Mój ogród - lila31 cz.2. 2008r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Julia
200p
200p
Posty: 446
Od: 11 wrz 2005, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Lilu, świetnie zaplanowana przestrzeń, cudne oczko,
ścieżki i śliczne rośliny,
tworzą przepiękny ogród. Bardzo mi się podoba.:)

Zwrócilam uwagę na tę większą część trawnika i widzę,
że cos tam ładnego i ciekawego się zapowiada.
Niestety nie widzę dokladnie co tam rosnie, a bardzo mnie zaciekawiło,
bo mam problem z zaplanowaniem środka mojego trawnika.
Więc jeśli możesz, to bardzo proszę napisz cos o tym. :D
Piękno leży w oku patrzącego.
serdeczności - Julia
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2642
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj Julio w moim ogrodzie. :D :D :D
Naprawdę nie wiem czy to co zaczęłam robić będzie ładnie się komponować z resztą ogrodu, ale tu zwyciężyła hostomania.
Na środku rośnie katalpa, pod nią, już w zeszłym roku posadziłam kilka host, no i brakło miejsca na następne.
Otoczyłam więc katalpę krzewami (na razie są one oczywiście malutkie). Są tam piwonie krzewiaste (4 sztuki), kalina pagodowa, żółta odmiana dzikiego bzu. Te krzewy mają w przyszłości zacienić więcej miejsca pod katalpą bo tam już są posadzone hosty.
W związku z tym, że krzewy są malutkie, zrobiłam tymczasową osłonę (pomysł podpatrzony u Tomasza II).
Może na razie wygląda to dosyć dziwnie, ale czego się nie robi dla host. :D
Awatar użytkownika
kasia176
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 sie 2007, o 10:19
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Oj Lilu, Lilu i cóżeś Ty narobiła żurawkami swymi? :shock: :D Toż ja teraz spać nie będę mogła, że moje takie marne!!! Dwie posadzone jesienią ledwo przezimowały (jedna naprawdę ma pecha, bo dodatkowo została zdeptana kilka razy :-( ). Najładniejsza jest zielona, którą sobie niedawno kupiłam - wiesz, taka podpędzona :-). Ja chcę taką pomarańczową!!!
Pozdrawiam wiosennie
Kasia
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2642
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Kasiu chętnie bym się podzieliła żurawkami, ale one dosyć wolno przyrastają. :(
Ta pomarańczowa 'Amber Waves' ledwo co przeżyła.
Coś ta śmieszna zima była mało łaskawa dla jasnych żurawek, ale na szczęście wypuściła już młode listki.
Żurawkomania to też zaraźliwa choroba. :D :D :D
Awatar użytkownika
kasia176
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 sie 2007, o 10:19
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Lileczko, chwaliłam Twoje żurawki zupełnie bezinteresownie :-) Ale zostałam przez Ciebie zarażona pomarańczową i już! A na jaki kolor ona kwitnie?
Pozdrawiam wiosennie
Kasia
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Liluś, z góry dziękuję ;:196
Szukałam tej sztucznej osłony przy katalpie, ale nic nie znalazłam :? Chyba juz zbyt zmęczona jestem. Chciałam Ci tylko powiedzieć, ze Twój ogród juz nabrał innego wyglądu. Kiedy widziałam go pierwszy raz i teraz - to dwa różne ogrody. Obecny jest o wiele bogatszy. No i nieuchronnie zmierza ku gęstwinie ;)
Czy znasz Liluś wszystkie nazwy swoicjh żurawek?
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5989
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Lilu z wielką przyjemnością pooglądałam sobie twoje roślinki. Piękne kwasolubne no i żurawki. Pierwszy raz na forum widzę kielichowca. Mam straszną ochotę sobie go sprawić, ale na razie szukam wiadomości na jego temat :wink:
W moim wypadku pozostaje chyba tylko allegro, bo w ogrodniczych nawet szkoda pytać ... :D
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1561
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Lilu, przepiękne są Twoje roślinki. Żurawki- super.I wiesz co, mam z jedną też podobny problem.Wyszły dwa malutkie listeczki i nic nie rośnie.W zeszłym roku chyliła sie ku śmierci i przeniosłam ją w inne miejsce, nadal nie ma się jej na życie.
A kielichowiec super.Zobaczyłam go w zeszłym roku i oczywiście zakupiłam.Jest młody i nie myślałam, że mógłby mieć paki kwiatowe.A tu niespodzianka - są , nawet kilka.Tylko jakieś malutkie.Twój wygląda na bardziej dorosłego, a pąki są dwa razy większe.Ja posadziłam go w cieniu, może jest mu tam nie za wygodnie? Co do zapachu, to wąchałam kilkakrotnie, w południe, w deszczu, rano i wieczorem - jeśli jakiś zapach wydziela, to jest on słabo wyczuwalny.A piszą, że przechodząc obok na pewno go poczujemy.Ja jakoś nie czuję, a szkoda.
Jeśli pamiętasz moją lilię z zeszłego roku

Obrazek

właśnie tą, to chyba przeżyła.Jest jakaś mizerna.Zresztą nie znam się zupełnie na nich.Jedne posadzone w zeszłym roku są grubachne, inne cieniutkie, a dwie nie przeżyły.Zresztą nie miały prawa , bo to były lilie orientalne. Ta ze zdjęcia to chyba również l.orientalna Double Prize.Zimą troszkę o nich poczytałam i będę musiała poprawić im warunki bytowe.Zwłaszcza jeśli zakwitną i będę mogła je zaszeregować w odpowiedni przedział liliowy.
Pokaż co jeszcze piszczy w Twoim ogrodzie.
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4092
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Dzięki Liluś - to mnie pocieszyłaś z żarnowcem :D . Wody ma pod dostatkiem,
sypnę mu tylko trochę kompostu albo czegoś innego.

Piękny masz widok na działkę! I w porównaniu z innymi ogrodami w okolicy, masz
już bardzo dużo różnych nasadzeń.

Również zaciekawiłaś mnie katalpą i całym tym kącikiem.
Mogłabyś wkleić jakąś fotkę? Plissss.... :wink:
A powiedz, jak długo już masz to drzewo? Jak duże kupowałaś?
I czy jesteś z niego zadowolona?
Krzaczorki fajne tam dosadziłaś. Żółtego bzu czarnego jeszcze nie widziałam :?

Ciekawe, jaka pogoda u Ciebie? I jaki weekend zapowiadają?
Słucham różnych prognoz i ... no właśnie - są różne :evil: .
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2642
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Kasiu cieszę się, że przybyła następna miłośniczka żurawek. :D :D :D

Obrazek

To jest zeszłoroczny kwiat Amber Waves. Czy w tym roku zakwitnie, nie wiem, wolno się regeneruje. :(

Izuniu osłonę założyłam dopiero teraz, wygląda to tak. :D

Obrazek

Izuniu to zasługa forum, że mój ogród się zmienia, a w bardzo dużej mierze, Twoja. Skoro Ty możesz robić rewolucję, to ja chociaż ewolucję. Tutaj poznałam wiele nowych roślin, pooglądałam różne ogrody, no i (podobnie jak Ty i większość ogrodomaniaków) cały czas co wymyślam.
Co do żurawek. W tej chwili robię ich inwentaryzację. Część nazw znam, o część będę się musiała pytać znawców.
Jak będę miała zdjęcia wszystkich żurawek, łącznie z kwiatami, to wstawię na forum. :D

Wiolu kielichowca kupiłam też na Allegro. Nic specjalnego, jak na razie nie wymaga, a już postanowił zakwitnąć to chyba oznaka, że jest mu dobrze. :D

Elu mój kielichowiec też jest malutki, i pączki są malutkie, wiesz na zdjęciu można różnie pokazać roślinę. Tu jest rzeczywista jego wielkość.

Obrazek Obrazek

Też wąchałam swój kielichowiec (w pozycji mało dostojnej ;:112 ), i na razie nie wyczuwałam żadnego zapachu. Może za malutki, może potrzebuje więcej słońca (ja swój posadziłam w pełnym słońcu, ale na niebie mało słońca), nie wiem. :(
Co do lilii, nie było takiej ostrej zimy, żeby lilie orientalne wymarzły. :(
Może miałaś jakiegoś smakosza lilii, a może jeszcze wyjdą z ziemi.
Z katalogowaniem lilii mam taki sam problem. Trochę się poduczyłam podobnie jak Ty, ale do pełnej wiedzy, jeszcze bardzo daleko.
Piękna jest Twoja lilia.

Jadziu katalpę mam od 8 lat, a posadzona była jako półmetrowy patyczek. :D
W zeszłym roku zakwitła po raz pierwszy, i to tylko na dolnych gałązkach bo górne trzy razy obmarzły. W tym roku wiosna jest dla niej łaskawsza, i myślę, że powinna się pokazać w całej swojej urodzie. Kwiaty ma przepiękne.
Co jest i będzie posadzone w kąciku pod katalpą pokażę, jak tylko pogoda będzie bardziej fotogeniczna.
Dzisiaj byłam w Wojsławicach (cudne miejsce, jeszcze cudniejszych Rh.) pogoda - szaro, wilgotno, co chwilę kropił deszczyk, brrr. Czekam z utęsknieniem na prawdziwe ciepełko i słoneczko.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Lilu ,jak zwykle same cudnosci u Ciebie.Te żurawki sa niebianskie.Ja mam kilka ,ale tej złotej jeszcze nie mam.Podobno znajomi mają jakies nowosci zurawkowe więc ,jak pojadę to pstryknę zdjęcie.A jak kwitnie ta złota?Ja najbardziej lubię te o czerwonych kwiatach :D
Zerknij do mnie na ostatnie strony.Zrobiłam zdjęcie duzego kielichowca.Wąchałam i tez nie pachnie :(
U mnie upalnie,ciepło i zero deszczu.Jak lilie.Niektóre moje mają po 12 pąków.Juz nie mogę się doczekać :D
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Liluś, wszystkich nas to forum napędza :D Moja rewolucja "wybuchła" tez dzięki forum ;)
Fajna ta osłonka. A z czego ona jest? Czy to jakaś plastikowa siatka?
Na nazwy wszystkich żurawek mogę poczekać, ale może znasz nazwę tej, którą mam od Ciebie, a która teraz tak pięknie mi kwitnie? To ta na 3 zdjęciu z poprzedniej strony.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2642
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Izuniu to jest żurawka drżączkowa. :D
Sprawdź w Google.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”