Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
x-c-9
---
Posty: 576
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ostatnio tradycją dla mnie jest sianie aksamitek, w tym roku wyszły fajnie pachnące i białe, z różowawym środkiem (to na pewno aksamitki). :D
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ja natomiast nie lubię żurawek nie mam ani jednej , bratków , bardzo lubię liliowce , piwonie , lilie hortensje
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Kocham topole, obojętnie jakie. Poza tym lubię wszystkie drzewa liściaste, szczególnie platana, brzozę, wierzby płaczące, mydleńca, ambrowca i wiąza. Z bylin najbardziej podobają mi się ostróżki, orliki, tojad i serduszki. I bardzo lubię wszelki pnącza. Natomiast bardzo denerwują mnie trawniki obsadzone tujami, bo przez cały rok wylgądają tak samo, nie lubię róż i kaktusów bo kłują, tojeści rozesłanej i rogownicy bo ich nie mogę wytępić, nie przepadam za roślinami podobnymi do mopów - drzewkami szczepionymi na nogach strzyżonymi w kulki. A najgorszą zmorą jest podagrycznik - jego to by wysłali na Księżyc i też by sobie tam dał radę, gad jest nie do wytępienia :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Gdyby nie róże i kaktusy to powiedziałabym że to moje myśli przelałeś na forum :wit
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Czytam i czytam,............... i doszłam do wniosku, że z przedstawionych tu kwiatów ja najbardziej nie lubie mieczyków, chociaż nazwę moją ładną Gladiole. ;:173
Już tłumaczę dlaczego, dużo przy nich pracy, wymagaja podpór, jak dla mnie krótko kwitną, pożniej długo zasychają, potem znów wykopywanie, suszenie i przechowywanie przez zimę. Ale nie mogę powiedzieć, że nigdy nie miałam mieczyków. - Trzy sezony, kupiłam po 10 bulw chyba z 6 kolorów, na koniec miałam tylko żółte. I dałam sobie spokój.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
ula_kwiaciarka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 10 paź 2012, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

jA UWIELBIAM PROSTE i tradycyjne gerbery :) a jak sa rózowe to juz w ogole super :)
Chętnie zapoznam się z regulaminem forum.
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

To ja się podepnę za Basią że za mieczykami nie przepadam...dla mnie zbyt kłopotliwe są ale -uwaga !! zakochałam się w mieczyku abisyńskim i w przyszłym sezonie muszę go mieć w swoim ogródku :D
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12423
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Jeśli chodzi o rośliny ogrodowe ? osobiście nie lubię róż, hortensji oraz bylin, w których tylko liście są ozdobne (w stylu żurawek czy host). Uwielbiam za to wszelkie rośliny o pięknych kwiatach, ze szczególnym zamiłowaniem do powojowatych (Convolvulaceae), a zwłaszcza wilców (Ipomoea), motylkowatych (Fabaceae) oraz maków (rodzaje Papaver, Meconopsis oraz Eschscholtzia).

Jeśli chodzi o rośliny domowe ? tu już nie jestem tak wybredny i jak najbardziej lubię takie, które mają ozdobne liście, a kwitną rzadko i niepozornie, albo wcale. Ale i tak najbardziej lubię rośliny doniczkowe z rodziny toinowatych (Apocynaceae) ? i tych mam najwięcej (siedem sztuk).

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

A ja lubię grzybienie wodne, lilie, liliowce, naparstnice, języczki :D
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3606
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ja "rozwodzę się" z daliami. Owszem, są piękne, ale u kogoś lub na zdjęciach. Wykopywanie ciężkich kłączy, wożenie z działki do piwnicy, na wiosnę na działkę - to już nie dla mnie.
Waleria
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Bardzo lubię drzewa, ale szczególnie brzozę i wierzbę, natomiast nie lubię karłowatych bonsajów są takie skrzywdzone. ;:174
Pozdrawiam Marzena
mkwawa
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 cze 2012, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Nie lubię kaktusów i to tylko tych z kolcami. Zawsze miałam problem z przesadzaniem i lądowały na kompostowniku. Za to lubię rośliny duże w domu i w ogrodzie.
Pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
pestka71
50p
50p
Posty: 92
Od: 6 paź 2012, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

A ja uwielbiam kaktusy! a im większe ciernie tym śliczniejsze! ;:oj Nawet nie muszą kwitnąć(ale cudownie jak zakwitną ;:215 ). Z ogrodowych uwielbiam (znowu) róże, powojniki,ostróżki,jeżówki, orliki,przebiśniegi i krokusy. A jeszcze lubię piwonie i juki.
Nie lubię dalii (bo trzeba je wkopywać, podwiązywać wykopywać , no i jeszcze przechowywanie, za dużo roboty.),mieczyków (z tych samych powodów),paproci( bo rozlazły się po całej rabacie) no i bzów (tzn. lilaków). Same kwiaty bzow mi się podobają, ale te ich odrosty!!1 :evil:

Pozdrawiam cieplutko. Ania
Pozdrawiam. Ania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”