Rośliny na słoneczny balkon

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 855
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Kropelko - nie zgodzę się z Toba - piszesz, że kompozycje z rożnych kwiatów sie zwykle nie udają - ale to nie jest tak do końca - spójrz chociaż na balkon eukomis...

Obrazek
Obrazek


wszystko to pielęgnacja, nawożenie - trochę serca i odpowiednie warunki. myślę, że sadzenie ze sobą w jednej skrzyni rożnych kwiatów nie musi być skazane na niepowodzenie. :)
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5532
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Jasne, że nie musi. Mnie się to nie udaje, może dlatego, ze zraziłam się za pierwszym razem i od tej pory nie próbuję... :roll: Ja tez nawożę plantonem do surfinii, ale zauważyłam, ze na górnym balkonie dawałam nawóz, na dolnym nie i kwiaty kwitły tak samo pięknie. Teraz nawożę siekaną pokrzywą moczoną wcześniej w wodzie przez 3 doby. Wypróbowałam to na roślinach ogrodowych i są dobre efekty. (przynajmniej szkodniki "spadają")
Ja tam pozostanę wierna pelargoniom... :P
sorry za tą marnocinkę zdjęcia, ale to znów zdjęcie zdjęcia przy użyciu telefonu :lol: Obrazek
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
misiacz
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 lut 2008, o 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

No i moje wątpliwości skończyły się tak: w połowie skrzynek posadziłam tylko pelargonie bluszczol., w pozostałych - niebieską lobelię i białą werbenę, skrzynki powiesiłam naprzemiennie. Stwierdziłam, że w razie gdy lobelie i werbeny nie zdadzą egzaminu na moim bardzo słonecznym balkonie, przewieszę wszystkie skrzynki ze sprawdzonymi pelargoniami na jeden balkon i przynajmniej ten będzie porządnie ukwiecony :lol: Do jednej skrzynki posadziłam też fuksje, stoją w głębi balkonu na parapecie, nie mają ostrego słońca, mam nadzieję, że będą ładnie rosły, bo b. podobają się mojemu Mężowi.

A ponadto ślicznie idą do góry: maciejka, pnąca nasturcja i mieczyki ;:1
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4140
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Balkon w kwiatach

Post »

A oto obiecane zdjęcia bugenwilli.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Eukomis! Ależ cudowna ta bugenwilla :!:
Szkoda,że już jej nie masz.
U Ciebie Halinko to pełna technika w podlewaniu, ale przy tylu roślinach to całkiem zrozumiałe.Jestem pełna podziwu :!:
Pozdrawiam serdecznie
Jagoda :P
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Eukomis tak mnie zaczarowałaś tą biało- niebieską kompozycją, że chyba się skuszę na coś takiego na swoim balkonie :oops: Od dwóch lat miałam różowo-białą "wariację surfiniową" więc pora na zmianę :wink: Tylko gdzie ja dorwę takie niebieskie cudo?... Powiedz mi proszę, czy na zdjęciu są te typowe surfinie czy miniaturowe - milion bells?
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Kochani!
Mam zamiar zrobić na okno (wystawa południowa, ale trochę zacienia drzewo) skrzynki (kupiłam drewniane w tesco) z niebieską lobelią i bakopą. Chciałabym te biało - niebieskie kompozycje rozweselić. Co proponujecie?
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 855
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Coś czerwonego i żółtego: żółta sanwitalia i czerwona petunia, lub pelargonia, lub jako wzniesiona szałwia czerwona. :D
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

W tych skrzynkach zmieszczą się trzy rośliny, więc w grę wchodzi jeden kolor; myślałam o różowych begoniach strzępiastych - hoduję dwie z bulw, ale jedna jest jeszcze bardzo mała.
Zastanawiam się, czy begonia ze swymi dużymi liścmi i kwiatami będzie pasowała do filigranowych lobelii i bakop?
A może jakieś inne o różowych albo karminowych kwiatach? Celozje? (chyba są różowe?) Pelargonie?
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

a może czerwona lub różowa werbena? też jest delikatna :)
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 855
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Odradzam begonię, pamiętaj,że nie nadają się na wystawę południowa- begonie muszą być w półcieniu :D

Celosja jest rózowa, ale nie lubi mocnego podlewania zaś.
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4140
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Balkonw kwiatach

Post »

Narina niebieskie to były surfinie albo petunie zwisające dokładnie to już nie pamiętam, taki balkon miałam dwa lata temu i był bardzo ładny ja bardzo lubię niebieskie kwiaty. W zeszłym roku miałam różowy też był ładny, a w tym roku jest niebieski ale już nie taki odcień kwiatów, nie mogłam nigdzie kupić tak delikatnego niebieskiego koloru , więc kupiłam ciemnoniebieskie i połączyłam ich z żółtym bidensem w skrzynkach. W wiszących donicach mam surfinie białe z bordowymi lekko żyłkami i do kompozycji dodałam fioletowoniebieską werbenę i wilec ziemniaczany bordowy w dwóch donicach, a w środkowej zamiast wilca dodałam kocankę z jasnym brzegiem. Nie wiem co z tej kompozycji wyjdzie. Po rośliny byłam w firmie "Plankpolo " koło Oświęcimia, chyba pojechałam za póżno bo około 10- Maja i rośliny były przebrane i nie kupiłam tego co chciałam i moją zaplanowana kompozycja nie będzie taka jaką sobie wymażyłam. Myślę, że nie będzie gorsza od poprzednich. Jak roślinki trochę podrosną to wkleję zdjęcia. Pozdrawiam Halina

Małgosiu Ja myślę , że lobelia szybko przekwitnie, miałam ją kidyś na balkonie w kompozycji z innymi kwiatami i szybko musiałam ją usunąć. Może dlatego, że po przekwitnieniu jej nie obciełam i tak jakoś się zraziłam do niej a tak naprawdę to ją bardzo lubię ma takie prześliczne delikatne kwiatuszki. Narobiłaś mi ochoty na lobelję, może jeszcze zrobię jakąś kompozycję, ale na pewno połącze ją z czymś żółtym, może suchołuska, lub lichimachią albo słonecznikiem niskim i to będzie stało w donicy na balkonie zobaczę co z tego wyjdzie. Miłe Panie proszę o radę odnośnie lobelii, moze robiłam coś nie tak :?: :?: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

W sprawie lobelii mam niewiele do powiedzenia (2 lata temu - siew do ziemi - udała się byle jak, rok temu, sadzonki do spółki z pelargoniami bluszczolistnymi i plektrantusem - wystawa północna - super :) ) ale chciałam wyrazić głównie swój podziw dla Twojego balkonu Halinko! ;:180 ;:180 ;:180
I pytanie mam drobne, co to za powojniki przecudnej urody tam u Ciebie rosną? Nie wiem, czy oczopląsu dostałam, czy naprawde tam ich aż pięć kwitnie?
Ty dziewczyno powinnaś miec ogród ogromny bezapelacyjnie!

Pozdrowienia,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”