Uciekają dni lata.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Floksy za to w pełnym rozkwicie..

Obrazek Obrazek

Nie potrafię się oprzeć kolejnym floksowym zakupom ;:oj

Obrazek Obrazek

Kwitną też maluchy

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

U mnie liliowce dopiero zaczęły :D Jednak w większości to rośliny z wiosny, więc takie widoki jeszcze nie teraz. Wiadrami noszę nie liliowce, a przekwitłe kwiaty róż :D
Dopiero teraz zobaczyłam, że na nadmierną wilgoć narzekałam już na początku miesiąca. A prawie cały ten czas padało przynajmniej raz dziennie :(
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu, floksy wspaniałe, można Ci zazdrościć kolekcji, podaj adres zakupów na mój priv.
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

andowan pisze: Obrazek
Aniu, uwielbiam falbany i fiolety oraz róże w liliowcach, ale ta siewka jest piękna ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Tak, lato ucieka. Już pojedyncze kwiaty liliowców u mnie kwitną.
Faktycznie, że jesteś kolekcjonerka. Jak coś Ci wpadnie w oko, to kupujesz ile się da :D
Ja muzę mieć tylko kilka odmian. Nie muszę mieć wieolkiej ilości.
I zauważyłam, że w każdym roku mam na co innego ochtę. Teraz chyba najbardzie chciałabym miec jeżówki.
Liliowce już mi przeszły. Nie to, że mi sie przestały podobac, ale zaspokoiłam już swój apetyt.
Rabatka bagienna z irysami cudowna
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Ewo - pewnie teraz cieszysz się swoimi liliowcami. U mnie straszna susza i nawet najbardziej deszczowe prognozy się nie sprawdzają. Ogród cierpi niesamowicie bo co może dać nawet codzienne podlewanie przy takiej temperaturze i braku chmur na niebie.

Beato :wit

Atko - Beatko - masz ode mnie mamusię tego liliowca :D

Malgorzatko - to niezupełnie tak, że kupuję ile się da :D - nie starczyłoby zawartości portfela i miejsca w ogrodzie. Ale rzeczywiście - jestem wierna swoim ulubieńcom i lubię poszerzać ich zasób o podobające mi się odmiany lub gatunki. Raczej nie ulegam modom, nie nudzę się roślinami. Floksy wiechowate kocham od dzieciństwa, kiedy to pachniały w babcinym ogródku i nawet wtedy, gdy były uważane za kwiaty wiejskie, sadziłam je w swoim ogrodzie ubolewając nad ubogą ( prawie żadną ) podażą. Teraz, oprócz nowych odmian, doczekałam się prześlicznych własnych siewek . I jest wspaniale .

A'propos kolekcji, wiosną przypadkiem trafiłam na angielską stronę dzielżanową i zachorowałam. Z pomocą przyjaciół ;:180 , stałam się właścicielką ponad dwudziestu odmian tych urokliwych roślin o płomiennych barwach kwiatów. Niektóre kwitną już od miesiąca ale prawdziwy dzielżanowy festiwal właśnie się rozpoczyna.

Odmiana El Dorado kwitnie od czerwca i ma bardzo duże kwiaty; Waltraud - jedna z niższych odmian - też wczesna a kwiaty nieco mniejsze.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zakwitły spóźnialskie.... ( lepiej późno niż wcale ;:112 )

Obrazek Obrazek

i goryczki też zakwitły :D Ta jasna, to od Ciebie Atko-Beatko; serdecznie dziękuję ;:167

Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”