Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

A nie mówiłam, że kusisz :D Idę robić.
Pozdrawiam, Dorota
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Sezon paprykowy ciągle jeszcze trwa, dlatego zaproponuje Wam przepis na:
197. Koncentrat paprykowy
Przepis dostałam przedwczoraj, wczoraj kupiłam paprykę, wieczorem zrobiłam przecier, dzisiaj degustacja ...i ;:215. Wiem, że musi być go znaaaacznie więcej!!!

A teraz składniki:
3 kg papryki czerwonej - zmielonej w maszynce ( ja pokroiłam w kostkę i rozdrobniłam blenderem)
2 szkl. cukru
1 szkl. oleju
3 łyżki soli
1 łyżeczka ostrej papryki (ja dałam 1,5 świeżej)
Włożyć do dużego garnka i gotować 20 min (od momentu zawrzenia) mieszając.
Dodać:
3 główki czosnku (nie ząbki, główkii!) zmiażdżone !
3 słoiczki przecieru pomidorowego (myślę, że prawie każda z nas ma przecier swojej produkcji i radzę nie żałować :D )
1 opakowanie bazylii (dałam świeżą bo jeszcze mam na parapecie)
1 szkl. octu 10 % (u mnie własnej produkcji ocet winny)
Wszystko dokładnie wymieszać i gotować kolejne 20 min. mieszając od czasu do czasu.
Gorący koncentrat przełożyć do wyparzonych słoiczków i chwilkę pasteryzować.
Ilość ostrej papryczki można samemu "regulować".
Używać do mięs, ryżu, makaronów.
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Danaa, mam bardzo podobny przepis na sos paprykowy, tylko zamiast octu daję sok z cytryny a paprykę piekę w piekarniku i ściągam skórę, siekam lub przepuszczam przez maszynkę :D Pyyyycha!

Monika, zrobiłam wczoraj te placki, tylko bez koperku. Są suuuper, dzięki za przepisa :D

Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

;:333 u mnie też z następnych wyleci koperek i seler naciowy, będzie szczypiorek albo ew zeszkliwiona cebulka, chociaż z surowym białym cieniutkim porem były ok. Nikomu to oczywiście nie przeszkadzało, tylko ja mam wyczulony smak :D

U mnie jeszcze prace ogrodowe trwają, to dzisiaj też zaserwuję placki na przegryzkę,
ale placki z dyni..nie wiem co wyjdzie, zobaczymy. Mam jakiś przepis w szpargałach i wygląda na moje oko ok
- obrana dynia starta na maszyną na cieniutkie 'nitki'
- szczypiorek siedmiolatka z cebulką
- feta (mam też w lodówce ser Rcotta solony :roll: może tego utrę i dodam)
- 2/3 jajka
- bułka tarta do masy
- sól, pieprz
- może dodam pasty czosnkowej :? spróbuję przedtem
Obtoczę w bułce i usmażę
Awatar użytkownika
grosik
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat cieszyński

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Dziewczyny kusicie niesamowicie tymi przepisami....Faszerowane papryczki za mną łażą już 2 tygodnie ale czasu mi ciągle brakuje.... Dzisiaj u nas przepiękna jesienna pogoda (prawdopodobnie ostatni taki dzień w tym roku) więc korzystaliśmy ze świeżego powietrza i pięknych jesiennych widoczków. Coś za coś. Wprawdzie moje ostree papryczki suszą się na nitkach ale chyba zmienię koncepcję i kupię fetę ;). Zielonych pomidorasów też mam sporo więc wypróbuje te mniejsze sztuki również nafaszerować. Dzięki za inspiracje ;:3
Pozdrawiam ciepło, Gosia ;)
Nasze rodzinne eskapady i nie tylko
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Ależ dziewczyny szaleją ;:oj (bardzo apetycznie wygladają te papryczki- z pewnością do wypróbowania w przyszłym sezonie) :!:

Wątek raczej przetworowy, niż kulinarny, ale też podzielę się ostatnim kulinarnym "wymysłem".
Rzodkiewka obrodziła w nadmiarze, zielenina w ogrodzie też jeszcze się trzyma(przymrozek ją oszczędził), więc serwuję taką pastę:

- duuużo rzodkiewki (startej na dużych oczkach, lub pokrojonej w kostkę),
- szczypiorek (lub cebulka),
- koperek,
- natka pietruszki,
- obowiązkowo rzeżucha(u mnie sama wysiewa się w ogrodzie),
- twarożek
Zieleninę pokroić. Wszystkie składniki razem wymieszać, dla 'spójności' dodaję jogurt/kefir + sól, pieprz w/g uznania.
Do tego smażone opanierowane surimi.
Dla mnie bąba- nie tylko witaminowa :D
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

A mi ta skórka w papryce nie daje spokoju :D Cantati ona nie przeszkadza w jedzeniu? jadłaś już to wcześniej?
I drugie pytanie do do Ciebie - w jakich warunkach przechowujesz pomidorki i paprykę w oliwie?
Ja włożyłam do lodówki, ale chyba oliwa w lodówce nie halo..prawda?
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Z własnego doświadczenia
Już to przerabiałam- nie zalewam oliwą z oliwek, w lodówce tężeje, nieciekawie wygląda.
W/g mnie najlepszy jest olej słonecznikowy- ale to moje zdanie.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Monika, z tą skórką to zależy przede wszystkim od rodzaju papryki i od tego, jak długo się je blanszuje przed nadzianiem. Próbowaliśmy z pierwszej tury i ostre cienkościenne i słodkie grubościenne (pomidorowe). Papryczki cienkościenne są do faszerowania idealne, bo skórka nie odłazi, trzyma się miąższu a po kilku tygodniach w oleju robi się fajna, nie jest za twarda. Papryczki są jędrne i nie rozciapują się, ale cienkościenne blanszowałam przed nadzianiem we wrzątku dosłownie kilkadziesiąt sekund, po czym schłodziłam w lodowatej wodzie.
Nadziałam też trochę papryk pomidorowych grubościennych i tutaj niestety skórka się oddzielała od miąższu. Może za długo blanszowałam przed nadzianiem, bo robiłam je jako pierwsze i obgotowałam przez kilka minut a potem jeszcze pasteryzowałam.
Co do przechowywania, to słoiki wstawiłam do lodówki i troszkę olej zrobił się "matowy", przy czym w pomidorach bardziej niż w paprykach. Ciekawe, czy po wyjęciu do temp. pokojowej z powrotem zrobi się przejrzysty... Ja do wszystkiego dałam dobry olej, nie oliwę, bo u mnie nie wszyscy lubią "wyrazisty" smak oliwy.

Lobuzka, pasta brzmi smakowicie, zapisana do wypróbowania :D
Pozdrawiam, Dorota
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Moje zrobione w oliwie z oliwek..no to wyjęłam z lodówki, będą w szafce kuchennej na oku. Słoiki zapasteryzowane, to nie powinno nic się wydarzyć. Mętnieć to chyba będzie, bo w pomidorach i paprykach jest sok, tak myślę.
Pamiętam, że kiedyś robiłam bakłażany w oliwie z oliwek i zalane stały sobie w szafce kuchennej nawet nie pasteryzowane. Fakt, że były cały czas zalane oliwą, nic nie wystawało. Ze 2/3 miesiące słoik stał i podbierane były bakłażany, i było ok.
Dzięki za rzetelne info o skórce :D
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

cantati, w tym przepisie na pastę, czy też przecier paprykowy, ile dajesz cytryny?. Mam jeszcze sporo papryki, zabrałam z inspektu przed mrozem. Jeszcze większość zielona, ale na pewno szybko dojdzie.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Jolu, na 5 kg papryki dałam sok z jednej dużej cytryny i kilka łyżek cukru - w przepisie oryginalnym było więcej, ale jak zastąpiłam ocet cytryną to cukier znacznie zminiejszyłam.
Pozdrawiam, Dorota
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1349
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

monikaPlacki pomidorowe super troszkę zmodyfikowałam wg naszych kubków smakowych ;:215
lobuzka pasta w sama porę bo mam rzodkiew to spróbuję
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”