Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
obserwator
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 20 wrz 2010, o 07:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Bardzo apetycznie przygotowane.No i ten wkład pracy własnej.Podziwiam osoby lubiące gotować.
rośliny domowe///
rośliny ogrodowe///wymiana
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

w poszukiwaniu ogrodu, trafiłam do kuchni i wsiąkłam kompletnie. Karkówkę będę pewnie popełniać w weekend, mam M na stanie, to go może zaskoczę
sirrah
100p
100p
Posty: 119
Od: 5 lut 2011, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Witaj Cantati!
Ja Cię już chciałam w ogrodach szukać a Ty buszujesz i jeszcze takie cuda wyrabiasz w kuchni ;:oj Co jedno danie to ciekawsze :) Już za mną ta karkóweczka zaczyna łazić... A jeszcze ryż w jakiej formie dodany :D No po prostu cudności!!
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

oo następna karkóweczka ciekawa...Mam tylko pytanie czy ta kapusta ma być ukrojona cała jak ,,plaster,, czy poszatkowana na 1 cm-owe wiórki? Ależ to musi być pyszne danie ;:215
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Witaj Pesteczko po wojażach ;:196
Już odpowiadam może coś nie tak ujęłam - kapusty czerwonej nie szatkujemy, do naczynia wkładamy takie okrągłe plastry, jeśli kapusta mniejsza, lub połówki.
U mnie eM zjada karkówkę z dodatkiem kapusty a ja kapustę z dodatkiem mięsa :wink:
eMa siostra próbowała jeszcze robić karkówkę z kapustą kiszoną.
Tu już ona jest poszatkowana i tak samo się przekłada "na stojąco" lub "na wpół leżąco".
Jadłam ale mi osobiście bardziej smakuje ta z czerwoną kapustą, jest delikatniejsza :D
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Łoł, łoł, łoł Dorotko ;:oj Ależ Ty pyszności w tej kuchni gotujesz ;:oj
Rawioli rzuciło mnie na kolana. Trochę pracochłonne, ale już sobie wyobrażam zdziwione miny moich gości w porze kolacji wigilijnej gdy takie pasiaste na stół wniosę :D To drugie z ryżem też rewelacja. Muszę tylko mięsa na warzywa pozamieniać. U Ciebie to oczami także się je :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
mietka
50p
50p
Posty: 97
Od: 28 sie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gubin woj.Lubuskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Witaj Dorotko,w myślach powiedziałam "i po co ja tu weszłam"Takie pyszności to tylko mistrzowie robią,ja nawet nie śmiem zaczynać,jestem nerwusem i jak kiedyś kapusta na gołąbki się rozwalała to posiekałam ją ze złości i wymieszłam z tym farszem i do gara ciepłam,i miałam gołąbki granatem bite.Nawet to było smaczne.Teraz po latach już umiem robić kapuche ale zawsze zostaje ta mała główeczka to ją siekam i miesza ;:3 m z resztą farszu i mam to co kiedyś,i wspomnienia nie umierają. ;:3
Pozdrawiam Danuta
Mój kawałek szczęścia.
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Iwonko, witaj :wit Dziękuję za odwiedziny i za miłe słowa, zapraszam częściej :D

Marzenko ;:196 , cieszę się bardzo, że zaglądnęłaś i mam nadzieję, że będziesz wpadać częściej :D M zaskocz koniecznie i daj cynka jaka była reakcja :D

Sirrah, witaj! Dzięki :) Ależ się cieszę, że Cię widzę ;:196
Zimową porą buszuję po kuchni, na wiosnę planuję całkowity remanent w ogrodzie, to będę dokumentować w wątku ogrodowym ? mam nadzieję :D

Aldonko, karkówka z kapustą przepisu Iwonki pyyyyycha! Iwonko, zrobiłam wczoraj na obiad, udusiła się super w bulionie, zrobił się pyszny sosik, podałam z kluskami śląskimi. A najfajniejsze jest to, że od momentu wyjęcia mięsa z lodówki do chwili wstawienia dania do piekarnika mija może ze 3 minuty ;:215 Superekspresowe i pyszne danie, jeszcze raz dzięki wielkie za przepis ;:196

Olu, witaj ;:196 Cieszę się, że Ci przepisy przypadły do gustu :D Pasiaste w sumie są tylko trochę bardziej pracochłonne niż zwykłe pierożki, z pierwszym plackiem mi trochę zlazło, zanim załapałam, że najważniejsze jest nie przesadzić z ilością wody smarując ciasto, równo pociąć i ściśle poukładać kolorowe paski na jasnym placku :D Drugi płat poszedł już ekspresowo :D
Mięso można zastąpić farszem serowo-szpinakowym np., a w arancini np. pieczarkami :D

Danusiu witam :wit i zapraszam :D Pomysł na siekane gołąbki świetny Czasem trzeba się wyżyć i odstresować ;:215 Ja też nerwus, że hej :D
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5311
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Wpisuję się, żeby sobie zaznaczyć .............takie piękne pyszności ;:63 ;:63 W wolnej chwili poczytam i pościągam ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Oj już czuje zapach jaki się unosi w kuchni.W ogóle kapusta w takich pieczonkach i zapiekankach pysznie smakuje.Koniecznie wypróbuje ten przepis.
Z kapusty modrej robie jednogarnkowe danie z dodatkiem wędzonego kurczaka i też jest niesamowicie dobre.
Kapuste modrą poszatkować,zagotować i odlać.Dodać odrobine octu żeby kapusta nie straciła koloru,cebulę,ziele angielskie ,pieprz sól cukier,garść rodzynek,śliwki lub jabłuszko pokrojone w większe cząstki W to wkładamy wędzone części kurczaka(co kto kupi)Podlewam lekko białym winem lub wodą i dusimy na maleńkim ogniu.Podajemy z ziemniakami,kopytkami lub kluskami śląskimi.Kapusta najdzie wędzonką ,a mięsko będzie soczyste.Bardzo lubimy tą potrawę.Syta,pieknie wyglada na talerzu i mało pracochłonna.
sirrah
100p
100p
Posty: 119
Od: 5 lut 2011, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Szalej Cantati w kuchni, można się napatrzeć (i ślinotoku przy okazji nabawić) i jeszcze co nieco do siebie przekopiować :wink: A na wiosenny remanent w ogrodzie nie mogę się doczekać - niby też mnie to czeka ale jakoś zabrać się za to nie mogę, bo na działkę jednak kawałeczek...
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Ale zrobiłam się głodna ;:7 Myślałam że coś na jutro zrobię bo M urodziny ale dzieci mi zakazały bo robią sushi a córka gotuję babkę ;:180 A ja nic ;:7
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Dorotko to się cieszę, że smakowało ;:196
Ja właśnie lubię takie szybkie a za razem dobre przepisy.
Właśnie zakupiłam karkóweczkę i paprykę względem Twego przepisu
Tylko pytanie czy może robiłaś ją też z grzybami zbieranymi w lesie czy muszą być pieczarki (zawsze to inny smak)?

Ilona
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”