Minibotanik Jacka cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Kolekcjonerska słabość ;:224 Skąd ja to znam...
Ćma na liściu żurawki (zresztą pięknie ukształtowanym) wygląda jakby była "do kompletu" :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Kolekcjonerska słabość jest super pod warunkiem, że ma się spory areał. :uszy
Tez tak miałam.......do czasu.
Teraz już zbieram to co na prawde mi się podoba.
Chociaż i na to mam coraz mniej miejsca - co ja piszę - właściwie to już go nie ma. ;:306
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

To tak jak ja. Ja już kupuję tylko to co mi się naprawde podoba
A żurawki mi się straszliwie podobają ;:173
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jacku jak czytam u Ciebie już nie ma śniegu..... u mnie za to ogrom, prawdziwe zaspy...... bieluteńko.....mam nadzieję, ze to zapowiadane ocieplenie nie przyjdzie, bo jak to wszystko nagle popłynie to będzie nieciekawie.....
Żurawki piękne..... wspaniałe w nich jest właśnie to, że i zimą są prawdziwą ozdobą ogrodu :D
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Pięknie żurawki , moje stare odmiany też są spore kępy a nowo zakupione nawet ładnie narosły jednak dopiero na drugi rok pokarzą swoje spore kępy ,, Na wiosnę mam zamiar znowu dokupić u Igy kilka krzaków o ładnych listkach ale takie które lubią rosnąć w słońcu bo cień już zarezerwowany do innych żurawek i host..
Śniegu u nas też ubywa zapowiadają ocieplenie więc pewnie na święta spłynie do rowu.
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Aniu, póki sił i areału starcza - sadzę co mi wpadnie w łapki. Nawet nie jestem zbytnio wybredny. Jak coś się panoszy zbytnio - dostaje gorsze miejsce a w przyszłości powędruje za płot, bo z każdej strony mam nieużytki 8-)
Ćmę zauważyłem dopiero przy wklejaniu zdjęć. Smacznie sobie spała. Ostatnio obudziłem kilka motyli, które spały w drewutni. A teraz stamtąd biorę drewno na opał, czego nie przewidziały owady ;:170

Grażynko, a co ja poradzę, że mi się wszystko podoba ;:223 . I jakoś nie jest to kosztowna słabość - po prostu sadzę to, co dostanę. Czasem coś dokupię 8-)

Małgosiu, żurawki ładne są. Ale nie szaleję za nimi. Po prostu czasem jakąś ukorzenię, dosadzę i tak się uzbierało. W większości nawet nie wiem, jakie to odmiany :oops:

Agnieszko, pogoda zmnienia się jak w kalejdoskopie; jeszcze wczoraj wszystko pływało, a dziś znów wszystko przysypane śniegiem 8-) Rośliny ładnie okryte i nawet piękna żurawek nie widać. Ale dobrze na wypadek mrozów.

Janko, ja się trochę przeliczyłem z miejscem, które miało być cieniste. Mur okazał się za niski, by dawać konkretny cień i w tym roku hosty i żurawki były przypalone. Ale zobaczymy - jak się lepiej zakorzenią a ja będę pilnował podlewania, to powinny dać radę 8-)
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3390
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jacku myślałam, że roślina o karbowanych liściach to żurawka ponieważ mam taką samą a przynajmniej tak wygląda, kupowałam ją jako żurawkę (zobacz cz. 3 str. 87), dąbrówkę też mam ale ma matowe liście. Piszesz, że tarasowe pownosiłeś do domu m.in. azalię japońską, one dość dobrze zimują, czy to jakaś wyjątkowa?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

No to faktycznie, jeśli Ty nie wiesz jakie to odmiany to już musi być ta roślina całkiem obojtna dla Ciebie. Chociaz ja żurawki uwielbiam, ale ich nazw też nie znam :;230
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Irenko, na pierwszy rzut oka Twoja żurawka i moja dąbrówka wydają się podobne. Ale dąbrówka nie ma charakterystycznych wcięć na obwodzie liścia i raczej ma kształt jajowaty. Do tego ogoni liściowe bardzo krótkie i zbliżone bo botwinki. Żurawka jest jednak inna :)
Mam nadzieję, że prawidłowo nazywam swoje azalie japońskimi? Mają zimozielone liście i moje próby zimowania ich w gruncie zakończyły się niepowodzeniem. Łatwiej jest mi je przechować w chłodnym pomieszczeniu niż wymyślać coraz to nowe zabezpieczenia na zimę. Część jest szczepionych na nóżce, a te już na pewno nie nadają się do gruntu 8-)

Małgosiu, rzadna roślina nie jest mi całkiem obojętna 8-) Po prostu w pewnym momencie przestałem odróżniać podobne do siebie żurawki, etykiety się pomieszały i darowałem sobie ich nazywanie. Ale lubię je ;:108
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

A może to nie są azalie japońskie tylko te doniczkowe...?
U mnie japońskie od kilku lat w gruncie i wciąż żyją, choć nie kwitną zbyt bujnie ( to właśnie efekt mroźnych zim i słabego zabezpieczenia).
Żurawki są bardzo dekoracyjne. Też je lubię i całkiem sporo zgromadziłam, ale bez przesady i pietyzmu. Faktem jest, że wiele odmian niewiele się od siebie różni. Do tego dochodzą jeszcze żuraweczki i tiarelle. Znawcą nie jestem, ale wydaje mi się, że na zdj.3 jest żuraweczka Tapestry.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Napisałem wczoraj post ale widzę, że go nie ma :shock:
Izo tak, to może być 'Tapestry', bo taką mam w notatkach, a pewnie znacznik przepadł.
Wstawię jeszcze raz zdjęcie mojego Rh; może dowiem się dokładnie, co mam. Tak kwitł na przełomie lutego i marca tego roku. Teraz też już się zabiera do kwitnienia
Obrazek
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jacku przez tą awarię wszyscy jacyś zakręceni są ;:306
No to ja jeszcze raz pochwalę Twoją cudną azalie ;:138
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Dzięki Przemek. Nawet nie wiedziałem, że była awaria.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”