Moje storczyki i problemy....

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Mądre słowa Meggi:)
Ja tez uwazam ze jak sie juz cos pisze to nalezy uwaznie przeczytac o co chodzi...Wiele sie takze uczymy czytajac o innych. A jezeli tylko chwalimy a nie udzielamy porad to nie ma sprawy :D ...moze byc krótko i bez sledzenia watku.
Ja zanim zapisałam sie na forum czytałam i czytałam.....I teraz tez czytam...Powaznych porad boje sie udzielac bo nie czuje sie na siłach jeszcze...ale spostrzezenia opisuje...czekam na odpowiedzi bardziej doswiadczonych..... i ciesze sie jak sie sprawdza :).
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

A jezeli chodzi o storczyki to posadziłam Zielonka do podłoza dla storczyków...Tak jak poradziłyscie usunełam ten połamany korzonek i odstawiłam....Jutro założe folie tak jak widziałam u którejs z was:)...Obiecałam sobie ze dam mu spokój na jakis czas ale nie wiem czy mi sie to uda :oops: ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Co do "zielonka",pisałaś,że miał nalot z pleśni po pobyciu w keramzycie-wilgotno i nie przewiewnie, jak dasz folię to warunki znów podobne- wilgoć, ciepełko, grzybki to lubią.Raczej zwilżałabym liście wacikiem. Myślę,że jakiś fungicyd by się przydał, tylko,że ciężko określić jaki to grzybek bez wyizolowania go z chorej rośliny, oglądnięcia pod mikroskopem :oops:
Jakiś fungicyd szerokim spektrum ,może Bravo 500 SC w stężeniu 0,15%
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Dzięki za rade Mario Tereso. Juz sciagam folie :) . Dziś kupie cos na pewno....A na innym storczyku zauwazyłam czarna plame....Tez musze cos na to kupic.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7607
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Aankaa pisze:Dzięki za rade Mario Tereso. już sciagam folie :) . Dziś kupie cos na pewno....A na innym storczyku zauwazyłam czarna plame....Tez musze cos na to kupic.
PROSZĘ bezwzględnie używać polskich liter
Patrz: Regulamin. Takie są zasady na Naszym Forum.
Ostrzeżenie, tym razem z delikatnym wpisem.
Admin.

Tu możesz pomóc poszkodowanym w powodzi - viewtopic.php?t=127991
Admin.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Jak będziesz stosować to rękawiczki gumowe i zasłonić usta i nos, pomieszczenie z wentylacją ,np.lazienka lub inne, nie pokój.Opryskać lub zamoczyć w roztworze ale nie zalać sercowatego zagłębienia w najmłodszym liściu-tam wacikiem na patyczku przetrzeć.
Powodzenia :)
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Meggi pisze:Widzisz Storczykowa!

Jeżeli stawiasz tylko i wyłącznie na ILOŚĆ nie na JAKOŚĆ i piszesz, tylko po to żeby się odezwać, to udaje Ci się to znakomicie. ;:32 Pamiętaj tylko, że gorzej mają tylko Ci, którzy muszą to czytać!!! :evil:


Wyobraź sobie, że ja też mam wiele spraw na głowie, storczyk mi pada, więc zadaję na moim wątku pytanie, opisuję dokładnie co się dzieje...
i tu nagle post Storczykowej. Przeważnie nie bardzo z sensem, no bo Tobie nie chce się czytać. Ale udzielać odpowiedzi ZAWSZE!!! Zrozum, niestety bywa to irytujące.

Teraz też czasu mam niewiele, nie biję rekordu w ilości postów. Jest mi to zupełnie obojętne. Poświęcę się jednak i wytłumaczę Ci na przykładzie o co chodzi:
1) piszesz mi, że storczyk jest mocno przelany, bo korzenie ma zielone....a ja dopiero co napisałam, że jest on świeżo co wykąpany
2) tłumaczę dokładnie że moje dendrobium nobile ma ok 7 nowych przyrostów, a Ty na to:
Storczykowa pisze:gdzie te pędy?
chodzi ci o kwiaty, czy nowe pseudobulwy? mój fioletowy Dendrobium niedawno puścił pseudobulwę...
Zobacz sama...ja o pędach Ty o jakiś kwiatach
3)proszę o radę w sprawie Miltoniopsisa, który nie wygląda za ciekawie. Nie chcę tutaj wdawać się w szczegóły, pragnę jedynie poruszyć sprawę kąpieli. W moich postach piszę:
Meggi pisze:(...)Na razie uczę się częstotliwości kąpieli. Mam go miesiąc i zdążyłam 2 razy go kąpać. Za 2 razem kąpałam go w wannie. Wsadziłam go do dużej ilości wody, żeby wymyć robale i inne świństwa. Chyba w środku ma jeszcze wilgotno.
Myślałam, że raczej ta pałeczka na roble go załatwiła, bo on tak nagle zmarniał. Potem żeby się pozbyć tego paskudztwa wykąpałam go = kilka minut w wannie. Wkładałam doniczkę do wody i natychmiast wyciągałam... i tak kilka razy.
Na to Twój post:
Storczykowa pisze:(...) a jak ty ją kąpałaś? pod prysznicem w wannie czy co? (pytam się, bo sama storczyków nie kąpię. ja je podlewam, wlewając wodę butelką do doniczki od góry i wypływa na podstawkę. Może źle zrozumiałam pojęcie kąpania, ale jak piszecie o kąpaniu, to wyobrażam sobie, że polewacie im liście i podłoże prysznicem, ale nie wiem, jak jest naprawdę).
Dlatego bardzo Cię proszę zacznij zwracać uwagę na to co piszesz. Niech to ma sens. Pisze się łatwo, gorzej mamy my, którzy to czytamy.
Wchodzę na forum, cieszę się, że jest dla mnie rada...a tam? To co powyżej
Zastanów się proszę. Jeżeli masz coś ważnego do przekazania, masz radę to pisz. Jednak jeśli nie masz czasu śledzić wątków to lepiej zamilcz, bo to co piszesz to i tak nie ma żadnego sensu.

Mam nadzieję, że unaoczniłam Ci nieco ten problem i przemyślisz sprawę.

Pozdrawiam,
Maria
ja czytam szybko i dlatego mi dużo rzeczy umyka, a co do Dendrobium, pęd to może być nazwa i na łodygę kwiatową i na nowy przyrost. a na twoim nie widziałam nowych przyrostów (tylko 2, no chyba, że tamte pozostałe 5 jest malutkie tuż przy ziemi, że nie widać na zdjęciach. bo te pozostałe oprócz tych, którym wciąż rosną liście, to pędy stare, które nie zakwitły i już nie zakwitną. Kwiaty zwykle wyrastają tuż po zakończeniu wzrostu przez pseudobulwę.
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Post »

Witaj Storczykowa!!!


Nie chcę Ci tu nic udowadniać i ciągnąć tego w nieskończoność. Chcę jedynie unaocznić Ci problem i pragnę byś zaczęła skupiać się nad tym co odpisujesz. Każdy z nas zadaje sobie trud prowadząc galerię, szukając informacji o nazych kwiatach tu i tam, robiąc, wklejając, opisująć starannie fotki i problemy. Dlatego Storczykowa nie ma wyjścia, musisz i Ty się poświęcić i czytać uważnie. Odpisywać z sensem! I tyle!!!

Amen

Pozdrawiam,
Maria

PS. Z tego co napisałaś w poście powyżej wynika jeden wniosek -> zmiksowałaś sobie dane o moich 2 storczykach. Czytasz nieuważnie!!! Musisz się poprawić.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Witam! Nie mam zwyczaju wścibiać nosa w cudze sprawy ale czytając ostatnie posty na różnych wątkach nie mogę pozostać obojętna na tą dyskusje. Dlatego też przyłączam się do apelu- Storczykowa! Weź sobie do serca uwagi które są tu do Ciebie kierowane bo jest ich ostatnio sporo, nie uważasz? A jeśli kilka osób mówi Ci to samo to może warto się nad tym zastanowić! Tutaj Wszyscy starają się wspierać nawzajem, doradzać, nie tylko brać ale i dawać coś pożytecznego innym. Tymczasem pomyśl czy tak też jest z Tobą? Odznaczasz sie złotą kartą więc swoim pisaniem udowodnij że w pełni Ci się należy. No chyba że chcesz odwrócić ludzi przeciwko sobie ale wątpię.... Ludzie widząc twoją duża kolekcje i 3,5 lat doświadczenia o którym piszesz oczekują postów które coś wniosą. Czasami warto spuścić z tonu i coś w sobie zmienić :wink:
Trochę się rozpisałam i mam nadzieję, że nie potraktują tego jako "off topic" :lol: Serdecznie pozdrawiam :D
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ewelinka pisze:Witam! Nie mam zwyczaju wścibiać nosa w cudze sprawy ale czytając ostatnie posty na różnych wątkach nie mogę pozostać obojętna na tą dyskusje. Dlatego też przyłączam się do apelu- Storczykowa! Weź sobie do serca uwagi które są tu do Ciebie kierowane bo jest ich ostatnio sporo, nie uważasz? A jeśli kilka osób mówi Ci to samo to może warto się nad tym zastanowić! Tutaj Wszyscy starają się wspierać nawzajem, doradzać, nie tylko brać ale i dawać coś pożytecznego innym. Tymczasem pomyśl czy tak też jest z Tobą? Odznaczasz się złotą kartą więc swoim pisaniem udowodnij że w pełni Ci się należy. No chyba że chcesz odwrócić ludzi przeciwko sobie ale wątpię.... Ludzie widząc twoją duża kolekcje i 3,5 lat doświadczenia o którym piszesz oczekują postów które coś wniosą. Czasami warto spuścić z tonu i coś w sobie zmienić :wink:
Trochę się rozpisałam i mam nadzieję, że nie potraktują tego jako "off topic" :lol: Serdecznie pozdrawiam :D
Popieram.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

zawsze wszyscy czepiają się mnie... nie mam czasu za każdym razem czytać całego wątku. czytam to, co mnie interesuje. a co do tego Dendrobium, to to, co widzialam na fotkach, nie było tam widać tych 7 nowych przyrostów. no chyba, że ty pisałaś, że to jakieś inne ma tyle.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

No po prostu jak grochem o ścianę! My jedno, Ty drugie! Tutaj nie chodzi tylko o czytanie całych wątków ( co na pewno było by korzystne) ale o nie pisanie bezsensownych postów, które bywają nieskładne i/lub nie na temat... Postaraj się chociaż o tym pomyśleć a nie na ślepo odpierać każdą uwagę.
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Post »

Edytuje, już wcześniej powiedziałam AMEN i nie dotrzymałam słowa. Edycją staram się to poprawić. W wyżej wymienionej sprawie nie zabieram już głosu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”