Winorośle i winogrona cz. 2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Winogrono , winorośl

Post »

Dokładnie tak tylko jeszcze zapodaj mu fotki liści, koronki i dojrzałych owoców z opisem kiedy dojrzały i ewentualny smak... Jestem przekonany że powie :wink:[/quote]

Jeżeli to był ten, o którym obaj myślimy to pewnie powie :).

Mam przygotowany post to Wam pokażę parę gron z uprawy pod folią. Stan na dzień dzisiejszy.
Wszystkie, bez wyjątku, to pierwsze owocowanie z krzewów sadzonych wiosną ub roku.

Ałyj-2Obrazek ArkadiaObrazek AtamanObrazek CycaObrazek CzekoladowaObrazek Czerwony MaradonaObrazek DonaraObrazek Framusa AlbeaObrazek IzjuminkaObrazek Obrazek KarMaKodObrazek Kodrianka 218Obrazek Moskiewski CzarnyObrazek Nadieżda UkrniObrazek Nero dojrzało po 115 dniach wegetacji i już go nie maObrazek NizinaObrazek N.P.ZaporożuObrazek OryginałObrazek Oryginał CzarnyObrazek Podarok WojtowiczaObrazek PridrożnyjObrazek SjuitaObrazek Skarb PanoniiObrazek TawriaObrazek WikingObrazek WodograjObrazek ZagrawaObrazek ZodiakObrazek
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
piotrek7725
200p
200p
Posty: 368
Od: 20 cze 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Winogrono , winorośl

Post »

hej, poznalibyście co to za winorośle?
Mam 2 odmiany oznaczmy je jako NN001 i jako NN002:
NN001 - Na niej uczyłem się cięcia na guyota i tak nie wyszło :D ale jesienią to poprawię ^^ Jest to odmiana raczej deserowa jak widać o podłużnych owocach które mam nadzieję jeszcze zgrubieją...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
NN002 rosła całkiem na dziko postanowiłem ja przyciąć jednak wtedy nie miałem zielonego pojęcia jak teraz już mniej więcej coś wiem... Również jest to odmiana deserowa.
Obrazek Obrazek Obrazek
Bardzo zależy mi na rozpoznaniu tych odmian ponieważ odmianę NN001 chciałbym rozmnożyć (ukorzenić) i posadzić kilka sadzonek już wiosną 2013.
PS: Jeśli pisze nie tutaj przepraszam jestem prawie nowy ^^
Kurde dlaczego tutaj nie można zrobić spoilera?
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Winogrono , winorośl

Post »

Skąd masz NN01? Wygląda, że jest to Arkadia. W moim poście powyżej drugie zdjęcie. Jak to ona to trzeba ją okrywać. Również bardzo łatwo ja przeciążyć, a wtedy dochodzi do siebie bardzo długo. Nie jest to odmiana na której można się uczyć, ona nie wybacza błędów :)
NN02 wygląda mi na Izę Zaliwską? Jeżeli to Iza to powinna być bardzo wczesna?
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Winogrono , winorośl

Post »

piotrek7725 pisze:
Bardzo zależy mi na rozpoznaniu tych odmian ponieważ odmianę NN001 chciałbym rozmnożyć (ukorzenić) i posadzić kilka sadzonek już wiosną 2013.
Mam dokładnie takie same typy jak Kapitan,podałeś trochę za mało wiadomości o tych odmianach.Napisz w jakim terminie one dojrzewają,jaki mają smak...
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Winogrono , winorośl

Post »

mi też to wygląda na Arkadie i Ize
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
piotrek7725
200p
200p
Posty: 368
Od: 20 cze 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Winogrono , winorośl

Post »

Dobrze wiedzieć że chociaż coś poznajecie z tego co przeglądałem tez myślałem właśnie o Arkadi a co do NN002 to grona zawsze bywały większe tylko coś je obgryzło... Podam jeszcze informacje jak będą zbiory typowana Arkadia już powoli dostaje smaku, co do typowanej Izy to jeszcze trza poczekać chwilkę ale tez jest raczej wczesna, dostarczę jeszcze później informację i zdjęcia jak owoce już dojdą póki co dziękuję Wam za odpowiedzi ;-)
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Winogrono , winorośl

Post »

piotrek7725 pisze:Dobrze wiedzieć że chociaż coś poznajecie ...
jak to ...coś :wink: ?
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
piotrek7725
200p
200p
Posty: 368
Od: 20 cze 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Winogrono , winorośl

Post »

* Dobrze wiedzieć że poznaliście moje 2 nieznajome odmiany :P
Ale poczekajmy na owoce ^^
macin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 8 cze 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winogrono , winorośl

Post »

Bardzo proszę o napisanie co to za choroby.
1.Czy to mączniak prawdziwy (pryskałem 2 razy sodą bo był białawy nalot na owocach i liściach)?
Obrazek

2. A to nie mam pojęcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Winogrono , winorośl

Post »

Na pierwszym zdjęciach widzę dość typowe dla młodych krzewów, odmian ciemnych, przebarwienia na liściach. Są to najprawdopodobniej niegroźne problemy w przyswajaniu mikroelementów, szczególnie magnezu. Nie ma się czym przejmować. Na podstawie takiego zdjęcia trudno ocenić czy jest MP. W lewym dolnym rogu widzę liść prawdopodobnie z czarnym nalotem? Jeżeli tak jest, to może to być martwa grzybnia MP, po zastosowaniu sody.
To na drugim zdjęciu to może być szara pleśń. Mogą to też być gnijące jagody po niedawnym gradobiciu. U mnie takowe było kilka dni temu. Miałeś?

Tak jak na zdjęciu działa szara pleśń, przy uszkodzeniach gradowych prawie zawsze jest pęknięcie naskórka.

Obrazek
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
macin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 8 cze 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winogrono , winorośl

Post »

Na pierwszym chyba faktycznie MP bo na jagodach też był nalot i pękały (a krzew faktycznie młodziutki - z zeszłego roku).
Odnośnie drugiego to faktycznie kilka dni temu był grad. A przed gradem nie było żadnych objawów (muszę sprawdzić czy skórka popękana).
Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Winogrono , winorośl

Post »

macin pisze:Na pierwszym chyba faktycznie MP bo na jagodach też był nalot i pękały (a krzew faktycznie młodziutki - z zeszłego roku).
Odnośnie drugiego to faktycznie kilka dni temu był grad. A przed gradem nie było żadnych objawów (muszę sprawdzić czy skórka popękana).
Wielkie dzięki.
Gradobiciu najczęściej towarzyszy silny wiatr o określonym kierunku. Jeżeli to po gradobiciu, to zdecydowana większość uszkodzonych (a teraz zgnitych) jagód będzie od strony kierunku wiatru. Trzeba to oberwać.
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
przemek-g
100p
100p
Posty: 137
Od: 6 paź 2009, o 16:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Winogrono , winorośl

Post »

Kapitanie ratuj :)

Chrupka różowa:

Obrazek

Phoenix:

Obrazek

Iza:

Obrazek

pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”