Mój fijoł 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 6

Post »

Majka, takich jeszcze się nie dochowałam :D Może mam niższą odmianę, a nie wiem, jaką, bo to z własnego siewu ładnych parę lat temu. Tylko raz trafiła się taka dwumetrowa gigantka, ale to u sąsiadki (rozdaję siewki :D ).
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój fijoł 6

Post »

Nie straszcie tymi ostróżkami. Wysiewałam w tym roku i posadziłam może ze czterdziści i jeszcze trochę rozdałam. Może na piasku i pócieniu nie będą tak szaleć :;230 .
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Mój fijoł 6

Post »

Moje ostrozki tez przesadzily w tym roku z liscmi - pol rabaty to to zajmowalo :twisted: Ale to moja wina, bo trzy sadzonki posadzilam w jednym miejscu - na wiosne porozsadzam kazda w inne miejsce.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16109
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój fijoł 6

Post »

Ewa, mam zadołowaną Boule de Neige. Zamierzam wiosną wsadzić ją do donicy. Jak myślisz, czy to dobry pomysł? Czy nie jest za duża jak na donicę?
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Mój fijoł 6

Post »

Widocznie Dzikot zna się na kwiatkach i wie, że piwonia pięknie pachnie :uszy
U mnie też naparstnice rozsiewają się jak głupie ale wcale mi to nie przeszkadza, bo rosną pod płotem
i mają jeszcze dużo miejsca. ;:209
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Mój fijoł 6

Post »

ewamaj66 pisze:Majka, nie wyrzucaj, ograniczaj doniczką :D Sama zamierzam tak posadzić ze dwie kępy między różami. Tylko ten krwawnik jest wysoki i lubi się kłaść pod wpływem wiatru lub deszczu :?
Majka, swój też posadzę w doniczce :D Wcześniej rósł pod siatką-nigdy się o nią nie oparł, zawsze leżał na ziemi :evil: Przywiązywałam go do siatki, wtedy było go widać. Między różami będzie się opierać o krzewy.

Ewa nie masz przypadkiem zdjęcia tego kichawca :roll:
Coś mi się wydaje, że w moim przypadku, to będzie kicha, a nie ozdoba. :wink:
Chyba podobnie zachowuje się wiązówka błotna. Po deszczu cała umorusana w ziemi zalega na rabacie.
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Mój fijoł 6

Post »

Ewuś, krwawnik będzie się kładł, masz słuszność. Pamiętasz to moje zestawienie z liliami. Był prawie skliszczony między kwiatami i to go trzymało w ryzach. Palikowanie jak najbardziej, choc ja tego nie lubię.
Naparstnice mi wymarzły ostatniej zimy, więc wiosną posiałam, bo zebrałam nasiona. Zakwitły we wrześniu i jeszcze teraz mają kwiaty. Nie licząc tych co dopiero na drugi rok będą. :D Znów ich mnóstwo.
Ostrożkami się nie pochwalę. Kupiłam w tym sezonie ponad 10 dużych sadzonek i co, totalna porażka. Nie lubią mnie. Małe, chore, kładły się i łamały. Nie lubią braku słonka.
Za to miałam 2 nowe, niskie odmiany i te kwitły pięknie, oczywiście powtórzyły jesienią.
Może te niskie są mniej ekspansywne i warto by je między róże sadzić?
Z innej beczki, będziesz miała może sadzoneczkę brunnery Jack Frost na wiosnę? Swoją się nie nacieszyłam, bo kupiona rok temu zmarzła poprzednią zimą.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 6

Post »

Ania, prawdopodobnie nie wyrosną zbyt wielkie, ale jeśli ziemia urodzajna... :D
Jule, przesadziłaś, więc czeka Cię przesadzanie :wink: Swoje, z siewek przecież, sadziłam po dwie, trzy, teraz miewam kolorowe krzaki w różnych odcieniach niebieskiego.
Wanda, wydaje mi się, że to za wielka róża, żeby dobrze rosła w donicy. U mnie w pierwszym roku sięgnęła 130 cm, a spodziewam się, że może być lepiej za rok. W donicę raczej okrywówka lub floribunda.
Elżbieta, Dzikot w ogóle jest mądrym kotem-pozwala małym gryźć swój ogon, sypia z nimi i je liże-mało typowe dla kocura zachowanie :D
Majka, nie mam zdjęcia, bo takiemu wylegaczowi nie zrobiłam-za karę :wink: Dobrym wyjściem, choć sobie z tego trochę żartuję, może być palikowanie lub podparcie pędów.
Ewa, ostróżki to moja wielka miłość-pierwszy raz dostrzegłam je...na cmentarzu. Znajoma mnie uświadomiła, co to za roślina tak ładnie się kołysze :D Trudno mi obiecać na 100%, ale wiosną spróbuję podzielić brunnerę. Na pewno mogę Ci wykopać zwykłą, wielkolistną, może Variegata. Przypomnij się, na razie zapisuję w zeszyciku :D

Majowy Maidwell Hall :( Kupię go na pewno znów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój fijoł 6

Post »

Ja mam krwawnik Paprika. Mój się nie pokładał, ale już zauważyłam, że trzeba koniecznie go ograniczyć. Wiosną będzie doniczkowanie. Nie chiałabym się go pozbywać, bo pięknie wygląda z rozchodnikiem i różami.
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Mój fijoł 6

Post »

Ewcia Ty mnie nie strasz, bo ja jeszcze wysialam troche i dosc sporo wzeszlo - mikro, bo mikro ale kwitly mi juz pod koniec lata - to w przyszlym roku będę miala busz i dodatkowej roboty z przesadzaniem.
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3390
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój fijoł 6

Post »

Ewuniu po dzisiejszym, ulewnym deszczu i ponurym dniu twoje słoneczne fotki z pięknymi kwiatami są jak balsam, robi się raźniej na duszy. Podziwiam błękitny powojnik, wydaje mi się, że mam podobny, on wspaniale wygląda gdy się rozwinie. :D
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 6

Post »

Gosia, Twój to dosyć niska odmiana, mamy na myśli krwawnik kichawiec o białych kwiatach-kuleczkach. Twój nie będzie się pokładał, mam podobne odmiany i nigdy mi się nie wyłożyły :D
Jule, część rozdasz, resztę pokochasz :D
Irena, dziękuję :D Mój powojnik zginął, już go nie mam, czego bardzo żałuję.

Stanwell Perpetual.
Obrazek

Czosnek bułgarski.
Obrazek

Wiosna :D
Obrazek

O ogrodzeniu będę myśleć, kiedy sąsiadka się na coś zdecyduje.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój fijoł 6

Post »

Piękna wiosenka...i taka słoneczna. Istny balsam dla cierpiących dusz. Wciąż pada :evil:
Czosnku bułgarskiego jeszcze nie mam. Wygląda ciekawie.
Mam nadzieję, że coś "wyjdzie" z tych różanych patyczków od Ciebie. Na przykład taka Stanwell Perpetual . Słodziutka!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”