Nowości warzywne i owocowe,nieznane i mało znane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Nora pisze:Dzięki Doroto za szybką odpowiedż
Ja mam w wazonku już dosyć sporą rozsadę kiwano,ale nie miałam pojęcia co dalej........
ziemia -to 2 klasa czyli dobra,a czy Ty używałaś do przetworów kiwano czy do bezpośredniego użycia?przepraszam,że tak ciągnę,ale chcę wiedzieć jak najwięcej o tej roślinie no i oczywiście od kogoś kto już powiedzmy-kosztował swego dzieła :D :D :D :D :D :D
pozdrawiam
Osobiście nie robiłam żadnych przetworów. Rozdawałam te owoce znajomym, bo to ciągle taka ciekawostka i rzadko spotykana roślina. Jeść próbowałam ale nie smakowało mi za bardzo. Ma mnóstwo pestek. Jedno z zeszłorocznych kiwano leży ciągle na półce obok płyt. Pięknie wybarwił sie na żółto.
Nora
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 7 maja 2008, o 10:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Super-wiem już coś na temat kiwano--wielkie dzięki,ale jeszcze jedno pytanie :
czy ono musi mieć tyczkę czy to roślina płożąca????? :) :) :) :) :)
Nora
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 7 maja 2008, o 10:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Jeszcze raz ja -----dlatego pytam ponieważ gdzieś wyczytałam ,że rośnie jak ogórek dlatego moje wątpliwości.
A oprysk jaki trzeba stosować ??? :oops:
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Nora pisze:Jeszcze raz ja -----dlatego pytam ponieważ gdzieś wyczytałam ,że rośnie jak ogórek dlatego moje wątpliwości.
A oprysk jaki trzeba stosować ??? :oops:
Nie stosowałam żadnego oprysku a kiwano spokojnie może rosnąć bez tyczek. Pójdzie wtedy właśnie tak jak ogórek.
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Kaki?? Taris4, czy to pomarańczowe owoce?? Kiedyś planowałam wysiać nasionka zebrane z owocu, ale jakoś zwątpiłam ;/

A Jarmuż jak to rośnie dokładnie i jak smakuje?? W tym roku pierwszy raz będę to hodować i pojęcia nie mam o nim. I przez to, że nie zaznaczyłam doniczek nie wiem które sadzonki to Jarmuż ;(
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3131
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nowe rośliny jakie posieje w tym roku to:

-Arbuz bingo
-Kard
-melon olwin
-dynia turecki turban
-arcydzięgiel litwor
-kukurydza truskawkowa
-dynia melonowa żółta(rok temu miałem bambino ale nie urosła zbyt duza melonowa powinna byc duzo wieksza)
Tu możesz pomóc poszkodowanym w powodzi - viewtopic.php?t=127991

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Ja zainwestuje w nowości kalafiorowe ,zamierzam posiać karczocha jadłam go w H iszpanni pieczonego na grilu był przepyszny .NO i w tym roku skupie się na ziołach i kolorowych sałatach bo przeszłam na dietę.Kiwano mi nie wyszło. :o
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

czesc , jestem nowy

a ja posieję przede wszystkim dynię olbrzymią atlantic giant pumpkin w tym roku udało mi się wyhodowac ponad 120 kg i by urosła o wiele większa ale przydepłem przypadkiem pęd . Obrazek
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja w tym roku też zamierzam się pobawić i zamówiłam nasiona warzywnych "oryginałów"
1.Cebula Globo-podobno dorasta do masy 1 kg.
2.Fasolnik chiński
3.Ogórek Melonowy
4. Cebula zimująca Hiberne.
Jestem ciekawa co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2338
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Ja polecam dynie piżmową. Owoce są nieduże, do 2 kg, miąższ intensywnie pomarańczowy i bardzo małe gniazdo nasienne. Dynia olbrzymia jako ciekawy element w ogrodzie fajnie wygląda ale jeżeli ktoś hoduje w celach konsumpcyjnych to kłopot ze spożyciem takiej ilości w krótkim czasie. Dlatego wole odmiany o mniejszych owocach bo nic mi się nie psuje.
Tak wygląda ta dynia w przekroju.
Obrazek
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3008
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

W tym roku kupiłem nasiona kilku oryginalnych "starych i nowych" warzyw - głównie ciepłolubnych do uprawy w szklarni (psianki, pomidory, dyniowate).
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

ja w tym roku chcę startowac na rekord polski to kupiłem nasiona dyn z ameryki .ale dobrze mozna kupic na allegro . ale ja kupiłem na amerykańskich aukcjach .
oto te nasiona które kupiłem
1340 Kline 06 [1370 Rose 03 x 805 Pukos 00] grew 1053

1263 Pitura 07 [1093 Hunt 06 x 1219 Colbert 06] 1093 and 1219 are both 1068 x 842 - the 1263 produced 1229 and 1152

1181 Hemphill 07 [898 Knauss 01 x 1407 Hemphill 05] the second heaviest 898 ever grown

1068 Papez 07 [1068 Wallace 03 x sib] produced 1072 and 1130 so far

1058.5 Timm 06 [1031.5 Timm 05 x 1446 Eaton 04] produced 1 over 1000 and 3 over 1100
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja też chciałabym zasiać dynię piżmową o której wybornym smaku słyszałam,ale nie wiem czy dostanę nasiona.Widziałam w jednym ze sklepów internetowych,ale sprowadzanie jednej torebki nasion chyba nie ma sensu.
Kupiłam w Tesco nasiona dyni Early Butternut F1 .Z kształtu podobna do piżmowej.Nie ma łacińskiej nazwy i być może to jest właśnie taka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”