Ogród Soczewki cz3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Moniko, kiedy dokładnie mam się wybrać do Skierniewic? Podoba mi się ogromnie to, co widzę na Twoich zdjęciach :)
Migawki z Twojego ogrodu są, bardzo kojące i tego było mi trzeba - dzięki ;:196
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Dzięki Monika za te fotki, bardzo dobrze to wygląda ;:oj szczęściara z Ciebie ;:173

Szczerze?....zastanawiam się teraz poważnie nad przyjazdem....bo w jednym miejscu mozna by było kupić parę rzeczy, zamiast jeździc po kilku szkółkach i ogrodniczych....jeszcze trochę czasu jest, no i okazja, zeby się w realu poznać :uszy
Pozdrawiam
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Witaj Moni! Jak zwykle po wizycie u Ciebie czuję się zawstydzona, jak bardzo mam zaniedbany ogród...
Przeczytałam,że zdecydowałaś się na usunięcie wierzby mandżurskiej - ja mam dwie nad strumykiem i także co roku są niszczone przez jakieś choroby i szkodniki. Niczym ich nie pryskałam. Ale też myślę o ich usunięciu. Jedyne , czego mi szkoda, to widoku ich kręconych gałązek zimą.
Ta czysto biała lilia z czerwonymi pylnikami (z 31.VII ) to pewnie nie azjatycka..?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Kusicie tymi Skierniewicami, widoczki piękne.
Bardzo ładny Biedermeier i Alladin.
Moniś, jak sprawdzają się kamyczki pod różami i innymi liściastymi?
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Dziewczyny będzie mi bardzo miło jeśli zdecydujecie się na przyjazd do Skierniewic. Gorąco zapraszam.

Gosiu z cenami to faktycznie różnie bywa i zależy kto jest do jakich przyzwyczajony. Na przykład porównując ceny warszawskie to faktycznie na Święcie jest okazja kupić trochę taniej. Ale na pewno jest drożej niż w szkółkach w moich okolicach. W tym roku nastawiam się na zakup traw ponieważ kilka mi wymarzło i chciałabym uzupełnić braki.

Helenko zakupy różane spore ponieważ całkowicie zakochałam się w tych roślinach i marzą mi się dorodne krzewy obsypane kwiatami. Ale na taki efekt muszę jeszcze poczekać kilka lat, zakładając, że długo już nie będzie takiej zimy jak w tym roku.
Ja w cale nie zauważyłam chaosu w Twoim ogrodzie. A wiele roślin wprost budzi zachwyt i zazdrość.

Aga zapraszam sądzę , że się nie rozczarujesz.

Agunida święto co roku organizowane jest w trzeci weekend września. W tym roku przypada na 15-16.09.
Przez dwa poprzednie lata spotykaliśmy się w sobotę. Sądzę, że w tym roku będzie podobnie. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze.

Justi jeśli mogę zapytać to co planujesz zakupić?

Tamaryszku Twoje zawstydzenie jest bezpodstawne. Masz wspaniały duży ogród, a że nie zawsze masz czas by wszystko dopieścić to chyba nic złego. Mi w tym roku bardzo wiele rzeczy nie udało się zrobić ale staram się tym nie przejmować. Zrobię to w przyszłym sezonie. Obecnie mój ogród jest zarośnięty i cały w nieładzie. Nie było mnie prawie dwa tygodnie a i przed urlopem też nie miałam czasu, więc od jakiś trzech tygodni zielsko poczyna sobie na całego. Zastanawiam się od której strony zacząć porządki. Dziś i jutro ogarniam dom, sobota pozostaje ( i to zaledwie kilka godzin) na ogród.
Lilia o którą pytasz to niestety nie azjatycka, orientalna ale odmiany nie znam bo kupowałam na rynku.
Nad wierzbą nadal się zastanawiam. Trochę mi jest jej szkoda bo robi cień dla rabaty z cieniolubnymi roślinkami.

Anetko kamyki pod różami nie przeszkadzają. Fakt to nie jest najlepsze rozwiązanie ale kamienie były pierwsze niż róże. Jeśli chodzi o liście to niestety jest to kłopotliwe. Do póki rośliny były małe i ogród nie był zarośnięty to nie zauważałam problemu bo wszystkie liście wywiewał wiatr. Obecnie bez odkurzacza się nie obejdzie. W tym roku pożyczałam od rodziców, ale planuję zakup na jesieni własnego.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Bailando
Obrazek Obrazek

Garden of Roses bardzo fotogeniczna róża
Obrazek Obrazek

Knirps i Roxy

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Granny
Obrazek Obrazek

Ledreborg Castle-zaskoczył mnie olbrzymim kwiatem i Aspiryna
Obrazek Obrazek

Pirouette
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Moniś, przyglądam się Twoim rabatom i jednak dochodzę do wniosku, że rośliny o wiele ładniej wyglądają na tle żwiru niż w korze.
Ledreborga na zimę dobrze zakopczykuj bo to jedna z nielicznych róż, która u mnie przemarzła a szkda by jej było bo jest zjawiskowa.
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Asiu no patrz a ja podobnie myślę jak oglądam Twoje rabaty wysypane korą :;230 . Rośliny wyglądają na nich bardzo naturalnie i zieleń lepiej prezentuje sie na ciemnym tle. Wyjątek stanowią żurawki o bordowych liściach, ale zawsze można wokół nich posadzić coś jaśniejszego.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

No, jak to mówią: "Za płotem trawa zawsze bardziej zielona" :;230
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Asia taka już nasza natura.

Od rana pada delikatny deszczyk a w ogrodzie coraz bardziej czuć jesień


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5057
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Ale zasadzeń jestem pierwszy raz u ciebie i cudnie masz na ogrodzie kwiatów mnóstwo i odmian chyba też, będę cicho cie podglądał :;230
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Piotr przez te kilka lat nazbierało się. Nie mam zbyt dużo różnorodnych kwitnących bylin. Przeważają róże i kilka dodatków do nich czyli lawendy, szałwie, lilie, liliowce i petunie. Zauważyłam, że jak zaczynam wprowadzać zbyt dużo odmian to robi mi się bałagan.

Jeszcze kilka fotek z rannego deszczowego spaceru po ogrodzie

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”