Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

U mnie była traszka grzebieniasta, wyniosłem ją do parku, gdyż cały trawnik jest koszony, dookoła drogi lub sąsiedzi i nie miałaby u mnie dobrze.
Tydzień temu wyniosłem też jeża - zastanawiam się skąd się znalazł na podwórzu. Hm, może zimował w jakiejś norce.

Wyniosłem, bo pies stał nad nim i przez pół nocy szczekał.
Szymon007
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 maja 2008, o 12:14

Post »

czesc mam do was pytanie bo czytalem cos ale jednak nie doczytalem i bylo cos o tym ze dla jaszczurek mozna zrobic takie lokum z kalmieni i zwiru ale nie pamietam jak to bylo dokladnie. Wiecie moze o co chodzi?
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

miaaa pisze:i gąsiennice pawia królowej na moim koperku :P
Obrazek
Śliczna ta gąsienica pazia królowej :wink:
Awatar użytkownika
Olshia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 kwie 2008, o 23:27
Lokalizacja: Tczew - Pomorskie

Cd. jaszczurki

Post »

Witam,
Jak idziemy na naszą działkę, to mijamy po drodze miejsce na skarpie, gdzie od czasu do czasu działkowicze wyrzucają skoszoną trawę. Jest to miejsce nasłonecznione i właśnie tu jaszczurki mają swoje królestwo. Udało nam się zarejestrować ich zaloty.
Obrazek
pozdrawiam Aleksandra
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

U nas była wiewiórka, ale w zeszłym roku niestety się nie pojawiła, była co roku gdyż mieliśmy orzechy, ale po ścięciu niestety przestała się pojawiać. A teraz to są koty sąsiadów (i szukam skutecznego sposobu pozbycia się ich, bo już ledwo je toleruję), ślimaki (które dzięki synkowi zafascynowanemu nimi, możemy je znaleźć dosłownie wszędzie poukrywane, nawet w samochodzie z schowku), kiedyś były rybki, całe mnóstwo rybek, bo się rozmnożyły i o dziwo dorosłe nie powyjadały tych małych, no ale jak zasypaliśmy oczko tak poszły rybki do akwarium(a z akwarium do rodziny gdyż pewnego ranka miałam 240l wody w domu - wieczorem synuś stuknął czymś w akwarium, które pękło, a zobaczyliśmy dopiero rano jak stanęliśmy po kostki w wodzie). Tak więc teraz to tylko owady, czasem jakiś ptaszek przyleci albo jakiś robak się napatoczy, no i pajączki, całe mnóstwo.

Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

U mnie prawdziwy zwierzyniec.Za ogrodzeniem spacerują dziki, sarny i jelenie i lepiej niech sobie zostaną za tym ogrodzeniem. :wink: Natomiast z gościnną wizytą często wpadają do mnie zające i jeże.Odwiedza mnie również para czyżyków, których to ptaków nie widziałam od stu lat.W tym roku obserwuję u siebie szczególnie dużo gatunków ptaków, które się zagnieździły na terenie ogrodu.Jak corocznie rezyduje para jaskółek, stado wróbli.Zagnieździły sie kosy, kwiczoły i sikory.Gdzieś niedaleko gniazdują słowiki.Największą niespodziankę sprawił nam ptak, którego nie znam, a który uwił sobie gniazdo w altanie w wiciokrzewie i obecnie wysiaduje chyba już złożone jajka- nie zaglądałam, gdyż ogłosiłam zakaz wstępu do altany do czasu wykarmienia młodych. :;230 -nie ma co - taaki apartament dla malutkiego ptaszka.Oczywiście ropuchy, inne żabki, świerszcze są na porządku dziennym.Z nowości-odkryłam nowego "żyjca" dzięki kotce, która przyniosła bidulkę jaszczurkę, niestety bez ogona :roll: Odebrałam jej łup, zrobiłam fotki i wypuściłam na wolność.

Obrazek
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8490
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Biedna jaszczureczka :( , ale ogonek odrośnie i będzie nadal pełnosprawna :D . Zazdroszczę, Judyto tylu ptaszków na ogrodzie, ale dzików już nieeee ... ;:214
W ubiegłym roku miałam dużo jaszczurek, a teraz albo zmieniły 'lokal', albo dobrze się chowają,
bo nie mogę żadnej 'sfocic' :( .
Dziś natomiast spotkałam na różach kilka pluskwiaków o wdzięcznej nazwie Krasanka natrawka - ponoć wysysają soki z roślin, ale szkodzą dotkliwie, gdy występują masowo :evil: .

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ale są przecudne, ja bardzo żałuję, że mam słaby aparat, albo jeszcze nie znam wszystkich jego funkcji- bo tyle prześlicznych zbliżeń mogłabym zrobić, ale mi jakoś wychodzą zamazane, bez ostrości :roll: A pajączki i robaczki też u mnie bywają cudnej urody.A na pobliskim stawie urzęduje w tym roku od miesiąca para łabędzi, zanosi się na to,że będą budowały gniazdo-oby się nie rozmyśliły :wink:
Awatar użytkownika
Olshia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 kwie 2008, o 23:27
Lokalizacja: Tczew - Pomorskie

Cd. drobne zwierzatka

Post »

Judyto, jak masz ciekawie z tymi zwierzątkami. Też bym tak chciała. U mnie często gości sroka, kosy i jakieś ptaszki, które trudno mi zidentyfikować. O ślimakach wspominałam w innym wątku, ale pokażę ślimaka, który ładnie się wkomponował w stary orzech.
pozdrawiam Aleksandra
Awatar użytkownika
Olshia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 kwie 2008, o 23:27
Lokalizacja: Tczew - Pomorskie

ślimak

Post »

Nie udało mi się załączyć tego ślimaczka. Spróbuję raz jeszcze.[img][img]http://images33.fotosik.pl/264/517567cf4cb22041m.jpg[/img][/img]
pozdrawiam Aleksandra
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

A to dopiero..ten miniaturek zrobił z siebie olbrzyma-hehe...maskownik jeden :)
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

nowa żabka w mojej gablocie..australijska żaba biegająca..
zdjęcia niestety nie ostre bo robione przez szybę ,z fleszem..
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

jeszcze raz ..bo nie weszły fotki.. Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”