Rośliny z nasion owoców egzotycznych Cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
adam1008
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 cze 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Alviczka jak możesz pochwal sie zdjęciami
:wit tzn tym co masz już posadzone

A i mam ciekawy i sprytny sposób dla ludzi posiadających mango! Postawiłem swoje mango na parapecie nad wanną. Tam ma czasem naprawde bardzo dużą wilgoć... i naprawde super rośnie! polecam polecam polecam
rose who grew from concrete
alviczka
50p
50p
Posty: 67
Od: 5 lip 2012, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Na razie nie ma się czym chwalić... same siewniki :D Właściwie zamiast sadzić miało być siać. A właściwie to i to. ;) Bowiem cytrynki z siewników zostały zasadzone w osobnych doniczkach, i rozlokowane w nowych miejscach (zwłaszcza sekcja feminello rośnie szybko ;) i ma o półtora raza szerszą łodyżkę) a reszta stołu została zastawiona nowymi "nasiennikami" - na początek 7/9 siewnika z randią, siewnik z tamarillo i granadillą (5:4), pudełko z papają i... tyle. Muszę jeszcze zasadzić figi, ale wciąż nie zdecydowałam jak rozrobić ziemię - bowiem perlit+kokos bądż perlit+torf wysoki są dosyć przepuszczalne... przy spryskiwaniu czy podlewaniu nasionka mogły by zawędrować a głęboko, są bardzo drobne -wielkości ziarenek piasku.
Dużym powodem do dumy jest dla mnie karambola - ma bowiem już >7cm i kilka listków z mnogością małych listeczków. Na noc liście przymykają się, podobnie jest przy dotknięciu. Z posianych nasion, wyrosły mi dwie karambole, jednak w jednej uszkodziłam liścień - i zmarniała.
Gdyby ktoś hodował tą roślinkę z nasionka trzeba doskonale wyczuć kiedy pomóc jej zdjąć pozostałość po nasieniu - jeśli za wcześnie, oderwać może się liścień i będzie po siewce, jeśli za późno, końcówki liści będą skarlałe i "suche". Po fiasku z pierwszą sadzonką zwlekałam ze zdjęciem nasionka, i niestety maleństwo na tym też ucierpiało. Ale teraz wygląda tak:
Obrazek
adam1008
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 cze 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Ja jak coś mam sadze już do dużych doniczek, bo boje sie że przy przesadzaniu cokolwiek narusze. PS. Zacna ta Karambola :wit a smak owocu karamboli jest dobry
:)?
rose who grew from concrete
alviczka
50p
50p
Posty: 67
Od: 5 lip 2012, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Dziwny. Trochę jak gruszka nashi... podobnie nie określony. Karambola jest... taka mokra, trudno określić ten smak. Nie ma w sobie goryczy, bo na to jestem uczulona niemal, po grejfrucie mnie mdli. Ale nie jest też słodka, przynajmniej nie dla mnie, amatora przesadzonej słodkości. Gdy się ją je, lekko chrupie i jest bardzo soczysta (trochę jak arbuz).

Dlatego ja używam siewników - świetne są przy przesadzaniu. Roślina nie przesadza z korzeniami bo nie ma miejsca na nie, więc ładnie rośnie. Gdy robi się za ciasno, nożyczki w dłoń, albo rozcinam całą dziewiątkę, albo wycinam ten konkretny siewnik który mnie interesuje... później przecinam go/ nacinam, i zdejmuję z bryły korzeniowej. W przypadku cytrynek, których mam multum, i nie muszę się nad nimi trząść, bywało, że jeden dzień nie podlewałam sadzonki, a ta chwycona leciutko za łodyżkę, podnosiła się z całą bryłą korzeniową ;)
adam1008
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 cze 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

a propos mango "cycat";)
Stanowisko dla mango
Mango najlepiej rośnie w pełnym słońcu - na oknie południowym lub zachodnim. Roślinie należy zapewnić pomieszczenie wietrzone, jednak należy uważać aby nie doprowadzić do przeciągów. Mango lubi wysoką wilgotność powietrza - można ją zapewnić poprzez zraszanie liści miękką wodą (najlepiej uprzednio przegotowaną i pozostawioną do odstania na 24 godziny).
Dla hodowców Mango! MIĘKKA WODA.
rose who grew from concrete
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: owoce egzotyczne

Post »

adam1008 pisze:Macie może jakieś sklepy internetowe ,w których można byłoby kupić za pobraniem nasiona owoców egzotycznych?
spróbuj w" nasiona świata" (tu ja kupowałam swoje pierwszy adenium) http://nasionaswiata.pl/ oni maja kilka punktów "flora-net", "najtańsze nasiona" i na alll....o tez są. ale w sklepie jest opcja za pobraniem.
jest jeszcze http://ogrodniczyonline.pl/index.php?action=wysylka

Powodzenia:) ;:333




lucy23-61 pisze:Wzrostu, nie wiem,rozłazi się na boki,a ja wiosną przycinam część gałązek słabszych.
U mnie jest sześć lat, od małej sadzonki.
Przepiękna ta cytryna, jestem pod wrażeniem..musiałaś mieć super nasiona i warunki..Gratulacje!!! ;:63

-- 14 wrz 2012, o 12:28 --

Czytam i czytam, ale chyba jestem ślepa, bo nie widzę:(

Czy ktoś z Was sadził mango z pestek????????? Bardzo proszę o informacje.



adam1008 pisze:a propos mango "cycat";)
Stanowisko dla mango
Mango najlepiej rośnie w pełnym słońcu - na oknie południowym lub zachodnim. Roślinie należy zapewnić pomieszczenie wietrzone, jednak należy uważać aby nie doprowadzić do przeciągów. Mango lubi wysoką wilgotność powietrza - można ją zapewnić poprzez zraszanie liści miękką wodą (najlepiej uprzednio przegotowaną i pozostawioną do odstania na 24 godziny).
Dla hodowców Mango! MIĘKKA WODA.
Mogę prosic o link do wątku o mango? Mam 2 pestki, nie wiem czy to się uda??? ani jakie podłoże? Pomóżcie!!!
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Kasiu - na górze każdej strony masz napis wyszukiwarka
Klikasz go i wyświela Ci się okno
http://forumogrodnicze.info/search.php
które wypęłniasz w 2 pozycjach
1.pierwsze wolne okno -woisujesz nazwę której poszukujesz ,niekoniecznie rosliny...każdą inną fraże ułatwiająca jej wyszukanie w treści forum
2. Niżej
Szukaj w:
Tylko tytuł postu
Tytuł i treść postu
Tylko treść postu
Tylko pierwszy post wątku

Proponuję odznaczać okienko przy 1 lub drugiej opcji

Tytuł i treść postu
Tylko treść postu



3. Następnie kliknij Szukaj

Wyświetli Ci się cała masa postów na interesujący Cię temat...
Czytaj tam zarówno tematy jak i tytuły postów.
To wszystko, powodzenia :wit

A tutaj tematy dot. mango-klik-

Przy okazji proszę nie pisz posta pod postem lecz korzystaj z funkcji Edycja i dopisuj kolejne swoje mysli :D a także unikaj nadmiernego cytowania.
Jeśli odpowiadasz na post tuz przed Tobą - absolutnie nie ma potrzeby jego cytowania :wink:
Pozdrawiam i miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Bardzo dziękuję, zastosuję wszystkie instrukcje, nie brałam udziału jeszcze w żadnym forum, stąd moje "wpadki".
Jeszcze raz dziękuję za pomoc
:wit
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Ja sadziłem mango. Co chcesz wiedzieć
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Wszystko..
jaka ziemia? ile wschodzi? czy się uchowało i masz jakieś foto? potrzebuje dużo światła?.namaczałeś pestkę?

wszystko co wiesz...możesz odpisać na pw albo e-mail.

Dzięki:)
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Odpiszę tu bo może się to jeszcze komuś to przydać.

Tak więc ziemia jakiej użyłem to najzwklejsza uniwersalna do kwiatów. Z dodatkiem ok 20% żwiru. Wschodziło ok 3 tygodni. pestki w niczym nie moczyłem. Po wyjęciu w tej zewnętrznej łupy wsadziłem prosto do ziemi grubszą stroną do dołu. Stanowisko to okno południowe. Przez cały rok w tym samym miejscu. Nie wynosiłem na balkon.

Zdjęć nie mam bo mi się aparat popsuł. Siane było początkiem 2012roku. Jakoś tak w marcu.

-- 14 wrz 2012, o 19:02 --

Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Dziękuję Ci bardzo..no widzisz najważniejsza informacja to wyjęcie ze skorupy, ja bym pewnie posadziła całość!!!
;:14 taka mądra jestem..:)
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rośliny wyhodowane z nasion owoców egzotycznych

Post »

Ponoć można posadzić z tą łupą ale trzeba te włoski dokładnie umyć a czytałem gdzieś, że nawet zgolić bo mogą gnić. A i dodam, że wsadziłem tak żeby wystawało trochę ponad ziemię tak z 2cm. Znalazłem takie foto. Przepraszam za wprowadzenie w błąd zdjęcie ma datę z 19 października 2011 i przedstawia kilkudniowe mango.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”