Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3390
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Gosiu trawniki nie są kłopotliwe w pielęgnacji, zwykle dobrze rosną tylko trzeba je trochę nawozić, podlać oraz co jakiś czas skosić, to cała praca. Nie wiem dlaczego u ciebie nie rośnie trawa, może z ziemią coś nie tak. Czy kompostownika w ogóle nie masz?

Jadziu rzeczywiście będziesz miała i to w krótkim czasie piękny żywopłot. Fotki przejrzałam i mój Lincoln do żadnej z róż nie pasuje. :D

Ewuniu dziękuję za miłe słowa i pochwały ;:196, tak wiele zdjęć zamieszczam ... mam wrażenie, że się powtarzam a do nowych jeszcze tak daleko. :D

Geniu dziękuję ;:196, mój ogródek tylko wiosną i latem jest dość kolorowy ale jesienią jest słabiutko bo nie mam krzewów przebarwiających się, po prostu nie mam miejsca na nie natomiast mam wiele iglaków, one zawsze są zielone więc nie ma szarzyzny. :D

Agusiu dziękuję za tyle pochwał ;:196 i kto to mówi! to samo mogę powiedzieć o twoim ogrodzie, dodam tylko, że u ciebie jest o wiele więcej pięknych roślin. ;:108

Widoczki z zielenią

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Aż chce się żyć oglądając tyle zieleni :D
Nie wiem, czemu martwisz się o powtórki zdjęć-przecież nie stworzysz nowego ogrodu na potrzeby forum :D Ogród w ogólnym zarysie prawdopodobnie jeszcze długo zostanie właśnie taki, jakim go stworzyłaś. Nawet jeśli pojawi się nowa rabata, ramy zostaną te same, podobnie jak drzewa. A że ogród piękny, pokazuj go cały czas :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Irenko, rób powtórki. Zimą każdy z nas spragniony takich zdjęć.
Niestety nie mam w ogóle kompostownika. Bardzo nad tym boleję, lae jak juz pisałam, zakładjać ogród byłam zielona.
W życiu bym nie pomyślała, że kiedys będę go chciała miec.
Teraz wszystki kąty zagospodarowane. Ale jeszcze nie poddaję się i szukam miejsca
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Kolejny raz sobie oglądam Twoje zdjęcia i tak sobie myślę, że może za parę lat, jak moje mini iglaczki urosną, mikro sadzonki rozrosną się, a ławeczka będzie pod klonem, a nie koło niego - będzie u mnie tak pięknie, jak u Ciebie :D
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3390
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Ewuniu powtórkowe fotki w końcu zaczną nudzić, pokazałam ogród od wiosny do jesieni, przypomnieliśmy sobie jak było pięknie. Poza tym zmian w ogrodzie nie przeprowadzałam, wszystkie rośliny porosły duże i nie bardzo można cokolwiek zmieniać natomiast posadziłam wiele różnych kwiatów cebulowych więc wiosną powinno wyglądać trochę inaczej ale przed nami jest jeszcze zima i mogą być różne niespodzianki. :D

Gosiu powtarzam fotki i powtarzam, mój ogród poznaliście ze wszystkich stron więc pomyślałam, że na ten rok wystarczy a nowe zacznę pokazywać z nadejściem wiosny. Kompostownik to dobra rzecz, jest gdzie składować zielone odpady a gdy się przerobi jest doskonałym nawozem pod rośliny, wszystko dobrze na nim rośnie. :D

Aniu miła jesteś, dziękuję ;:196, twój ogród już jest wspaniały, wiele w nim różnych krzewów i kwiatów i te rośliny nie są wcale takie małe, za rok albo dwa będą dość duże i będzie u ciebie o wiele piękniej niż u mnie. Szukałam klonu z ławeczką ale znalazłam tylko ławeczkę. :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Wiem, że kompost to zielony skarb. Musze znaleźć na niego miejsce, ale to trudne przy takim założeniu rabat jakie mam.
Nie zamykaj wątku.
Pokazuj zdjęcia jeszcze raz. Na pewno nie pokazałś wszystkich tegorocznych.
A może zrobisz porównanie rabat z lat ubiegłych. Co się zmieniło w Twoim ogrodzie przez ten czas?
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

No właśnie, bo klon jest taki duży, że go nie widać :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Ciekawe mogłoby być pokazanie, jak wszystko się zmienia. Ja, niestety, nie mam zdjęć z początków istnienia ogrodu, czego niezmiernie żałuję. Widok został tylko w pamięci, a ona przecież zawodna :roll:
Piękne ogrody się nie nudzą :D Możesz spokojnie pokazywać wiosnę, lato i jesień u siebie jeszcze raz:D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3390
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Gosiu tak wiele zdjęć pokazywałam, że trudno mi rozeznać się, których jeszcze nie było ale na pewno są takie, które pokazują wszystko co w ogrodzie się dzieje. Zdjęcia z wcześniejszych lat, kiedy robiłam najwięcej zmian w ogrodzie, robiłam zwykłym aparatem fotograficznym, są w wersji papierowej, nie mam ich w komputerze, myślę, że nie wiele byłoby do podziwiania na fotkach z dawniejszych lat, ponieważ było to ogród warzywno-owocowy. :D

Aniu klon mogłaś kupić taki duży żeby był równy z ławką. ;:113

Ewuniu masz rację, takie zmiany w ogrodzie są ciekawe, mój bardzo się zmienił z warzywnego na rekreacyjny. Gdy patrzę na stare zdjęcia to samej mi trudno uwierzyć, że to ten sam ogród, no cóż były inne czasy i inne wymagania, za to teraz możemy urządzać jak nam się podoba. Fotek wspomnieniowych tegorocznych nie będę już zamieszczać bo niedługo wiosna i zobaczymy nowe. :D

Kilka fotek z 2007 r.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robię przerwę do wiosny więc wszystkim dziękuję za odwiedziny i serdeczne słowa, do zobaczenia w następnym wątku gdy zakwitną pierwsze kwiaty i zaśpiewają skowronki.

Pozdrawiam Irena :wit

Moderatorów proszę o zamknięcie wątku.
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Tylko zawiadom nas o nowej części :wit Ledwo Cię znalazłam...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”