Moja mała "dżungla" - part III

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Aguś gratuluję kwiatka na fiołeczku - w końcu się doczekałaś ;:215
A grudniczek cudny ;:167
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

mniodkowa pisze:No, to już o mszycach nie pamiętam

ależ głupotę palnęłam ;:158

;:163 nie pamiętam.. dobre sobie... no, może i nie pamiętałam... do dzisiaj do 7 rano :shock:

Drugi hibek - ten różowy pełny - już zainfekowany, jajami obłożony i ta gadzina smacznie tam się pasła ;:124
Niewiarygodne - trzeba mieć nie okulary a lupę - umyłam kwiatka, przy okazji jednego pąka (dorodnego) ułamałam ;:223 i popryskałam a potem po wyschnięciu zanim poniosłam na parapet patrzę... a tu jedna meszka siedzi sobie skitrana w pąku :shock: no co za gady :pogon

kohleria pisze:a spojrzyj no ino na szyby, czy tam nie siada czasami ziemióreczka?

słusznie Teśka mówisz ;:108 oczywiście ta szyba była wycierana podczas przeglądu parapetowego, ale dziś rano znów tam byłam, w ogóle to wszystkie kwiatki na tym parapecie opryskałam ;:181
ale na parapecie salonowym znalazłam siedzącą sobie muszeczkę na kwiatku ;:188 więc jak mówiłyście - pstryk paluszkami ją ;:224
KaRo pisze:Ależ tu się dzieje ???!!!

żeby no jeszcze tyle dobrego ;:223
KaRo pisze:mam przędziorki i ziemiórki- pryskałam już raz... i raz podlewałam a w weekend powtórka
Jesień dla parapetowców jest trudna...

o raju ;:202 no faktycznie jesienią te stwory się szerzą ;:134 walcz, bij, ukatrupiaj ;:144
hen_s pisze:Ale wszystko doceniam.

cieszę się Henryku, że nie straciłeś jeszcze chęci na czytanie tych moich... niekrótkich postów :;230

Monia - dzięki ;:196
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

To różowo i nie-różowo się u Ciebie porobiło.Wstrętne robale potrafią humor popsuć ;:223
Kwitnące śliczne ;:224 szczególnie hibek ;:167 .
Gdzieś wyczytałam ,że ziemiórki można muchozolem potraktować. Delikatnie popryskać roślinę potem podlać żeby środek do korzonków dotarł .Sama nie stosowałam tej metody mimo,że latały małe muszki :evil: .Może wszystkie ręcznie wytłukłam albo same się wyniosły ;:131 i mam nadzieję nie wrócą.
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1061
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Witaj Aga :wit
Weszłam przypadkiem na twój wątek i bym nie zostawiła śladu, ale chcę zwrócić uwagę, że pod fotką hibka z mszycami to jest przędziorek, który w kolekcji domowych roślin jest niebezpieczny. Pozdrawiam Maria
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
Klaudia470
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lut 2012, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Piekne masz roslinki :)
Radość z kwiatów, to resztki raju w nas...
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Aga wszystko masz cudne ale Mszyca hibkowa wymiata niesamowita jest ;:63
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Aguś jestem kochana ;:cm
I melduję, że właśnie sumiennie nadrobiłam wszystkie moje zaległości (chyba ze trzy godziny mi to zajęło ;:224 ). :heja
Teraz już będę bywac na bieżąco i nie musisz mnie ;:14
Wyczytałam, że może będziesz redukowac zawartośc parapetów tak, że wiesz jakby co to daj znac ;:224
Może mi coś podpasuje. ;:136
Podsumowując co widziałam muszę stwierdzic, że ostatnio widzę u Ciebie przewagę skrętnikozo- hibiskusozy. :;230
Ale fakt faktem, że oba te rodzaje roślinek rosną Ci pięknie ;:63 i jeszcze piękniej kwitną ;:63 .
Zainteresowało mnie też anturium, bo też u mnie po pogromie wyraźnie uczucia skierowały się ku obrazkowym (znaczy się
ku tej rodzinie roślinek), a anturium też z tej familii. ;:108 No więc wyczytałam, że Twoje stoją na północnym parapecie.
Czyli może u mnie też byłoby im nieźle. Myślisz, że warto spróbowac? ;:oj
No i na koniec strzelę fochem- bo ja też chcę miec balkon. :twisted: ;:161 ;:187
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

elcia1974 pisze:I melduję, że właśnie sumiennie nadrobiłam wszystkie moje zaległości (chyba ze trzy godziny mi to zajęło

Eluś no cieszę się, że jesteś ;:55 że też Ci się chciało? normalnie ;:180
Moje anturia (mam ich 3) rosną tylko i wyłącznie na północnych parapetach - fioletowe pomimo młodego wieku właśnie tam szybko zakwitło, czerwone rozrosło się jak szalone, no i jedno do którego straciłam cierpliwość - właśnie na północnym zaczęło puszczać liście... jest więc światełko w tunelu, że dowiem się kiedyś jaki kolor sobie kupiłam :;230 Tak więc myślę, że jak Ci nie rosną za bardzo to spróbować możesz ;:108
elcia1974 pisze:No i na koniec strzelę fochem- bo ja też chcę miec balkon.

oj ;:131 nie wiem czy to będzie pocieszenie, ale moje poprzednie mieszkanie nie miało żadnego rzygownika nawet, wcześniejsze trzy też takie 1x1... jeszcze wcześniejsze też nic... więc wiesz... nic jeszcze straconego ;:224
trzynastka pisze:Mszyca hibkowa wymiata niesamowita jest

:;230 mam nadzieję, że ubiłam ją skutecznie ;:134

Klaudia470 - witaj u mnie i dziękuję ;:168
maria.k55 pisze:pod fotką hibka z mszycami to jest przędziorek,

sprawdziłam, porównałam, to wylina mszycy, nie przędziorek, przędziora miałam już kiedyś, myślę, że rozpoznałabym ;:108
kasiuta74 pisze:Gdzieś wyczytałam ,że ziemiórki można muchozolem potraktować.

no co Ty ;:202 mam śmierdzielem sobie domek zafajduczyć? ;:222 to ja może tak... ręcznie :;230 bo faktycznie chyba są, ciągle coś mi po domu lata :pogon

____________________________
Dziś pokażę Wam (Ela u Ciebie wspominałam o tym właśnie) dzieci sansewiery cylindycznej...

Obrazek

nie są cylindryczne ;:145 no i co tu jest oszukane? rodzice czy dzieci?
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
Nolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 28 maja 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Nie mam takiej, ale może one później się "zcylindrują" :D Nie rozpaczaj za wczasu :D
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Aguś ten balkon to mi się marzy odkąd podejrzałam u kilku forumków (u Ciebie też), jak pięknie można go urządzic.
Cóż, może kiedyś... ;:173
A wiesz te dzieciaczki sansewiery zaczynają mnie zastanawiac. ;:24 U kilku osób widziałam, że nowe liście też mają
w formie palików. U Ciebie wyraźnie wychodzi normalna forma liścia. ;:218
A przypomniało mi się, że kilka lat temu widziałam w kwiaciarni spory okaz tej sansewierii, która miała w doniczce młode
listki i takie i takie. No zgłupiec można. ;:124
Trzymaj mocno kciuki za tą moją zołzę :twisted: , żeby się rozmnożyła to podejrzymy jak to u mnie będzie. ;:108
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
kohleria
200p
200p
Posty: 481
Od: 7 paź 2011, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Miodkowa to pewne,że masz ziemiórki. ;:168 Ale to przyzwoite stworzenia, szkodę uczyniłyby tylko wtedy, gdyby w ziemi zostały tylko korzenie :wink: .
Że się przed oczami kręcą, to oczywiście wkurza. :!:
No i moje na szybach zabijam , a potem muszę zmywać te jelita z szyb ;:134 .
Pozdrawiam cieplutko. ;:168
sylvi
1000p
1000p
Posty: 1067
Od: 26 sty 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Aguś, jak nadal będziesz narzekać na swoją s. cylindryczną to zmuszę się i pokażę swoją, ale proszę - nie każ mi tego robić, bo wywalą mnie z FO za znęcanie się nad roślinami ... a ja naprawdę się staram :cry:
moja ma jakieś 3 lata jak ją dostałam i w ogóle nie rośnie ;:223
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

O...fiołasek zakwitł, hibek i grudnik - też.

A Ty Myślisz o rozdawaniu roślin? Hmm..jak Ci zakwitnie "reszta", to się skończy na tym, że kolekcja nadal będzie duża ;:224

Ja mam bardzo słoneczne mieszkanie, dwie ściany ( po przeciwnych stronach) są całe "w" oknach. Jedynie po 50cm po bokach okien jest płyta i mur, wymurowany pod oknami. Światła mam za dużo ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”