Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

to ciut za młode dla mojego syna bo już jakieś swaty chciałam urządzać :;230 :;230
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

Dziękuję za tak obszerne info - bardzo się mi przyda, bo w tym temacie jestem dość zielona.
Mnie się marzy na pewno jeszcze pigwa i myślę czy nie spróbować z czereśnią (tylko wiem, że uwielbiają je robale). Ja mam wiśnię Łutówkę i nie jestem zadowolona, małe to i kwaśne - zresztą w tym roku miała imponującą liczbę owoców ok. 10 ! na razie niech rośnie, ja na razie planuję pozbyć się moreli Early Orange (albo nie kwitnie albo kwitnie za wcześnie i nigdy nie ma owoców).
PS. A jak z dereniem?
Mam przygotowaną ziemię na wysiew borówek ale co przygotuję sobie owoce do dłubania pestek to mi je Zuzia albo Wojtek zje...oboje uwielbiają borówki w każdych ilościach. (tak wiem, że to ostatni dzwonek, bo zostały na prawdę już ostatnie owoce na krzewach.)
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

dominikams pisze: Młoda skończyła 9 lat, starsza ma 12.
e... coś kręcisz, pamiętam jak dopiero co jedna miała 5 a druga 8.... To nie mogło być tak dawno....

Jaką średnicę miały Twoje owoce na Reliance?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

Jolu, wiesz, z biegiem lat różnica wieku się zaciera :wink: A widziałam Twojego syna u Ciebie - facet, normalnie facet już z niego! Jak ten czas leci, moja starsza już jest sporo wyższa ode mnie :roll:

Asiu, ja na Twoim miejscu wywaliłabym tę Łutówkę i na jej miejsce posadziła coś, z czego będziesz zadowolona, bo w sumie nie masz miejsca, żeby trzymać mało wartościowe rośliny. O pigwie nic nie wiem, tzn. wiem, jak wyglądają owoce, ale nie mam pojęcia, jaki to smak. Pigwowców nie lubię - raz robiłam nalewkę i to zupełnie nie moje klimaty.

Co do derenia, to jeśli masz coś gotowego do sadzenia, to wykop go i już, w końcu i tak jego los jest pod znakiem zapytania.

Aga - ech, no właśnie, już 9 i 12. Średnica jaka? Jak piłki tenisowej mniej więcej, jedne trochę większe, inne trochę mniejsze. Małe nie były.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42206
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

dominikams pisze:O pigwie nic nie wiem, tzn. wiem, jak wyglądają owoce, ale nie mam pojęcia, jaki to smak. Pigwowców nie lubię - raz robiłam nalewkę i to zupełnie nie moje klimaty.
Oj pewnie miałaś zły przepis, bo moja pigwówka królowała przez lata na pracowych imieninach i degustowali ją nawet ci co alkoholu nie używają :heja
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

Dzieci rosną...pamiętam jak w pieluchy robił a teraz mu powtarzam że wesele to najwcześniej za 10-15 lat bo teraz mamusia ogród urządza i nie ma na taką imprezkę :;230
A które żurawki podzieliłaś?
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

To poranne zdjęcie sadu zrobiło na mnie ogromne wrażenie...może dlatego, że te korony drzew są tak ładnie ukształtowane i takie bujne...chyba poświęcimy z M. kolejną zimę na edukację w zakresie przycinania drzew owocowych. Kiedyś musi sie udać :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

Dominiko, wracam z urlopu i sukcesywnie nadrabiam zaległości forumowe. Zrobiłaś pięknie przy froncie działki i post o drzewkach to skarb. Bardzo chcę mieć drzewka owocowe, ale póki co moje próby zpełzają na usychaniu i chorowaniu drzewek. Muszę się dokszztałcić w tym temacie i widzę już znalazłam swojego guru ;:180
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

Marysiu, chyba przepis był ok, bo później piłam (znaczy próbowałam pić :lol: ) nalewkę u znajomych i jednak ten specyficzny posmak... nie lubię i już :|

Jolu, masz zamiar 10-15 lat urządzać ogród :lol: Podzieliłam (znaczy pourywałam te krótkopędy) Cherry Cola i Root Beer.

Stokrociu, moje drzewa nie są jakoś ładnie uformowane, niektóre jakoś wyrosły inaczej, niż chciałam. To duże to brzoskwinia, tutaj faktycznie trochę zadziałałam i wymodziłam jej koronę półprzewodnikową (nie pamiętam, czy tak to dokładnie się nazywa, ale chodzi o to, że ma przewodnik przez jakiś czas i od tego taka jakby kotłowa korona - tylko muszę ten przewodnik jej uciąć całkiem).

Marzenko, widzisz, owocowe to moja korba, bo lubię sobie dogadzać :;230
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

Dominiko,na ogród nigdy za wiele czasu.
Ja raczej przez parę lat będę się musiała odkuwać po wydatkach ;:224
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

Ja już urządzam ogród ponad 10 lat. I jakoś końca nie widać :roll:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

No nie wiem, jak patrzę na poczynania Joli, to jakoś szybko jej to idzie ;:224 Chyba, że będzie później wycinać las i tam sadzić :;230


Powróćmy do upraw warzywniczych :)

W tym roku testowałam buraka liściowego:

Obrazek

Jest piękny, ale niestety jakoś mi nie podpasował. Próbowałam jeść gotowane ogonki liściowe, ale są takie nijakie. Jednak jest ktoś, komu smakują - mieszkańcom tego domku:

Obrazek

A właściwie mieszkankom :)

Obrazek

Obrazek

2 zielononóżki i 2 leghornki, bardzo się starają:

Obrazek

Ale jedna ciągle zwiewa :lol: Wiosną planujemy zmienić im ogrodzenie, które musiało być postawione szybko, wytniemy też dużą bezproduktywną morelę i wtedy będzie można całość dokładnie przykryć siatką na ptaki.
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka :) - cz. 3

Post »

Bo buraka liściowego najlepiej posiekać i wrzucić na rozgrzane masełko z czosneczkiem i poddusić.
Potem troszkę posolić i zajadać. Ja osobiście uwielbiam białą odmianę "Lukullus" ale nie jestem pewna czy nie przekręciłam nazwy.
Gratuluję kurzej rodzinki, nie ma to jak własne jajca :D .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”