Siedlisko z sosnami cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Podglądam, ale chyba sadzisz roślinki.
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12276
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Wilec rzeczywiście bardzo ładny. No i dziwaczek fajny. :-) Ja też mam parę krzaczków ? całkiem przyzwoitych rozmiarów (drugi rok już je mam ? w zeszłym roku siałem, a przez zimę przechowałem korzenie spichrzowe w pudle z trocinami ? wszystkie przezimowały bez problemu). :-)

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Edyś
500p
500p
Posty: 706
Od: 28 cze 2008, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Marzenko, ja Ci bardzo dziękuję, że w ogóle wysłałaś mi rozchodniki a jaki one będą miały kolor to i tak będą piękne. ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Teraz wiem co Mi zakwitło w ogrodzie.Dziwaczki.Moja LP siała na wiosnę i nie pozaznaczała.Spróbuję je przechować.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Witam po weekendzie, który jak zwykle był zakrótki. Pogoda wręcz idealna na sadzenie roślinek i robienie zakupów w centrum handlowym, gdzie wszystko pod jednym wielkim dachem. Musiałam obkupić pociechę do przedszkola. Zakupy udane, roślinki posadzone, przedszkole z siewek założone.
Niestety dom zagruzowany, a M za tydzień przyjeżdża. Muszę zakasać rękawy :wink:

Elu, oj cieszą oczy, już teraz cieszą oczy, a jak się rozrosną, to dopiero będą cieszyć. Rudbeki przyniosłam do towarzystwa słoneczniczek i posadziłam ją koło starego domu. Chyba fajnie im razem będzie. Muszę im tam jeszcze do towarzystwa chyba nachyłka dołożyć i inne żółcie. Nagietki też im dosieję.
A powiedz, jaki kolor mają siewki naparstnicy od Ciebie?

Renatko, z największą przyjemnością wyślę CI tego rozchodnika. Czy coś jeszcze dołożyć, np młode kocanki? Może goździka kropkowanego?

Halinko, nie da się ukryć. Sadziłam i zakładałam przedszkole. Urobiona jestem po łokcie po tym weekendzie, ale szczęśliwa

Loki, też będę próbować przechować dziwaczki. W sumie będzie to mój debiut z przechowywaniem, bo dalie też mam pierwszy rok i będę chciała je przechować. Gratuluję sukcesu z przechowywaniem.

Edziu, cieszę się, że mogłam wysłać CI te rozchodniki, i że sprawiłam CI tym tyle radości. Niech zdrowo rosną i cieszą oczy ;:168

Jurku, nie wiedziałam, że siedlisko może być takie odkrywcze. Tym bardziej cieszę się ze zdwojoną mocą, ze mogłeś tu coś podpatrzeć i rozpoznać u siebie.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42162
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Witaj w nowym tygodniu, czy jakieś roślinki wpadły Ci do koszyka w centrum handlowym?
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Weekend miałaś pracowity,ale gdzie fotorelacja?Kupiłaś coś nowego do ogródka?
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Marysiu, Paulinko, no nie byłabym sobą, żebym nie wrzuciła czegoś z działu ogrodniczego do koszyka. Padło na clematisa, przecena z 19,90 na 5zł. Tylko oczywiście byłam tak genialna i zdjęć nie mam na dziś.
Przesadziłam go do większej donicy, bo przecież pergoli ani innego stojaka nie mam. Wiecie jak się czasem kupuje?

Jej, fotorelacji nie mam, bo moje wyczyny są takie sobie i nie ma się czym chwalić. Nie są to spektakularne czyny. Naprawdę.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12276
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Nie powinnaś mieć problemu z dziwaczkami ? w porównaniu z daliami przechowują się jak marzenie. :-D Swoją drogą ta gadka mnie trochę zainspirowała i dodałem parę fotek dziwaczków i u siebie w wątku.

Pozdrawiam!
LOKI
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Marzenko, clematis był naprawdę w okazyjnej cenie!
Czytam, że sadziłaś przedszkolaki - niech Ci się wszystkie ładnie przyjmą...
Ostatnio myślałam o Twoim siedlisku w skali makro i pomyślałam, że może wiosną zaczniesz wyznaczać już rabaty?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Podawaj zdjęcia tych dalii, które marnieją! Trzeba zobaczyc, co tam z nimi!

Kurde! Wydawało mi sie, że gdzieś uciekłaś :;230 A tu dawno nowy wątek!
A z czeremchy nalewkę zrób! Ale czekaj aż słodziutka będzie!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Loki, widziałam już Twoje dziwaczki u Ciebie :wit , masz fajnego pstrokatego. Nie wiem czy moje wszystkie takie same czy tez będę mieć inne kolory? Okaże się w praniu, bo dopiero jeden się rozwija

Agnieszko, nie wyślałam póki co o skali makro. Wkoło domu jeszcze się nie ogarnęłam. Nadostawałam roślinek z forum i poupychałam je to ti, to tam. Mam na początku tego wątku szkic całego siedliska. Rabaty są koło starego domu, przy kominkach oczyszczalni, przy altanie i będą wkoło tarasu. Chcę jesienią zrobić tą 30m rabatę, którą mam zgapioną u Ciebie zakątek z jałowcami i im bliżej domu (lepsza ziemia) to przechodzę w rabatę Kasi-Robaczka z pęcherznicami, berberysami i hortensjami. Zbieram rośliny na tą rabatę. Tzn. mam już 3 jałowce, brzozzy implantuję, pęcherznice i berberys od Ciebie i Kasi. Hortensje dała mi Ela i wcześniej Miłka jedną.
Posadziłam juz tu krzewuszkę i trzmielinę oskrzydloną(ognisty krzew). Rosną też irysy i liliowce. Czekają na posadzenie lilie azjatki. Tak do sosen chcę póki co zagospodarowac przestrzeń. Dalej z czasem jakieś niekłopotliwe rabaty jak z tego linku od Ciebie. To już chyba za wieczność.

Miłeczko, zdjęcia dalii jutro, bo dziś nie mam. Może one niedożywione? Zasilasz swoje czymś? Bo ja je do dołków z uniwersalną ziemią dałam i nic więcej :oops: . Miałam je na pooczątku w donicach i z taką bryłką do ziemi
A czeremchy już powoli nadają się na przerób. Możesz podać jakiś sprawdzony przepis? Może być tu w wątku lub na PW.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Ziemię uniwersalną taką z worka? Ja unikam takiej ziemi, bo ma za dużo torfu. On jak przeschnie - nie trzyma wody i może być, że do korzeni nie dociera woda. Ja stosuje przerobiony przesiany kompost do dołka z obornikiem granulowanym.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”