Moje storczyki i problemy....

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Jest cała historia o tych korzeniach i storczyku...Poczytaj wczeniejsze posty.
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

A więc co mam robic z tym choruszkiem?????
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

z tym, którego fotki są na tej stronie? liście są wiotkie, więc po posadzeniu powinnaśgo troche podlać... wsadź do kory.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Wygląda całkiem, jak jedna moja bida, która teraz wypuszcza 2 listki na raz. Aniu, ja bym mu wycięła ten korzeń trochę pouszkadzany. Swojego, po powycinaniu pouszkadzanych i pogniłych korzeni i zasypaniu cynamonem - wsadziłam do nowego podłoża dla storczyków. Po ok. 2 tygodniach podlałam. Po ok. 1-1,5 miesiąca zaczął wypuszczać nowe listki i nadal jakoś się trzyma. W każdym razie 2 wielkie liście, które miał i te 2 małe nowe wyglądają ok.
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Anka ja mam takie 4 sztuki falenopsisów bez korzeni i z wiotkimi liśćmi ;:192 po wyjęciu ich z poprzedniego podłoża, wycięciu wszystkich chorych korzeni i opryskaniu ich środkiem przeciw grzybom, wsadziłam je do zwilżonego podłoża z orchidsklepiku, następnie wzięłam podstawkę, wsypałam keramzyt, zalałam wodą, na to ustawiłam do góry dnem stare doniczki po falenopsisach, a na nie ustawiłam reanimowane storczyki, całość przykryłam folią i cierpliwie czekam, folię ściągam tak z dwa trzy razy dziennie, by była cyrkulacja powietrza, dodatkowo zraszam liście od dołu z samego rana i chociaż mnie kusi nie zaglądam co tam się w korzeniach dzieje, a reanimuję chyba już ponad dwa miesiące ;:171 podlewam poprzez przelanie raz na siedem do dziesięciu dni z minimalną dawką nawozu. Oczywiście kusi mnie by zajrzeć co tam w korzeniach, ale te storczyki przeżyły juź swoje i nie chcę ich narażać na dodatkowy stres. Dla mnie ważne jest, że jeden wypuszcza nowy liść, a pozostałe mimo, że efektów żadnych nie widzę, to chociaż dzielnie walczą o przeżycie ;:226
Może zrób to co ja, no i przede wszystkim pamiętaj, że pacjenci na storczykowym OIOM-ie powinni mieć zapewniony spokój ;:147
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Wando i Soniu dziękuję za rzeczowe rady...Obejrze wiadomosci i info o strajkujących nauczycielach i zabiore sie do sadzenia. Chciałabym aby efekty były takie jak wasze. :oops:
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Storczykowaczytasz bardzo nieuwaznie....Oj popraw sie :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Aankaa pisze:Storczykowaczytasz bardzo nieuwaznie....Oj popraw się :D
nie chciało mi się kilku stron przeglądać, jak zwykle :P . odpowiadam na najnowsze posty.
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Oj leniuszku!!!! Duzo sie mozna dowiedziec czytajac wszystkie posty...Ja czytam od pierwszej strony wiele watków.Polecam :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mam tylko 3 godziny dziennie na kompa, zwykle czytam najnowsze posty, bo jak jest kilka stron nowych, to tylko przeglądam fotki, ale postów nie czytam... no chyba, że są skierowane do mnie, to tak.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

A nie uważasz Duśka, że to lekceważenie innych ? To forum tworzą ludzie dla ludzi, aby wzajemnie się wspierać, pomagać, cieszyć. Nie czytając postów innych, często udzielasz błędnych podpowiedzi, problemy bywają bardziej złożone niż nam się wydaje. Z postów innych osób można się dużo nauczyć, ale jak to zrobić, jeżeli się ich nie czyta ?
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

czasami piszą takie rzeczy, jakie już wiem albo dotyczące problemów, z którymi się nie spotkałam/nie spotykam. czytam tylko to, co mnie interesuje, lub może mi się przydać. zwykle na bieżąco czytam nowe posty, a potem gdy już uzbiera się kilka stron nowych,nie pamiętam, co było w starych, bo nie starałam się ich dokładnie zapamiętać. jaksobie zapcham głowę niepotrzebnymi informacjami, to braknie miejsca na te potrzebne... :P
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Post »

Widzisz Storczykowa!

Jeżeli stawiasz tylko i wyłącznie na ILOŚĆ nie na JAKOŚĆ i piszesz, tylko po to żeby się odezwać, to udaje Ci się to znakomicie. ;:32 Pamiętaj tylko, że gorzej mają tylko Ci, którzy muszą to czytać!!! :evil:


Wyobraź sobie, że ja też mam wiele spraw na głowie, storczyk mi pada, więc zadaję na moim wątku pytanie, opisuję dokładnie co się dzieje...
i tu nagle post Storczykowej. Przeważnie nie bardzo z sensem, no bo Tobie nie chce się czytać. Ale udzielać odpowiedzi ZAWSZE!!! Zrozum, niestety bywa to irytujące.

Teraz też czasu mam niewiele, nie biję rekordu w ilości postów. Jest mi to zupełnie obojętne. Poświęcę się jednak i wytłumaczę Ci na przykładzie o co chodzi:
1) piszesz mi, że storczyk jest mocno przelany, bo korzenie ma zielone....a ja dopiero co napisałam, że jest on świeżo co wykąpany
2) tłumaczę dokładnie że moje dendrobium nobile ma ok 7 nowych przyrostów, a Ty na to:
Storczykowa pisze:gdzie te pędy?
chodzi ci o kwiaty, czy nowe pseudobulwy? mój fioletowy Dendrobium niedawno puścił pseudobulwę...
Zobacz sama...ja o pędach Ty o jakiś kwiatach
3)proszę o radę w sprawie Miltoniopsisa, który nie wygląda za ciekawie. Nie chcę tutaj wdawać się w szczegóły, pragnę jedynie poruszyć sprawę kąpieli. W moich postach piszę:
Meggi pisze:(...)Na razie uczę się częstotliwości kąpieli. Mam go miesiąc i zdążyłam 2 razy go kąpać. Za 2 razem kąpałam go w wannie. Wsadziłam go do dużej ilości wody, żeby wymyć robale i inne świństwa. Chyba w środku ma jeszcze wilgotno.
Myślałam, że raczej ta pałeczka na roble go załatwiła, bo on tak nagle zmarniał. Potem żeby się pozbyć tego paskudztwa wykąpałam go = kilka minut w wannie. Wkładałam doniczkę do wody i natychmiast wyciągałam... i tak kilka razy.
Na to Twój post:
Storczykowa pisze:(...) a jak ty ją kąpałaś? pod prysznicem w wannie czy co? (pytam się, bo sama storczyków nie kąpię. ja je podlewam, wlewając wodę butelką do doniczki od góry i wypływa na podstawkę. Może źle zrozumiałam pojęcie kąpania, ale jak piszecie o kąpaniu, to wyobrażam sobie, że polewacie im liście i podłoże prysznicem, ale nie wiem, jak jest naprawdę).
Dlatego bardzo Cię proszę zacznij zwracać uwagę na to co piszesz. Niech to ma sens. Pisze się łatwo, gorzej mamy my, którzy to czytamy.
Wchodzę na forum, cieszę się, że jest dla mnie rada...a tam? To co powyżej
Zastanów się proszę. Jeżeli masz coś ważnego do przekazania, masz radę to pisz. Jednak jeśli nie masz czasu śledzić wątków to lepiej zamilcz, bo to co piszesz to i tak nie ma żadnego sensu.

Mam nadzieję, że unaoczniłam Ci nieco ten problem i przemyślisz sprawę.

Pozdrawiam,
Maria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”