Jak pozbyć się jaszczurek i zaskrońców z ogrodu

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Jak pozbyć się jaszczurek i zaskrońców z ogrodu

Post »

Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam. Jednocześnie proszę o pomoc. Mieszkam nad rzeką, która 2 lata temu wylała i spowodowała powódź. Od tamtej pory zauważyłam w ogrodzie małe jaszczurki lub małe zaskrońce, które pełzają po ogrodzie, wylegują się do słońca a ja boję się wsadzić ręki nie wiem czy coś nie wypełznie z ziemi, bo już tak było. Nie jest to miłe . Sąsiad pokazywał mi jaja zaskrońców. Jest tego nie mała ilość. Co będzie jak to wszystko się wylęgnie? Jak ich wykurzyć. Czy to prawda, że zaskrońce są pod ochroną? Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Maxymilian
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 cze 2008, o 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Dlaczego chcesz się pozbyć jaszczurek i zaksrońców? Bardzo pożyteczne zwierzątka - jaszczurki konsumują owady a zaskrońce małe grzyzonie.
To prawda, że zaskrońce są pod ścisła ochroną ale są też zupełnie niegroźne i raczej unikają ludzi.
x_a-n
---
Posty: 434
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Maxymilian pisze:jaszczurki konsumują owady a zaskrońce małe gryzonie.
Żywi się raczej płazami . Gryzoniami karmi się żmija zygzakowata .
Awatar użytkownika
Maxymilian
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 cze 2008, o 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Fakt, najczęściej żaby, traszki, jaszczurki ale uzupełnia sobie dietę również rybami i małymi gryzoniami.
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1029
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Polecam się przeprowadzić albo przyzwyczaić do ich obecności bo w takiej okolicy zawsze będą :)
U mnie jest tego pełno i ciesze się gdyż zjadają ogrom robactwa :heja
To są pomocnicy i nie wolno ich usuwać z ogrodu ;:185
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

A ja marzę o tym, by u mnie były zaskrońce i jaszczurki.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7440
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Jak można chcieć się pozbyć jaszczurek i zaskrońców ;:oj
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Dla niektórych osób może być to niezbyt miłe spotkanie, szczególnie dla takich co nigdy wcześniej nie widziały takich zwierzaków. Ja bym radził, aby nauczyć się dobrze rozpoznawać szczególnie zaskrońce (aby nie pomylić chociażby ze żmiją) i z czasem przyzwyczajając się do nich obserwować je.
Z czasem jaszczurki wydadzą Ci się nawet sympatyczne. :wink:
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Witam. Widzę, że ten wątek Was oburzył, ale wierzcie mi nie jestem ich wrogiem niech sobie żyją wszędzie, ale nie w moim ogrodzie.
Mój ogród to nie ZOO, ja ich nie zapraszałam i gościć nie zamierzam. I na pewno z nimi się nie zaprzyjaźnie. To ja powinnam w swoim ogrodzie czuć się bezpieczna. Napisałam to pod wpływem emocji. Kiedy zbierałam spadające liście poczułam ugryzienie,ból prawej ręki, która bardzo obrzękła, zrobiła się sina i wcale nie w miejscu ugryzienia i trzymało mnie to 2 tygodnie. Bolała mnie ręka nie tylko w miejscu ugryzienia, ale cała aż do pachy. Do dziś nie wiem co mnie ugryzło, uraz pozostał i za każdym razem kiedy wsadzam rękę do ziemi powraca a mojego cierpienia nikt mi nie odwróci. Uważam, że mam prawo jako człowiek nie mieć ochoty na ich pobyt w moim ogrodzie. Proszę o uszanowanie mojego zdania, a tym którzy marzą o nich w swoich ogrodach życzę spełnienia, bo wszystko zaczyna się od marzeń i marzenia się kiedyś spełniają.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7440
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Mam ich zatrzęsienie, bo teren jest opanowany przez jaszczurkę zwinkę.
Kilka razy miałam je w rękach, jeszcze mnie żadna nie ugryzła, ale może miałam szczęście?
Są niesamowicie pożyteczne.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Biedronka641 pisze:.. Kiedy zbierałam spadające liście poczułam ugryzienie,ból prawej ręki ,która bardzo obrzękła , zrobiła się sina i wcale nie w miejscu ugryzienia i trzymało mnie to 2 tygodnie. Bolała mnie ręka nie tylko w miejscu ugryzienia,ale cała aż do pachy.Do dziś nie wiem co mnie ugryzło...
nie pojechałaś do lekarza? nie wiesz co cię ukąsiło? to trochę nieodpowiedzialne, tak myślę

Ze swojej strony radzę ci nosić kalosze i pracować w rękawiczkach i cóż, przyzwyczaić się. W końcu to Ty wkroczyłaś na ich teren, ale i tak z czasem te gady i płazy same się wyniosą albo zginą, bo co tu dużo gadać to człowiek jest najbardziej niebezpiecznym drapieżnikiem
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1029
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Jokaer one gryzą gryzą :;230 .Największy okaz jaki udało mi się wykukać na ogrodzie dziabnął mnie w opuszek specjalnie z ciekawości czy to boli czy nie i zdecydowanie nie boli (jak lekkie ściśnięcie :D )

Biedronko nie ma co się denerwować i panikować !
Tak jak Ty z rodzinką mieszkacie w domu tak one mieszkają w ogrodzie .
One zjadają Ci muchy komary pająki itp a zaskrońce gryzonie
Nie da się tak tupnąć nogą ,, ja nie chce'' i jak za dotknięciem czarodziejskiej ;:130 je zlikwidować
To co Ci się przytrafiło to nie zaskroniec ani jaszczurka tego możesz być pewna
Mówisz o zbieraniu liści czy to były liście z drzewa owocowego?
To pewnie osa może szerszeń a Ty możesz być uczulona i to mocna reakcja alergiczna
.Trzeba wypić wapno nawet kilka tabletek jak obrzęk się nie zmniejsza jedzie się na pogotowie ....nawet mała mróweczka czy mieszka owocówka mogła to spowodować jak masz uczulenie
Biedronko to Ty musisz się dostosować do przyrody a nie ona do Ciebie i im wcześniej to zrozumiesz tym lepiej dla wszystkich .Brak zwierzaczków jest możliwy jedynie w blokach. Próbowałaś się kiedyś przełamać pooglądać jak one się zachowują , wziąć w łapki ?
_fox_

Re: Jak pozbyć się jaszczurek z ogrodu

Post »

Zjawko gryzą tylko co niektórych :;230 ja nie dalej jak w wakacje musiałem złapać jaszczurkę ponieważ nieopatrznie weszła na stołówkę i kelnerzy zaczęli panikować ;:223 bez problemu dostała buziaczka, popatrzyliśmy sobie w oczy i wypuściłem ją pod świerka.
Widocznie rozpoznają dobrych ludzi, którzy nie chcą im zrobić krzywdy ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”